הגר"ש אוירבך: לצאת למחאה אדירה"

הפלג הירושלמי מחריף את המחאה: בעקבות מעצרם של 3 עריקים שלא התייצבו כהוראת הגר"ש אוירבך, יוצאים רבני הפלג הירושלמי במכתב נדיר בו הם קוראים לציבור לצאת למחאה המונית. { המחאה מתרחבת}

הפלג הירושלמי מחריף את המחאה: בעקבות מעצרם של 3 עריקים שלא התייצבו כהוראת הגר"ש אוירבך, יוצאים רבני הפלג הירושלמי במכתב נדיר בו הם קוראים לציבור לצאת למחאה המונית.

"לא תהא כזאת בישראל, וכל גזירות השמד, להוציא בחורי ישראל מבית המדרש, לגיוס למסלולי הצבא ואביזרייהו, לא יקום ולא יהיה ח"ו, עוצו עצה ותופר וכו' ולא יקום כי עמנו אל"., נכתב במכתב המתפרסם הבוקר בעיתון 'הפלס'.

בהמשך מכתבו קורא הרב אוירבך לציבור בני התורה לצאת ולמחות, "לא עת לחשות, לראות כבלע את הקודש חלילה וחלילה, חובה על כל אחד ואחד להשתתף בעצרת הגדולה, אשר היא מחאה גדולה למען כבוד שמים להעביר גזירת הגיוס וכל הגזירות הקשות לעקירת הדת, והקב"ה ישמע לקול שועתינו ויחיש לישועתנו ויגאלנו".

אמש הפגינו מאות פעילי הפלג הירושלמי והעדה החרדית במספר מוקדים ברחבי הארץ אשר נחסם לפרק זמן ממושך, ביניהם: כביש 1 גינות סחרוב, ציר יפו / שרי ישראל, כיכר השבת, בבית שמש בשדרות נהר הירדן, צומת בית הגדי, כביש 4 מחלף מסובים, ובכביש 443 צומת שילת. שוטרת נפצעה באורח קל מפגיעת אבן שנזרקה לעבר הכוחות בכיכר השבת.

בירושלים ובבית שמש נעצרו 31 מפגינים אשר יובאו היום בפני שופט. בבני ברק נעצרו 3 מפגינים.

בפלג  הירושלמי מאיימים כי "כל עוד נמשכת הרדיפה והעצורים לא ישוחררו – תימשך גם המחאה בכל מקום גם במחיר שיבוש אירועים המוניים ושיבוש סדר היום הציבורי". עוד אמרו כי "ציבור בני תורה יצא היום ובכל יום לרחובה של עיר עד שאחרון העצורים ייצא מהכלא וישוב למקומו הטבעי בבית המדרש" כלשונם.

צילום: פלאש 90

צ. פלאש 90

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כן כן: גם אני עברתי אתמול שם בפקקים הארוכים ממש בלי סוף בצומת גנות בדרך לפגישה דחופה, וראיתי אם אותם מפגינים שעומדים ועדיין רוקדים, הם לא מתייאשים כלל וכלל, וניכר על עיניהם לרוב הצעירות שהם לא מתכוננים להתפשר על זה בשום פנים ואופן, הם עדיין נראים מלאי חיות ומרץ, כאומרים – כל זמן שהבן של הרב פטרוב יושב אתם גם תשבו באוטו בפקק.

    ואת האמת הפעם בכלל לא כעסתי עליהם, יש להם דבר לתלות בו שלדעתם הוא רוחני, והם ילחמו עליו, אך כן כעסתי על המשטרה האכזרים- יאל'ה נמאסתם? תשחררו אותו כבר,מה יצא לכם מכל זה? עוד אחד שיושב עשרים יום ואח"כ חוזר כגיבור המחנה ומתקבל בתהלוכות ענק ששוב יגרמו לפקקים ארוכי טווח.

    למה אתם [המשטרה] גורמים לנו את כל הפקקים הארוכים האלו יום יום, שאחזור שעתיים יותר מאוחר לביתי ולילדיי? בגלל איזה טפשות ורוח שטות שנכנס לכם להוכיח להם שאתם חזקים.. מה כולנו אשמים????? "רדו מהעץ".

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב