לאחר המכתב: הגר"נ פרנקל בביקור חשאי בעטרות: "אין חשש – העופות מהודרים"

הגאון רבי נפתלי פרנקל, הגיע לביקור חשאי במשחטת העופות של 'עטרות' והתרשם כי אין כל פגם במלאכת השחיטה של העדה החרדית. הביקור נערך לאחר מכתב מיוחד שפורסם בשמו של הגאון רבי נפתלי פרנקל חבר בד"צ העדה החרדית שפסק, כי אין להזריק ברגל אלא בחזה.

 

בצל סערת העופות: חבר הבד"ץ העדה החרדית ורב חוג חתם סופר בירושלים, הגאון רבי נפתלי פרנקל, הגיע  הבוקר (ד') לביקור חשאי במשחטת העופות של העדה החרדית בעטרות .

לאחר בדיקת פתע הוא התייחס לסערת המכתב ואמר כי, כי"הכל ראוי ונכון, אין שום בעיה, היה חילוק איפה לעשות את הזריקות, אך התרשמתי שהכל כשר בתכלית ההידור ואין חשש לטרף".

הביקור נערך לאחר מכתב מיוחד שפורסם בשמו של הגאון רבי נפתלי פרנקל חבר בד"צ העדה החרדית שפסק, כי אין להזריק ברגל אלא בחזה.

 

במכתבו שפורסם כבר לפני שנתיים כתב הגר״נ פרנקל : "כי עדיף שיזרקו בחזה העוף, שאם יזרקו להירך רואים אחר כמה שבועות שיש ריעותא באותה ירך שעשו בה הזריקה ויש בזה חשש לטריפות שהחמיר הרמ"א מאוד בסימן נ"ו, שאין אנו בקיאים בבדיקת צומת הגידין, וכתב ובקל הוא נטרף.

בתוך כך, בד"ץ שארית ישראל מפרסמת מכתב שבו הם מתנערים מדברים שאמר איש מערכת הכשרות הרב יברוב כנגד העדה החרדית, בשארית מבהירים כי הדברים נאמרו שלא על דעתם, וכי אין הם מתערבים בעניני שחיטה של גופי כשרות אחרים.

שא

בימים האחרונים שבו והביעו גדולי ישראל, פוסקים ומו"צים רבים את תמיכתם ללא סייג בשחיטה המהודרת שע"י בד"ץ העדה החרדית.

השבוע (ב') ביקר במפעל "גלאט עוף" רב מערב ב"ב והפוסק הגרש"א שטרן שסמך ידיו על צוות הכשרות ואף כתב לאחר מכן: "לאחר שביקרתי היום במפעל גלאט עוף העומדת תחת השגחת הביד"צ שליט"א דהעדה החרדית, ועמדתי שם מקרוב על סדרי השחיטה והבדיקות שנעשים ע"י שובי"ם יר"ש, נוכחתי לראות כי הכל נעשה באופן מעולה ביותר, למהדרין מן המהדרין".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.