הגר"ש אוירבך: "להמשיך לא להתייצב לא רוצים שום התקרבות" (האזינו)

למרות ההסכמים עם 'יהדות התורה' ב'פלג' מקצינים עמדות נגד ההתייצבות בלשכות הגיוס • הגר"ש אוירבך בכינוס פנימי: "שלא יהיה שום קרירות ולא לחפש שום פיתויים מאיזה צד שיבוא להמשיך בעמידה על המשמר לא להתייצב ולא לשתף שום פעולה" • בהסכם עם יהדות התורה נקבע שהסמכות להטלת סנקציות תהיה בידי שר הביטחון, מתוך הנחה שהן לא יופעלו. האזינו

תלמידיו ואוהדיו של הגר"ש אוירבך, המכונה ראש 'הפלג הירושלמי' הקיצוני, התכנסו אמש למעמד הוקרה לבחורי הישיבות שלא מתייצבים בלשכות הגיוס – במהלך הכנסת נאמו בפני הקהל בחורים אשר נכלאו בעבר לאחר שהוגדרו כ'עריקים' בשל אי התייצבותם בלשכות הגיוס.

ל'קוקר' נודע כי במהלך הכינוס הביאו את דבריו של הגר"ש אוירבך שהכביר במילים חריפות נגד חוק הגיוס, כשהוא קורא שלא להיכנע לכל פשרה מול השלטונות.

הגר"ש אוירבך נשא דברים לכבוד המעמד שהוקרנו בוידאו לטובת המשתתפים. "אני רוצה להבהיר לציבור הקדוש שעד עכשיו עמדו והבינו את המשמעות של הגזירה הרעה הזאת ולא הלכו להתייצב ולא שיתפו שום פעולה, כחלק מהציבור הזה, משתתף אתם ביחד שוודאי שכל מה שהסברנו קודם שלא יהיה שום קרירות ולא לחפש שום פיתויים מאיזה צד שיבוא להמשיך בעמידה על המשמר לא להתייצב ולא לשתף שום פעולה". אמר הגר"ש.

[alooma ref="5719796acb60fbfd73a55038bee21d3f.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

הגר"ש הוסיף כי "עצם ההתייצבות שם מביאים שם הרבה סכנות על ידי כך אנחנו מעמידים את מצבינו האמיתי שלא רוצים את זה שום שייכות לזה וכל המסתעף מזה שום התקרבות. אנחנו בשם אלוקינו נדגול, התורה תשמור עלינו הקב"ה יערה עליהם רוח ממרום לכל עם ישראל לא לעשות גזירות רעות וייתן לנו הרחבת הדעת בזכות שנעמוד על נפשינו כמו שעשו בני לוי במצרים נעמוד בזה בעוז ובגבורה דקדושה".

כאמור, הזרם המרכזי בציבור החרדי מתייצב בלשכות הגיוס כפי הוראת שלש מועצות גדולי וחכמי התורה שהתכנסו במשותף לפני למעלה משנה והורו להמשיך ולהתייצב בלשכות הגיוס.

'הפלג הירושלמי' ממשיך במלחמתו נגד ההתייצבות זאת למרות ההישגים של 'יהדות התורה' בתחום הגיוס בהסכמים הקואליציוניים עם 'הליכוד' ההסכם מצטט משפט של נתניהו מ-2012: “במדינת היהודים לא ייכנס אדם לכלא בשל לימוד תורה". על פי חוק השירות שעבר בממשלה הקודמת בלחץ יש עתיד והבית היהודי, נקבעו מכסות שנתיות לגיוס חרדים, ואם לא עומדים בהן – יוטלו סנקציות פליליות על מי שאינו מתגייס, כפי שהדבר חל על כל עריק מהשירות. בהסכם עם יהדות התורה נקבע שהסמכות להטלת סנקציות תהיה בידי שר הביטחון, מתוך הנחה שהן לא יופעלו.

בנוסף, ההסכם מציע שהצה"ל יוריד מאוד את גיל הפטור משירות צבאי לבני ישיבות, "מתוך כוונה לאפשר לצעירים… להשתלב במעגל העבודה תוך הכשרה צבאית מינימלית במסלולים מתאימים". כך שהאפליה בשירות הצבאי רק תגבר, אולם מצד שני כניסת החרדים למעגל העבודה עשויה לעלות משמעותית בשל כך.

19 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מדובר בקומץ אנשים אשר במהלך 20 שנה יצאו כנגד כל גדולי ישראל
  והנה הרשימה
  מרן הרב עובדיה
  מרן הרב וואזנר
  מרן הרב מיכל פינשטיין
  מרן הרב מיכל לפקובי'ץ
  מרן הרב בנימין זילבר
  מרן הרב דוד פוברסקי
  מרן הרב חיים גרינימן
  ולהבח"לח
  מרן הרב שטינמן
  מרן הרב חיים קניבסקי
  מרן הרב ניסים קרליץ
  מרן הרב דב לנדאו
  ועוד רבים רבים וכל זאת בכח עיתונם – לשעבר- יתד נאמן
  ברוך השם הקב"ה הוציא את העיתון מידם והעבירו לקבוצה המכבדת את גדולי ישראל כולם
  ברגע שניתן להם עיתון ביד ברור כשמש שהם ישובו לתקוף את גדולי ישראל
  כעת שאין להם כח הם ממשיכים להמריד ולהפיץ שקרים בכל העולם כנגד מרן הרב שטינמן והרב קניבסקי
  קל וחומר כשיהיה להם כח ביד שהם יעשו זאת
  אסור לתת להם שום דריסה במחנה היראים
  למען עתיד העם והיהדות החרדית

  אביגדור |
  הגב
 2. בפלג כבר הכינו את התפילה לשלום חוק הגיוס שהוא היחידי שנותן להם את סיבת הקיום

  יוני |
  הגב
 3. הדרך לטפל באנשי ההשכלה משערי חסד הינה לפרסם את מלחמותיהם בכל גדולי ישראל
  ולהסביר לצעירים שבהם בשפה נעימה כי הציבור חפץ שלום וחירות
  ומעוניין להשיל מעצמו את עול העריצות של אנשי נצח
  האיך נוכל לשכח איך ירדו לחייו של כל מי שלא חשב כמותם
  גם אם עשה לבסוף מה שרצו
  מספיק היה שלא חשב כמוהם

  עדיין לא מש מזכרוננו כיצד רדפו את פאר עולם הישיבות ר' מיכל פינשטיין וירדו לחייו עד מותו

  די להיזכר איך פירקו את שיעורו של פוסק הדור מרן הרב וואזנר והזהירו לבל השתתפו בשיעורים שלו רק בגלל שלא חשב כמוהם

  ולהיזכר איך איימו באלימות פיזית על ר' דב לנדאו שלא חשב כמותם למרות שעשה לבסוף כדעתם

  לדמוע בהעלות תמונת הפגיעה באמצע ההקפות בשמחת תורה כאשר סילקו בבושת פנים את הגאון ר' בנימין זילבר ז"ל מבית כנסת ירחי כלה הכל בעוון שלא חשב כמותם

  הם מדברים על שלא נותנים להם עליות ?

  הם אלו שהילכו אימים על מרן הרב עובדיה ז"ל ולחמו בחרוף נפש שלא יהיה שלום באלעד בזמן שמרן הרב שטינמן רצה שיהיה אחדות וטענו בהרב שטינמן הולך נגד הרב שך כביכול כי הוא עושה שלום עם הרב עובדיה
  ולפתע ביום פטירתו מי הגיע להספידו גדולי לוחמיו

  רק בדרך של חשיפת פרצופם האמיתי נוכל לשלחם מעלינו ל"נצח " תרתי משמע

  שמילו |
  הגב
 4. "הנה בשנים האחרונות", כותב הגר"ח ותוקף את אנשי הפלג הירושלמי, "קמו אנשים מתוכנו ריקים ופוחזים בעלי מחלוקת ומקהילים קהילות ברבים ופוערים פיהם לבלי חוק בכל הקדוש לנו, ומדברים סרה וזלזול על גאון ישראל קודש הקודשים, גדול דורנו מרן הגראי"ל שטיינמן שליט"א, ומערערים על הנהגתו".

  מרן שר התורה ממשיך ותוקף את אנשי 'בני תורה': "ובאמת שכל כוונתם ומזימתם לכפור במושג שגדולי הדור ינהיגו את הדור כפי שהיה ויהיה בכל הדורות, ומכריזים ואומרים אין לנו חלק בדוד ולא נחלה לנו בבן ישי איש לאוהליו ישראל הישר בעיניו יעשה".

  "ועתה הגדילו לעשות לפתוח מפלגה, אוי לנו שכך עלתה בימינו שכבוד התורה מושפלת עד שאול תחתית רח"ל וסופה מי ישורנה, איך נכניס אהבת תורה לדור הצעיר", כותב הגר"ח בכאב.

  "והנה העולם אינו הפקר", מתריע מרן הגר"ח, "וכבר אמרו חז"ל כל המבזה תלמיד חכם אין לו חלק לעולם הבא אין רפואה למכתו, וצריך להתרחק מהם פן תספו בכל אשר להם ח"ו ולא לסייע בידם בשום אופן להיות שותף למבזי ת"ח

  יוחנן |
  הגב
  • מה שוה כל התורה של אותם אברכים "הבי תיייייייייירה"
   שנשותיהם מכשילות את הרבים רח"ל? ובפרט אם הפאה. הלא לא שוה כלום!!!
   מתלבשות כזונות ומבקשים שכר כפנחס?

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
  • למעשה מרן הצדיק הגדול מנהיג הדור של מבקשי האמת מתמיד מנעוריו,
   ר' שמואל שליט"א הוא גדול הדור ומנהיג לומדי תורה בלב ונפש, תורה לשמה.
   ולא כאחרים שמנהיגים רק את הערב רב.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
  • דברי רבנו מרן שר התורה באירין ונהירין וכל דבריו כגחלי אש

   יהודה |
   הגב
 5. מרן נתי גרוסמן הינו מנהיג הדור וימים יגידו את עוצמת השפעתו על הבובות שהעמיד בחזית .ועל השימוש שעשה בר' שמואל לשמר את משכורתו השמנה

  מנשה |
  הגב
 6. כיצד הגזירה התבטלה?

  האם בוטלו המכסות?

  האם בוטלו היעדים?

  האם בוטל הממ"ח וכל המסתעף (משכנעים וממיינים למיניהם) בלשכות גיוס?

  וודאי שכל עוד הגזירה בעינה אין לשתף פעולה כלל וכלל!!!

  בני |
  הגב
 7. הגאון הגדול ר' אברהם יהושע סולובייציק שליט"א ראש ישיבת בריסק בהתבטאות חריפה ביותר על פסטיבל החדש של כת המחבלים.
  הגרא"י סולובייציק שליט"א בשמחת אופרוף לבנו, באחת ההזדמנויות במהלך השבת החגיגית התבטא ראש ישיבת בריסק בפני קבוצת מקורבים איכותית ומצומצמת את דברים הבאים (תורגם מיידיש): "… גאון אחד נכנס לביקור בביתו של ר' יחזקאל אברמסקי זצ"ל וראה על השולחן בסמוך אליו ספר שעוסק ב"ציפייה למשיח" שחיבר אדם בן זמנינו, מיד הוא פנה אל ר' חצקל' ושאל: "מה הספר הזה עושה אצלך על השולחן"? השיב לו ר' חצקל': לפניך נכנס כאן יהודי שאיני מכיר והביא לי את הספר הזה שהוא חיבר.
  והוסיף ר' חצקל': פעם נכנס לרוגוטשובער יהודי שהיה מאוד מוטרד ושאל מה עושים ואיך מחזקים בציבור את העניין של אמונה בביאת המשיח? השיב לו הרוגוטשובער: פרנסה כבר יש לך? אוכל לאשתך ולילדים אתה נותן? קודם כל תדאג לעניינים הללו אחר כך תדאג למשיח.
  סיים ר' חצקל': גם אני רציתי לשאול את היהודי שחיבר את הספר הזה האם פרנסה כבר יש לך? אוכל לאשתך ולילדים אתה נותן? אלא שנמנעתי רק מפני שחסתי על כבודו.
  ראש ישיבת בריסק המשיך תוך שהוא מכנה את הפג הירושלמי בכינוי באנדיטים: "הבאנדע חברה (- כנופיית הבנדיטים) האלו, נעבאך, הרסו להם את כל ה"קנאות". לפי החוק החדש של הממשלה, בשלוש השנים הקרובות נושא הגיוס לא יהיה על סדר היום הציבורי. אוי ווי, מה עושים? איך מכניסים לציבור שהכל זה רק "קנאות" ו"קנאות" אם אף אחד כבר לא מדבר על הגיוס לצבא? הנה הם מצאו רעיון חדש! לדבר על משיח! קנאות על משיח!
  מה אתם חושבים, ייגמר העניין של משיח הם ישתקו? תשכחו מזה! מחר הם ידברו על "שמיטה", שנה הבאה זה כבר שמיטה, מה רע להיות קנאי על "שמיטה"? אולי זה ימצא חן בעיני אנשים מסוימים ויגדיל להם את המפלגה! אבל אל תדאגו, ייגמר שמיטה הם יעברו לדבר על "קברים".
  המשיך ר"י בריסק: "אתרא קדישא" עוד יהיו פשרנים לעומתם! ייגמר "קברים" הם יפגינו על "שבת", ייגמר שבת הם ימצאו עניינים חדשים. רק אל תדאגו להם! קרוב לחמישים שנה אני מכיר את הבאנדע חברה האלו (הערת המתרגם: שנים רבות היה הגר"ש אויערבך שכנו של הגרא"י בשכונת גשר החיים בירושלים), הם לא יבחלו בשום אמצעי! עד שלא יישארו ילד וילדה שלא יפקפקו בביאת המשיח, הם לא יירגעו! בלי שום אחריות על הציבור! ממש הפקרות! כל ילד צריך לדעת שיש מחלוקת אם יש משיח או אין משיח והכל כדי שכולם יידעו שהם הקנאים שפוסקים שיש משיח! ב"ה שיש משיח! שרעקלאך! מופקרים ממש!
  להם כמובן זה מיותר לומר שידאגו קודם לפרנסה שלהם לפני שהם דואגים למשיח! כי אצלם הדאגה החדשה למשיח זה גופא הפרנסה שלהם! פרנסה כידוע יכולה להתחלף כל הזמן. אז הם באמת דואגים רק לפרנסה שלהם! מה יש לומר להם? תחליפו פרנסה? הם מחליפים כל הזמן!".

  חנן |
  הגב
  • אברהם יהושע סולובייציק שליט"א ראש ישיבת בריסק לא מגדולי דורינו

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
  • מה שוה כל התורה של אותם אברכים "הבי תיייייייייירה"
   שנשותיהם מכשילות את הרבים רח"ל? ובפרט אם הפאה. הלא לא שוה כלום!!!
   מתלבשות כזונות ומבקשים שכר כפנחס.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 8. הדרך לטפל באנשי ההשכלה משערי חסד הינה לפרסם את מלחמותיהם בכל גדולי ישראל
  ולהסביר לצעירים שבהם שהציבור חפץ שלום וחירות ומעוניין להשיל מעצמו את עול העריצות של אנשי נצח
  לא נשכח איך ירדו לחייו של כל מי שלא חשב כמותם גם עשה לבסוף מה שרצו מספיק היה שלא חשב כמוהם

