הגר"ש אוירבך לתלמידו: "להימנע בבחירות"

לאחר לבטים רבים ושיקולים שונים, בפלג הירושלמי החליטו לחזור לנקודת המוצא ולהימנע בבחירות לכנסת.

לאחר לבטים רבים ושיקולים שונים, בפלג הירושלמי החליטו לחזור לנקודת המוצא ולהימנע בבחירות לכנסת.

אמש, במהלך העצרת בארנה בירושלים, ניתנה הנחייה על ידי עסקני הפלג הירושלמי לכתבי התקשורת להכריז כי  הפלג הירושלמי יצביעו ליחד מפלגתו של אלי ישי, ההנחייה השקטה הדהימה את  אנשי התקשורת שמיהרו לדווח להמונים. אלא שעד מהרה התגלעו חילוקי דעות מהותים בין ראשי הישיבות של הפלג לבין העסקונה של שערי חסד שמיהרה לפרסס ולשוב בה מהחלטתה, אחרים פירשו את זה כספין תקשורתי שנועד להעצים את האירוע המלוטש בארנה.

צילומים: דובי קורן 05-PSC_807923-PSC_8469במהלך השעות האחרונות התקיימו מגעים מול ש"ס שלא הניבו דבר וחצי דבר, בהוראתו שהועברה מבאי ביתו הוכרע לא להשתתף בבחירות.

סגן עורך הפלס ישעיהו ויין  מסר בתגובה: הודעה והבהרה בעקבות גל שמועות ופרסומים חסרי בסיס, הורה היום רבינו ראש הישיבה שליט"א למערכת 'הפלס' לפרסם, כי כל השמועות על הנחיה להצביע למפלגה כלשהיא, אין להן כל שחר. אין כל הוראה או המלצה להצביע בבחירות לאף מפלגה שבעולם ואין כוונה לפרסם הנחיה כזו בבחירות הללו, וכל הפרסומים שהיו או שיהיו בענין זה – בשקר  יסודם.

בצהרים, כינס הרב יוסף פטרוב, נאמנו של הרב אוירבך, את תלמידו ומסר להודיע לכל ציבור הפלג כי "ראש הישיבה לא נתן הוראה להצביע ולכן אין את הדין של ועשית ככל אשר יורוך, ההיתר להצביע הוא רק כשיש הוראה ואז יש את הדין של 'ועשית ככל אשר יורוך, בלי הוראה להצביע זוהי דרכו לומר שאין עבור מי להצביע", הוא ציין.

הרב פטרוב שב והדגיש: "רוצה להיות ברור, אני ומשפחתי לא הולכים להצביע שום דבר. לא קיבלנו הוראה אז לא מצביעים".

הערכה בקרב אנשי הפלג הירושלמי כי מרבית אנשי הפלג ימנעו מההצבעה, גורמים שונים טוענים כי ראשי ישיבות חדרה ופונביז' יורו  ככל הנראה לתלמידיהם, להצביע לש"ס.

 

 

 

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. החלטתי לנסוע במיוחד (כ20 ק״מ מהכתובת העכשוית) להצביע.
  בכדי לא לחזק חלילה את כוחם של אוייבי ישראל.
  רק ב״יחד״ ננצח!

  ישראל |
  הגב
 2. שמעתי את ההקלטה הוא לא אמר שר' שמואל אמר אלא שכולם הבינו מאתמול. לפרטים:0504135620. תשמעו ותשפטו.

  yossi |
  הגב
 3. שומו שמים. השם תרחם עלינו: ההתנגדות לכינוס הזה “מזכיר לי… בדיוק כמו הטבח שאנחנו רגילים לראות באירופה”, מספר עד ראייה למראות המזוויעים, “זה היה תופת לכל דבר, תמונות של יהודים חרדים עטופים בטלית ותפילין זרוקים על הרצפה לאחר שנטבחו בגרזן. תמונות שמזכירות את השואה האיומה” אני בשם כל עם ישראל מבקש, בכל לשון של בקשה מגדולי מועצת התורה לא לעשות שום פשרות עם הצבא לגבי גיוס בני תורה! טבח הזה בבית כנסת היא מדה נגד מדה מהשמים! עטופים בטלית ותפילין מתבוססים בדמם! המועצת רוצים להרוג הנשמות, (בפשרות מול הצבא-השמד) והאנשים האלו נהרגו מהשמים לעורר אותנו ולעצור אתכם ממעשה רע הזה, ובקשה ממכם שתפסיקו לסלף התורה הק’. תראו איזה חרון אף גרמתם, מתפללים נטבחו בבית תפילה במרכז ירושלים ברצח נורא באכזריותו, יהודים היו באמצע תפילה לבורא עולם ומחבלים נכנסו ושחטו אותם. זי”ע.

  עת צרה היא ליעקב, ירושלים כואבת ומרכינה ראש ביום קשה זה. מתפללים נטבחו בבית תפילה במרכז ירושלים ברצח נורא באכזריותו, וכאשר חרב גיוס בני הישיבות המורם על ראשם של אחינו תושבי ארה״ק מחריף והולך רח״ל, הרשעים כים נגרש השקט לא יוכלו ובעזרתם של משתפי פעולה מנסים בכל כוחם לגייס בחורים ואברכים אל צבאם הטמא בכל מיני דרכים ותכסיסים.. טוב להודות לשם, שלצערינו ולעוונינו הרבים, וכעת הגענו למצב איום ונורא בראותם כי הדרך פתוחה לגיהינום, ומהשמים זכינו לגדולי תורה כאדמו”רים ורבנים וראשי ישיבות ממועצת גדולי השמד, אשר בקידוש שם שמים, בנעימות הליכותם, בגדלות תורתם, בחכמה גדולה כשלוחי ושותפי היצר והשטן, הצליחו בעזרת הרשעים להוביל כל המהלכים מול הצבא, אל מול עיניהם הכלות של לפיד ובנט מחוקקי החוק השמד העקר, נגד עולם התורה, ברוך אלוקינו שנתן לנו רועים (אכזרים) לדור יתום, שמנהיגים כולנו “לשמד-מוחלט” בדרך חכמה ובתבונה ובתחבולות של היטלר (נגד החרדים) והם חושבים שהקב”ה לא יגלה ברבים האמת שהם השותפים לרשעים פורקי עול היהדות, בעד כמה גרושים שהם מקבלים ממשלת הכופרים עבור עבודה השחורה, שמטנף עם ישראל.. הם גרמו שארבעה גופות של יהודים חרדים, שהיו באמצע תפילת “שחרית”, עטופים בטלית ותפילין, היו שרועים על רצפת בית הכנסת, מתבוססים בדמם, לאחר שנטבחו בידי שני מחבלים שפלים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב