הגר"ש אוירבך זצ"ל התריע: "הם באים לשנות את כל העיר"

רבני הפלג הירושלמי קיימו אתמול עצרת מחאה במודיעין עילית נגד "פירצת השיטור הרגלי" בעיר. במהלך העצרת חשף אחד הרבנים את דבריו של מרן הגר"ש אוירבך שחשש מפני הסכנות החדשות. צפו

רבני הפלג הירושלמי קיימו אתמול עצרת מחאה במודיעין עילית נגד "פירצת השיטור הרגלי" בעיר.

בעוד מאות מאנשי הפלג הירושלמי קיימו הפגנה מול המרכז המסחרי ברחוב חזון דוד בעיר מודיעין עילית כנגד השיטור הרגלי, היו כאלה שדווקא תמכו. "רוצים משטרה בקריית ספר", זעקו מספר נערים תוך שהם מנופפים בדגלי ישראל.

העצרת נערכה שעות לאחר שרבה של מודיעין הרב קסלר יצא במכתב בו תקף את "השיטור הרגלי", וקרא לתושבי העיר שלא לשתף איתם פעולה בשל כך שהם משדלים בנות להתנדב במשטרה.

מנהיגי הפלג הירושלמי נשאו דברים חריפים במהלך העצרת, והתריעו מפני הסכנה האורבת. אחד מהם הוא הרב יחזקאל פובידלו, שהביא לראייה מקרים בהם ישנם חילולי שבת בגלל עבודת השיטור הרגלי שפועלים בעיר שלא לצורך. "ראו אותם מסתובבים בשבת לא לצרכים של פיקוח נפש", הוא העיד. "החזיר נועף את טלפיו בתוך העיר", תקף הרב פובידלו. כן סיפר בעצרת כי קבוצת אברכים עלתה למרן הגר"ש אוירבך ערב פטירתו וגוללה בפניו את ההתפתחויות החדשות בעיר. רבנו הגדול מרן ראש הישיבה הגרש אוירבך היה בבית חולים. היה קשה לשאול אותו. כשהוא חזר מבית החולים הוא שמע באריכות. "הם באים לשנות את כל העיר". התבטא הגר"ש אוירבך, צריך להרעיש עולמות".

בהמשך נאומו הוא אמר "התכנסו כאן לעמוד על נפשנו כנגד חרובי קרתא שבאים להרוס את העיר".

צפו בדרשות ובמחאת הצד השני

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. עצניקים מסריחים! עד מתי תחללו שם שמים ברבים??

    אנשי הפלג אתם מאוסים וממאיסים את עצמכם על כלל הציבור!!!

    נמאס מהפלג |
    הגב