  רק להיזכר איך רדפו את פאר עולם הישיבות ר' מיכל פינשטיין וירדו לחייו עד מותו

  ולהיזכר איך פירקו את שיעורו של פוסק הדור מרן הרב וואזנר והזהירו לא להגיע לשיעורים שלו רק בגלל שלא חשב כמוהם

  ולהיזכר איך איימו באלימות פיזית על ר' דב לנדאו שלא חשב כמותם

  ולהיזכר איך באמצע ההקפות בשמחת תורה סילקו בבושת פנים את הגאון ר' בנימין זילבר ז"ל כי לא חשב כמותם

  הם מדברים על שלא נותנים להם עליות ?

  הם אלו שהילכו אימים על מרן הרב עובדיה ז"ל ולחמו בחרוף נפש שלא יהיה שלום באלעד בזמן שמרן הרב שטינמן רצה שיהיה אחדות וטענו בהרב שטינמן הולך נגד הרב שך כביכול כי הוא עושה שלום עם הרב עובדיה
  ולפתע ביום פטירתו מי הגיע להספידו גדולי לןחמיו

  רק בדרך של חשיפת פרצופם האמיתי נוכל לשלחם מעלינו ל"נצח " תרתי משמע

  יוסי |
  הגב
  • סיפורי כזב .כדמיונם של כל המסיתים ומדיחים המדברים סרה במרן רה״י שר התורה הגרש״א שליט״א……ועתידים ליתן את הדין…

   חרדי באמת |
   הגב
   • הכול נכון האנשים של ר' שמואל מתנהגים כטרוריסטים לכל דבר

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
 9. מרן הגה"צ ר' שמואל אוירבך שליט"א: "להמשיך לא להתייצב לא רוצים שום התקרבות לרשעים" למרות ההסכמים עם 'יהדות התורה' ב'פלג' מקצינים עמדות נגד ההתייצבות בלשכות הגיוס-השמד-והניאוף • מרן הגה"צ ר"ש אוירבך שליט"א בכינוס פנימי: "שלא יהיה שום קרירות ולא לחפש שום פיתויים מאיזה צד שיבוא להמשיך בעמידה על המשמר לא להתייצב ולא לשתף שום פעולה" • בהסכם עם יהדות התורה נקבע שהסמכות להטלת סנקציות תהיה בידי שר הביטחון, מתוך הנחה שהן לא יופעלו.

  תלמידיו של מרן הגה"צ ר"ש אוירבך שליט"א, המכונה ראש 'הפלג הירושלמי' הקיצוני, "אנשי אמת של דורינו" התכנסו אמש למעמד הוקרה לבחורי הישיבות שלא מתייצבים בלשכות הגיוס – במהלך הכנסת נאמו בפני הקהל בחורים אשר נכלאו בעבר לאחר שהוגדרו כ'עריקים' בשל אי התייצבותם בלשכות הגיוס. אחר כך נודע כי במהלך הכינוס הביאו את דבריו של מרן הגה"צ ר"ש אוירבך שליט"א שהכביר במילים חריפות נגד חוק הגיוס והשמד, כשהוא קורא שלא להיכנע לכל פשרה מול השלטונות הכופרים.

  מרן הגה"צ מנהיג הדור ר"ש אוירבך שליט"א נשא דברים לכבוד המעמד, "אני רוצה להבהיר לציבור הקדוש שעד עכשיו עמדו והבינו את המשמעות של הגזירה הרעה הזאת ולא הלכו להתייצב ולא שיתפו שום פעולה, כחלק מהציבור הזה, משתתף אתם ביחד שוודאי שכל מה שהסברנו קודם שלא יהיה שום קרירות ולא לחפש שום פיתויים מאיזה צד שיבוא להמשיך בעמידה על המשמר לא להתייצב ולא לשתף שום פעולה". אמר מרן הגה"צ ר"ש אוירבך שליט"א.

