הגר"ש אוירבך נגד 'שארית': "איך ייתכן לצרוך ולחזק הכשר שנגנב" (הקלטה)

הקרב על הכשרות • חיזוק מותג הכשרות 'שארית ישראל' במינוי רבנים חדשים הוביל לחרם על הכשרות מטעם אנשי 'הפלג הירושלמי' • אברהם טריגר מנהל קו המאבק של ידידי 'הפלס' העיד: הגר"ש אוירבך לאברך שרצה לצרוך מהכשרות: 'איך יעלה על הדעת לצרוך ולחזק הכשר שנגנב איך אפשר לחזק גנבים'. האזינו.

החלטה אותה קיבלו גדולי ישראל על שינוי מותג הכשרות 'שארית ישראל' במינוי רבנים חדשים לכהן כחברים בבד"ץ, הצליחה לקומם עליה בחודשים האחרונים כמה אנשים המזוהים עם 'הפלג הירושלמי' שהכריזו עליה חרם. ראשי המאבק בכשרות מבטיחים כי זוהי רק ההתחלה.

לידי 'קוקר' הגיעה הקלטה של אברהם טריגר דמות שהפכה ל'סמל' בימים אלו לאחר שפורסם מ'פרשת ההטרדות' כמי שמנהל את קו מאבק ידידי עיתון 'הפלס'. טריגר נשמע אומר: "הגר"ש אוירבך אמר ש'שארית ישראל' זה הכשר גנוב".

חברי בד"ץ 'שארית ישראל' במשחטה
חברי בד"ץ 'שארית ישראל' במשחטה

הכל החל לפני למעלה מחצי שנה אז התחוללו שינויים בבעלות המניות של החברה המפעילה את הבד"ץ, ורפאל מנת הפך להיות בעל השליטה בה. בעקבות זאת הפך הבד"ץ להיות כפוף לגדולי ישראל מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן ומרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי.

ההנהלה החדשה צירפה ארבעה חברים חדשים הרבנים ר' אברהם הכהן רובין, ר' שבח צבי רוזנבלט, ר' ישראל זיכרמן ור' יוסף יחיאל במברגר. החברים הוותיקים הגר"ע אוירבך והגר"צ ובר נשארו בכשרות אך שניים נוספים הגר"א דינר והגר"מ גרוס ערערו על לגיטימיות אחזקתו של מנת במרבית מניות החברה והחרימו את כינוס הבד"ץ המורחב שהתקיים בביתו של הגראי"ל שטיינמן ולאחר מכן פרשו מהבד"ץ.

בהקלטה שהגיעה לידי 'קוקר' נשמע טריגר מספר: "סיפר לי בן תורה יקר שהוא היה בעניין אחר אצל הראש ישיבה (הרב אוירבך) והוא סיפר לו כי הוא רצה להמשיך לצרוך את המוצרים שצרך בעבר מ'שארית ישראל', הראש ישיבה ענה לו בתוקף רב: 'איך יעלה על הדעת לצרוך ולחזק הכשר שנגנב איך אפשר לחזק גנבים'. כך סיפר טריגר בשם האברך.

חברי הבד"ץ אצל הגר"ח קנייבסקי
חברי הבד"ץ אצל הגר"ח קנייבסקי

טריגר הוסיף: הרב אוירבך אמר את זה בפשיטות וברירות 'לעזור לגנבים'? טריגר נשמע אומר בהקלטה: "אתם יודעים שכמה מרבני 'שארית' דאז לא שילמו להם משכורת לרב גרוס ולרב דינר הכשר שמתנהל בצורה מאפיונרית".

כחלק ממאבק אנשי 'הפלג הירושלמי' בכשרות איש העסקים ומנהל רשת המזון 'בר כל' מנחם כרמל המזוהה עם 'הפלג' הסיר בתחילת שנת השמיטה את השגחת 'שארית ישראל' ממחלקת הירקות. הפשקווילים נגדו לא איחרו מלבוא.

.
כרמל הורה להסיר את כשרות 'שארית ישראל' ממחלקת הפירות והירקות ולהעבירה להשגחת 'העדה החרדית'. יש לציין כי בשנה זו יש להחלטה משנה תוקף שכן מדובר בשנת שמיטה על חומרותיה השונות.

