האזינו: הגר"צ בוארון במתקפה חריפה על דרעי (הקלטה)

בראיון ברדיו 'קול ברמה' תקף הרב בוארון את ראשי ש"ס (שלא עשו כלום לשנות את התקנות) וחשף: (יש נתק במועצת) – האזינו. {ראיון סוער}

על רקע תקנות חוק הגיוס החדש שפורסמו בשבוע שעבר, יצא הגאון רבי ציון בוארון בקריאה לציבור הספרדי להצטרף למחאת הפלג הירושלמי "אך לא לחסום כבישים".

בראיון לרדיו 'קול ברמה' תקף הרב בוארון את ראשי ש"ס "שלא עשו כלום לשנות את התקנות", ואף טען כי יש נתק בין מועצת החכמים שאינה מתפקדת, וגם בנושא הגיוס לא פעלה לשנות את התקנות שימיטו חורבן על עולם התורה הספרדי. "תקנות הגיוס יפגעו בראש ובראשונה בתלמידי הישיבות הספרדיות. לאחינו האשכנזים יש גב חזק. אני מאשים בעניין הזה את ש״ס. אריה דרעי ואריאל אטיאס שאננים ולא עושים כלום".

בראיון לתכנית "חדש על הבוקר" בהגשת נועם זיגמן סיפר הרב ציון בוארון על התקנות החדשות שיפגעו בציבור החרדי: "התקיימה פגישה לפני חודשיים על התקנות החדשות שיפגעו בבחורי הישיבות הספרדים, "נראה כאילו כתבו אותם כנגד הציבור הספרדי", טען הרב בוארון, וסיפר על הפגישה החשאית בין רבני ש"ס ואריאל אטיאס, "אמרתי בא נפגש עם אריה דרעי שיתקן את זה, קבענו פגישה והוא שלח אותנו לאריאל אטיאס",תיאר,  "בפגישה השתתף הרב אפרים כהן מישיבת 'יקירי ירושלים' ועוד כמה תלמידי חכמים בנוכחות הרב דוד יוסף", המשיך לתאר,  "אך לצערי לא יצא מזה שום דבר, התקנות החדשות נותרו על תילם".

הרב בוארון מאשים בראיון  את ראשי ש"ס שלא נקפו אצבע על מנת  לשנות את התקנות,  "בעניין הזה בראש ובראשונה אני מאשים את ש״ס. מי שיפגע זה הישיבות הספרדיות, הסברתי לשרה שקד, והיא אמרה שהיא לא התכוונה להרע לישיבות הספרדיות. התקנות מכבידות על עולם התורה הספרדי".

הרב בוארון התייחס לתפקודם של ראשי ש"ס אריה דרעי ואריאל אטיאס בנושא שינוי התקנות,  "הם שאננים ולא עושים כלום. דרעי היה יכול לשנות, לדרוש משר הביטחון לשנות את התקנות", תקף הרב.

על מועצת החכמים של ש"ס התבטא הרב בוארון במילים חריפות, "יש נתק גדול בין הרבנים במועצת חכמי התורה. ולכן מחובת הציבור לצאת ולמחות, קראתי לציבור להפגין בצורה חוקית בלי לחסום כבישים או לגרום נזק וצער לאחרים".

 

לפני כחודשים נערכה פגישה חשאית בין אנשי הפלג הירושלמי לבין רבני ועסקני תנועת ש"ס בעניין הפקרתם של בחורי עדות המזרח מול הצבא בעניין הסדרת מעמדם ומתן פטור.

בפגישה נדהמו הרבנים הספרדים לגלות כי ועד הישיבות שהוקם על ידי 'החפץ חיים' זי"ע, עושה 'איפה ואיפה', בעוד הבחורים הלבנים שלומדים בישיבת הנחשקות מקבלים פטורים באופן מוסדר אצל האחים מעדות המזרח המצב שונה.

העסקנים הציגו בפני הרבנים שורה של מקרים בהם נתקלו בחורים ספרדים בעיקר כאלו הלומדים בישיבות בדרום בישיבות שלא מוכרות בז'אנר של עולם התורה – בכתף קרה ובתירוצים משונים ושונים.

בין הנוכחים היה גם ראש ישיבת יקירי ירושלים, הגאון הרב אפרים כהן, שהתנגד נחרצות למצב הקיים ויצא בהצהרה חריפה נגד גיוס התלמידים הספרדים.

הסיבה היא – גזירת היעדים ותקנות החדשות שמתפרסמות אשר מטרתם לגרום לנזק עצום בעולם הישיבות, ועל זה ועוד, נזעקו ראשי הישיבה הספרדיים. קודם לכן למה שהיה באותו מפגש.

ראש ישיבת יקירי ירושלים, הגאון הרב כהן אמר: כל שנתיים מגדילים את המספרים במטרה לקחת עוד חללים זה לא יהיה. אנחנו לא נסכים עם זה. אני אומר לכם, יש לנו את הכוח להילחם עם זה, ואנחנו יכולים לשכב ברחובות, ולא יעזור להם שום דבר".

ראש הישיבה הוסיף, "הם מדברים כל שנה שנתיים עוד מספרים ועוד מספרים, הם מחפשים איך לאשר את החוק והם מחפשים לגייס אותנו ולהשכיב אותנו על הרצפה – אתם לא קיימים אתם אין לכם זכות קיום. אני אומר לכם, הם חיים בזכותנו, הם חיים בזכות עולם התורה, ואסור לנו לוותר על אף אחד. אנחנו לא ישנים ימים ולילות כדי לעזור לבחורים"

הרב דוד יוסף אמר: "הרב צודק בכל הדברים שלו. יש לנו עולם תורה שלנו, אנחנו יש לנו בחורי ישיבות מצוינים, אברכים ועוד, יתכן ואנחנו נצטרך לשקול להקים ועד ישיבות שלנו ולאט לאט נקים את זה ואז גם מול הצבא יהיה לנו הכרה. יצטרפו כולם".

הגר"ד יוסף הוסיף, "כמו שהקמנו היה פעם חינוך העצמאי והקמנו רשת חינוך משלנו, לאט לאט, בכוח הפוליטי שלנו הם נאלצו להכיר בנו בתקציבים והיום החינוך העצמאי מקנאים במה שאנחנו הצלחנו. יכול להיות מצב שנקים ועד משלנו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.