  מרן הגה"צ מנהיג הדור ר"ש אוירבך שליט"א הוסיף כי "עצם ההתייצבות שם מביאים שם הרבה סכנות (כידוע) על ידי כך אנחנו מעמידים את מצבינו האמיתי שלא רוצים את זה שום שייכות לזה וכל המסתעף מזה שום התקרבות. אנחנו בשם אלוקינו נדגול, התורה הקדושה תשמור עלינו, והקב"ה יערה עליהם רוח ממרום לכל עם ישראל, לא לעשות גזירות רעות, וייתן לנו הרחבת הדעת בזכות שנעמוד על נפשינו כמו שעשו בני לוי במצרים נעמוד בזה בעוז ובגבורה דקדושה".

  כאמור, הזרם המרכזי בציבור החרדי העושים פשרות עם הגיוס, ממשיכים ומתייצב בלשכות הגיוס-השמד-והניאוף כפי הוראת, רק שלש מועצות גדולי וחכמי התורה (החלשים בקדושה) שהתכנסו במשותף לפני למעלה משנה והורו להמשיך ולהתייצב בלשכות הגיוס השמד והניאוף ולהמשיך לעשות פשרות בגיוס-השמד-והניאוף.

  אבל בס"ד מצד הקדושה והטהרה עוד יש לנו 'הפלג הירושלמי' הממשיך במלחמתו בכל כוחם נגד ההתייצבות, זאת למרות ההישגים של 'יהדות התורה' בתחום הגיוס השמד והניאוף, בהסכמים הקואליציוניים עם 'הליכוד' ההסכם מצטט משפט של נתניהו מ-2012: “במדינת היהודים הכופרים בד' לא ייכנס אדם לכלא בשל לימוד תורה". על פי חוק השירות שעבר בממשלה הקודמת בלחץ העמלקים הארורים יש עתיד והבית היהודי, נקבעו מכסות שנתיות לגיוס חרדים, ואם לא עומדים בהן – יוטלו סנקציות פליליות על מי שאינו מתגייס, כפי שהדבר חל על כל עריק מהשירות. בהסכם עם יהדות התורה נקבע שהסמכות להטלת סנקציות תהיה בידי שר הביטחון, מתוך הנחה שהן לא יופעלו.

  בנוסף, ההסכם מציע שהצה"ל-השמד-והניאוף יוריד מאוד את גיל הפטור משירות צבאי לבני ישיבות, "מתוך כוונה לאפשר לצעירים… להשתלב במעגל העבודה תוך הכשרה צבאית מינימלית במסלולים מתאימים" [העיקר אצלם שבני ישיבות לא ילמדו תורה ח"ו]. כך שהאפליה בשירות הצבאי רק תגבר, אולם מצד שני כניסת החרדים הפלג הבני ברקי למעגל העבודה עשויה לעלות משמעותית בשל כך, השם ירחם.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • מועצות גדולי התורה במסמך משותף כתבו כי יש לשקול את המשך ההתייצבות

   ולבינתים טרם יצאה הןראה שבעיית הגיוס נפתרה!!

   וכן הרב רוזן כתב בשם הגראי"ל שטיינמן כשעבר החוק שיש לשקול את המשך ההתייצבות ומאז לא יצאה הודעה שהבעיה נפתרה

   נקווה בעז"ה שהגזירה תתבטל ולא תונף חלילה חרב השמד של "המכסות והיעדים" מעל כלל ישראל !!

   יוסי |
   הגב
  • הכול שטיות
   אני יודע שאם מחר מרן ר' אהרון לייב יגיד שאסור ללכת לצו ראשון החברה של ר' שמואל ירוצו מיד להגיד שאפשר ללכת אותם מענין רק מחלוקת

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 10. מה שוה כל התורה של אותם אברכים "הבי תיייייייייירה"
  שנשותיהם מכשילות את הרבים רח"ל? הלא לא שוה כלום!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב