הגר"צ בוארון: "חוק הגיוס יחריב הישיבות הספרדיות" • המכתב המלא

הגאון רבי ציון בוארון, חבר בית הדין הגדול יוצא במכתב נרגש ובו הוא מתריע על חורבן הישיבות הספרדיות באם חלילה יתקיים חוק הגיוס: "אל אחינו בית ישראל אוהבי התורה ולומדיה, בימים אלו נתקבל לצערינו בממשלת ישראל חוק הגיוס הכופה על בני התורה להתגייס וגם מטיל עונשים כולל מאסר. חוק זה טומן בתוכו הרס וחורבן הישיבות הספרדיות עד כדי סגירה ממש, חלילה. כי בעוד שלאחינו האשכנזים יש את האפשרות לחיות עם החוק הזה והישיבות שלהם ישארו בשלמותן בעזהשי"ת, אבל מצב בני הישיבות הספרדיות אינו כן".

"הציבור הספרדי בכללותו (כולל אלה שמוגדרים חילונים ומשתייכים למפלגות חילוניות) הינם אוהבי התורה ומכבדיה בכל ליבם ונפשם (כותב שורות אלו בשיחה עם חברת כנסת ספרדית המשתייכת לסיעה הנחשבת לאנטי דתית התפארה שהיא עצמה שולחת בקביעות תרומות לישיבות קדושות ודי בזה להעיד על הכל).

הרב מתחנן: "אנו פונים לכל אלה מאחינו אשר להם שיג ושיח עם מפלגות הליכוד והבית היהודי להפעיל השפעתם לתיקון החוק כי בנפשנו הדבר.
וישראל אשר עליהם נאמר 'ועמך כולם צדיקים' מאמינים ויודעים שכל קיומנו וביותר בארץ ישראל הוא בזכות לימוד התורה בשלימות הראויה יומם ולילה, וכמאמר חז"ל על הפסוק "עומדות היו רגלינו בשערייך ירושלים", במה עומדות רגלינו במלחמה להדוף ולהשבית אוייב ומתנקם, בזכות שערייך ירושלים שעוסקים בתורה.

הרב מסיים את ברכתו לכל המסייע למנוע את החוק כי יזכה הוא וזרעו וכל משפחתו להתברך מכח התורה בברכות עד בלי די, אשריו בעוה"ז וטוב לו לעוה"ב.

צפו במכתב בלעדי
בוארון 1

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כמה שהרב צודק! כל העצורים עד עכשיו בחוק הגיוס הם
    ספרדים.

    אלי כהן |
    הגב