הגר"ש אוירבאך: "לא לנהוג באלימות" – המשטרה: 3,500 שוטרים יאבטחו

 

במשטרה נערכים לקראת עצרת המיליון שתתקיים מחר בשערי ירושלים.

בשל החשש כי קיצונים יעשו שימוש באלימות במהלך העצרת, מרן הגאון רבי שמואל אוירבאך התבטא, "כל המשתתפים לנהוג בדרך התורה ובדרך ארץ וחס ושלום שלא לגרום לחילול השם ע"י מהומות וכיוצא בזה. אין זו דרכינו" , הוא הורה.

 

מפקד מחוז ירושלים קיים בשבת תדרוך לעיתונאים החילונים אמר כי 3,500 שוטרים יאבטחו את האירוע, שבו צפויים להשתתף מאות אלפי בני אדם.

במשטרת ירושלים נערכים לאפשרות של הפרות סדר בשולי הפגנת הענק ומכאן ההחלטה לשלוח אלפי שוטרים. "אנחנו בקשר עם המארגנים ומבקשים לשמור על הסדר", אמר מפקד מחוז ירושלים ניצב יוסי פריינטי. "השיקול המרכזי בבחירת המיקום של ההפגנה – בכניסה לעיר – היה הגעה מהירה של המפגינים ופיזור מהיר שלהם בתום העצרת".

יצב פריינטי אמר כי ההחלטה להיעתר לבקשה לקיים את הפגנת הענק נבעה מהצורך לשמור על איזון ולאפשר לחרדים להביע מחאה.

באגף התנועה של המשטרה מציבור הנהגים להימנע מלהגיע לירושלים החל מהשעה 12:00 ועד לגמר העצרת. משתתפי העצרת מתבקשים להגיע לאירוע בתחבורה ציבורית ובאוטובוסים בלבד.

על פי הוראות המשטרה: החל מהשעה 12:30 לא תותר נסיעת כלי רכב כבד בכביש 1 לכיוון ירושלים, למעט תחבורה ציבורית. תנועת כלי רכב כבדים תופנה לכביש 443. החל מהשעה 13:45 תיחסם תנועת רכבים פרטיים בכביש 1 לכיוון ירושלים – החל ממחלף בן שמן. תושבי האזור יופנו לכביש 395, דרך רמת רזיאל לעין כרם.

התחבורה הציבורית בירושלים תופסק בשעה 13:00 ותנועת הרכבת הקלה תופסק שעה קודם לכן.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.