ההחלטה שעברה בשקט בחלק אזורי הארץ, זכתה אז לכותרות בערים מודיעין עלית ורכסים, שם הופצו כרוזים נגד כרמל המונע לדבריהם "לקנות בשנת השמיטה סחורה בפיקוח מהודר ע"פ דעת בעל החזו"א", כלשונם.

20 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. רבותי הבה ונעשה סדר בדברים
  ובכן מרן הרב שך הקים את יתד נאמן/שארית/דגל
  בשביל ציבור בני התורה שהם רוב רובו של בני התורה בארץ ישראל ובעולם
  תחת הנהגתו של רבינו הקדוש מרן ראי"ל שליט"א
  אמנם נכון שהיו שנים רבות שהמיעוט הקולני הצעקני האלים והבוטה שלט במערכות האלו
  וזאת מתוך ענותנותו של מרן הגראי"ל שליט"א
  אולם משנוכחו זקני הדור כי חבורת מטורפי נצח משפילים את כל גדולי ישראל במשך שנים
  ולא עוד אלא שפשוט רודפים את ציבור בני הישיבות בהיתנהגותם חסרת האחריות בכל ענין ציבורי
  החליטו שלא לתת להם להוביל ללא השגחה את ספינת היהדות החרדית
  ובכל מקום שהיתה ידם בלחוד מרן דאג
  שלא יעיפו אותם אלא צירפו חברים נוספים לאיזון המצב
  וכך אכן נעשה בשארית אלא שהם עשו "ברוגז"ו לא שיתפו פעולה כלל
  ואף על פי כן נתנו להם משכורות עד שהם החלו להילחם בהנהלה שסיפקה להם משכורת ולהתריס כנגד רבותינו זקני הדור
  קיצורו של דבר הכשר שארית שייך לציבור בני התורה ואינו רכוש של רב כזה או אחר

  שאול |
  הגב
 2. החלטה אותה קיבלו גדולי ישראל על שינוי מותג הכשרות 'שארית ישראל' במינוי רבנים חדשים לכהן כחברים בבד"ץ

  יוחנן |
  הגב
  • תיקון טעות רובו של ציבור בני התורה האיכותים מונהגים על ידי מרן הגרש אוירבך וציבור הבעלי בתים ומיעוט בני ברקי מונהגים על ידי מרנן הרב שטינמן ורב חיים

   יוסי |
   הגב
 3. רבותי הבה ונעשה סדר בדברים
  ובכן מרן הרב שך הקים את יתד נאמן/שארית/דגל
  בשביל ציבור בני התורה שהם רוב רובו של בני התורה בארץ ישראל ובעולם
  תחת הנהגתו של רבינו הקדוש מרן ראי"ל שליט"א
  אמנם נכון שהיו שנים רבות שהמיעוט הקולני הצעקני האלים והבוטה שלט במערכות האלו
  וזאת מתוך ענותנותו של מרן הגראי"ל שליט"א
  אולם משנוכחו זקני הדור כי חבורת מטורפי נצח משפילים את כל גדולי ישראל במשך שנים
  ולא עוד אלא שפשוט רודפים את ציבור בני הישיבות בהיתנהגותם חסרת האחריות בכל ענין ציבורי
  החליטו שלא לתת להם להוביל ללא השגחה את ספינת היהדות החרדית
  ובכל מקום שהיתה ידם בלחוד מרן דאג
  שלא יעיפו אותם אלא צירפו חברים נוספים לאיזון המצב
  וכך אכן נעשה בשארית אלא שהם עשו "ברוגז"ו לא שיתפו פעולה כלל
  ואף על פי כן נתנו להם משכורות עד שהם החלו להילחם בהנהלה שסיפקה להם משכורת ולהתריס כנגד רבותינו זקני הדור
  קיצורו של דבר הכשר שארית שייך לציבור בני התורה ואינו רכוש של רב כזה או אחר

  שמילו |
  הגב
 4. מרן הגרש אוירבך הינו ממשיכו של רשכבהג מרן הגריש אלישיב בהנהגת הדור

  שמואל |
  הגב
 5. לנהל מלחמה על הכשר דרך האינטרנט ולא דרך בית דין זו בושה חוץ מזה
  זה שר' שמואל רוצה לגיטימציה מהממשל הישראלי זה לא אומר שהוא על באמת גדול הגדולים

  שמעון ביטון |
  הגב
  • מרן הגרש אוירבך הינו ממשיכו של רשכבהג מרן הגריש אלישיב בהנהגת הדור

   שמואל |
   הגב
 6. המציאות היא שכאשר היה המינוי של החברים החדשים אצל הגראי"ל שטיינמן, לא השתתפו בכינוס לא הגר"ע אוירבך לא הגר"מ גרוס ולא הגר"א דינר (החברים הותיקים) וזאת במחאה א. על גזילת המניות שהיו בידיהם (קרי תחילת ההשתלטות) (ולא הוחזרו להם עד היום) ב. על המינוי של החברים החדשים (קרי המשך ההשתלטות) בלא הסכמתם.

  המניות נלקחו מהגר"ע אוירבך והגר"א דינר כביכול לצורך מהלך מסוים ולא הוחזרו להם עד עכשיו ועד בכלל.

  הגר"ע אוירבך טוענים שממשיך עדיין ללוות את השחיטה היות שנמצא שם איש אמונו הרב נחום לבין והוא מרגיש בשל כך אחריות אישית על כך,

  צבי |
  הגב
 7. הגאון הגדול ר' אברהם יהושע סולובייציק שליט"א ראש ישיבת בריסק בהתבטאות חריפה ביותר על פסטיבל החדש של כת המחבלים.
  הגרא"י סולובייציק שליט"א בשמחת אופרוף לבנו, באחת ההזדמנויות במהלך השבת החגיגית התבטא ראש ישיבת בריסק בפני קבוצת מקורבים איכותית ומצומצמת את דברים הבאים (תורגם מיידיש): "… גאון אחד נכנס לביקור בביתו של ר' יחזקאל אברמסקי זצ"ל וראה על השולחן בסמוך אליו ספר שעוסק ב"ציפייה למשיח" שחיבר אדם בן זמנינו, מיד הוא פנה אל ר' חצקל' ושאל: "מה הספר הזה עושה אצלך על השולחן"? השיב לו ר' חצקל': לפניך נכנס כאן יהודי שאיני מכיר והביא לי את הספר הזה שהוא חיבר.
  והוסיף ר' חצקל': פעם נכנס לרוגוטשובער יהודי שהיה מאוד מוטרד ושאל מה עושים ואיך מחזקים בציבור את העניין של אמונה בביאת המשיח? השיב לו הרוגוטשובער: פרנסה כבר יש לך? אוכל לאשתך ולילדים אתה נותן? קודם כל תדאג לעניינים הללו אחר כך תדאג למשיח.
  סיים ר' חצקל': גם אני רציתי לשאול את היהודי שחיבר את הספר הזה האם פרנסה כבר יש לך? אוכל לאשתך ולילדים אתה נותן? אלא שנמנעתי רק מפני שחסתי על כבודו.
  ראש ישיבת בריסק המשיך תוך שהוא מכנה את הפג הירושלמי בכינוי באנדיטים: "הבאנדע חברה (- כנופיית הבנדיטים) האלו, נעבאך, הרסו להם את כל ה"קנאות". לפי החוק החדש של הממשלה, בשלוש השנים הקרובות נושא הגיוס לא יהיה על סדר היום הציבורי. אוי ווי, מה עושים? איך מכניסים לציבור שהכל זה רק "קנאות" ו"קנאות" אם אף אחד כבר לא מדבר על הגיוס לצבא? הנה הם מצאו רעיון חדש! לדבר על משיח! קנאות על משיח!
  מה אתם חושבים, ייגמר העניין של משיח הם ישתקו? תשכחו מזה! מחר הם ידברו על "שמיטה", שנה הבאה זה כבר שמיטה, מה רע להיות קנאי על "שמיטה"? אולי זה ימצא חן בעיני אנשים מסוימים ויגדיל להם את המפלגה! אבל אל תדאגו, ייגמר שמיטה הם יעברו לדבר על "קברים".
  המשיך ר"י בריסק: "אתרא קדישא" עוד יהיו פשרנים לעומתם! ייגמר "קברים" הם יפגינו על "שבת", ייגמר שבת הם ימצאו עניינים חדשים. רק אל תדאגו להם! קרוב לחמישים שנה אני מכיר את הבאנדע חברה האלו (הערת המתרגם: שנים רבות היה הגר"ש אויערבך שכנו של הגרא"י בשכונת גשר החיים בירושלים), הם לא יבחלו בשום אמצעי! עד שלא יישארו ילד וילדה שלא יפקפקו בביאת המשיח, הם לא יירגעו! בלי שום אחריות על הציבור! ממש הפקרות! כל ילד צריך לדעת שיש מחלוקת אם יש משיח או אין משיח והכל כדי שכולם יידעו שהם הקנאים שפוסקים שיש משיח! ב"ה שיש משיח! שרעקלאך! מופקרים ממש!
  להם כמובן זה מיותר לומר שידאגו קודם לפרנסה שלהם לפני שהם דואגים למשיח! כי אצלם הדאגה החדשה למשיח זה גופא הפרנסה שלהם! פרנסה כידוע יכולה להתחלף כל הזמן. אז הם באמת דואגים רק לפרנסה שלהם! מה יש לומר להם? תחליפו פרנסה? הם מחליפים כל הזמן!".

  איציק |
  הגב
  • הרוצה לשקר ירחיק עדותו לשבת כאשר אין הקלטות …אך דעתם של דודיו מרן הרמ״ד ומרן ר׳ מאיר מפורסם אצל כל החרדים באמת….וגם הגאון רא״י יצא במלחמה על אנשי חזון איש 5 ,כאשר פגעו בישיבה הקדושה חדרה…..ופתי יאמין לכל צ׳זבט..

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
  • בס"ד

   צלותהון בכן מקבל והניא בעותא:
   סיפר של החפץ חיים זי"ע על כח התפלה:

   בארץ גליציה היה מנהג בקרב יהודי המקום, שהיו מתאספים מדי שבת קודש לפני תפלת ערבית של מוצאי שבת, לאמירת תהלים בבית הכנסת, והנה באחד השבתות, נכנס יהודי אחד לבית הכנסת, ורואה כיצד עומד יהודי אחר בבית הכנסת באחת הפינות, ואומר תהלים בדביקות, מתוך קירות לבו באופן כה מרגש עד שממש הדביק גם אותו בהתלהבותו, ועל אתר החל אף הוא לומר תהלים ברגש ובלהב, ושניהם בכו ונאו לבם ופיהם להשי"ת, בתהלות דוד בן ישי.

   מבלי שהאחד ידע מדוע ועל מה בוכה רעהו, לאחר סיום תפילת ערבית, פנה הלה אל היהודי ושאלו , מה כואב לך, ועל מה התפללת, ענה לו האיש יש לי בת שהגיעה לפרקה, ואין בידי כסף להוצאות נישואיה, והיא יושבת בביתי, ואין בידי להושיעה, וגם אם כל השבוע איני רואה הצרה, כי אינני נמצא בבית, אבל בשבת קודש, כשאני שב לביתי, ונמצא כל השבת עם בני משפחתי, רואה אני את צרת הבת מול עיני, ואיני יודע מה לעשות, יותר מאשר לומר פרקי תהלים, ולהתחנן אל הבורא שיושיעני.

   כששמע השואל את דבריו, אמר לו שמעני אדוני, גם אני יש לי בן מוכשר וירא שמים, ואין בידי פרוטה לפורטה, בשביל הוצאות החתונה, הבה איפה נשתדך בינינו, ואכן כך הוי, צאצאיהם נישאו, ונולדו להם, ארבעה בנים גדולי ישראל, ה"ה רבי יהודה הכהן זצ"ל בעל ה"קונטרס הספקות", רבי חיים הכהן זצ"ל, רבי אריה לייב הכהן הלר זצ"ל בעל ה"קצות החושן" ו"האבני מילואים" ו"שב שמעתתא", ואח נוסף רבי מרדכי זצ"ל ששימש ברבנות בעיר חודרוב. למעשה לכולנו יש כח התפלה החזקה הנ"ל.
   …………………………………………………………………………………………………………….

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 8. הדרך לטפל באנשי ההשכלה משערי חסד הינה לפרסם את מלחמותיהם בכל גדולי ישראל
  ולהסביר לצעירים שבהם שהציבור חפץ שלום וחירות ומעוניין להשיל מעצמו את עול העריצות של אנשי נצח
  לא נשכח איך ירדו לחייו של כל מי שלא חשב כמותם גם עשה לבסוף מה שרצו מספיק היה שלא חשב כמוהם

  רק להיזכר איך רדפו את פאר עולם הישיבות ר' מיכל פינשטיין וירדו לחייו עד מותו

  ולהיזכר איך פירקו את שיעורו של פוסק הדור מרן הרב וואזנר והזהירו לא להגיע לשיעורים שלו רק בגלל שלא חשב כמוהם

  ולהיזכר איך איימו באלימות פיזית על ר' דב לנדאו שלא חשב כמותם

  ולהיזכר איך באמצע ההקפות בשמחת תורה סילקו בבושת פנים את הגאון ר' בנימין זילבר ז"ל כי לא חשב כמותם

  הם מדברים על שלא נותנים להם עליות ?

  הם אלו שהילכו אימים על מרן הרב עובדיה ז"ל ולחמו בחרוף נפש שלא יהיה שלום באלעד בזמן שמרן הרב שטינמן רצה שיהיה אחדות וטענו בהרב שטינמן הולך נגד הרב שך כביכול כי הוא עושה שלום עם הרב עובדיה
  ולפתע ביום פטירתו מי הגיע להספידו גדול לוחמיו הרש"א משערי חסד

  רק בדרך של חשיפת פרצופם האמיתי נוכל לשלחם מעלינו ל"נצח " תרתי משמע

  יוסי |
  הגב
 9. תלמד טיפה היסטוריה מהדרך שפעלו אותם אנשים שאתה מנסה לייצג אותם "מטורפי העץ" אני ישחזר מעט
  מי היו אלו שלחמו ברב וואזנר שלא עשה מה שהם רצו אתה יודע ? אוירבאך וחבר מירעיו
  מי היו אלה שלחמו ברב ניסים קרליץ שלא חשב כמותם אתה יודע? אכן ניחשת נכון , אוירבאך וחבורתו
  מי לחם ברב מיכל פינשטיין
  מי לחם ברב בינימין זילבר
  מי לחם ברב עובדיה
  מי לחם ברבדוד פוברסקי
  והוריד חייהם ביגון שאולה
  מי הילך אימים על ר' דוב לנדאו שיחי'
  מי ניסה להלך אימים על ר' חיים גרינימן שיחי'
  בקיצור לך תלמד היסטוריה ותבין שמדובר עתה בימי שחרור מעול העריצות שלכם
  והמחיר דורש לחימה ללא כל פשרה בכם
  היום כולם מבינים שאין לכם שום אידולוגיה חוץ משינשאתכם לגדולי ישראל

  חנן |
  הגב
  • מה כל הטיעונים שלך קשורים לגזילת מניות. עד עכשיו לא החזירו לחברי הוועדה את המניות שלהן. מה אתה מקשר דברים שלא קשורים לשו"ע

   בנימין |
   הגב
  • מעולם היו חילוקי דעות בין גדולי ישראל,ומעולם לא נלחמו בגדולי ישראל שהביעו דעה אחרת אלא רק במקום שהביעו דעות פשרניות או פסולות הנוגדות את התורה או המסורת המקובלת …וגם אז נלחמו רק בדעה שהביעו, ולא זלזלו בהם באופן אישי,ולא רדפו את תלמידיהם,אולי בעת הצורך התעלמו מהם…אך לרדוף ציבור גדול הנשמעים לאחד המיוחד מגדולי ישראל המביעה דעה מחמירה יותר לא נשמע מעולם ואין לזה שום הצדקה ושום הגיון נורמלי….חזרו בתשובה טרם תאחרו את המועד…

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 10. העובדות לאשורן :
  טריגר ממציא בדיונות מראשו הקודח מעביר זאת לראש הישיבה והא צעק גנבים גנבים כפי רצונו של טריגר -ובכך מבזה את ראש הישבה
  בטוחני שישנם סביב ראש הישיבה אנשים חכמים ונבונים שיודעים את האמת והעובדות ויפסיקו לבזות את מרן ראש הישיבה בשביל גחמות של טריגר

  דוד |
  הגב
  • העובדות הן שהמניות נלקחו מהגר"ע קוירבך ומהגר"א דינר בהשאלה לזמן קצר לצורך מהלך כלשהו שההנהלה החדשה רצתה לעשות. אממה עד עכשיו המניות לא הוחזרו לבעליהן ולא זאת אלא שלאחר לקיחת המניות נעשה אצל הגראי"ל ישיבת מינוי לחברים חדשים הגר"ע אוירבך הגר"מ גרוס והגר"א דינר החרימו את הישיבה והגר"ע אוירבך שלח מכתב נזעם בו הוא דורש שיחזירו את המניות.

   מי שיש לו עובדות אחרות מוזמן להציגם.

   יוסי |
   הגב
   • מה שלא עשו אושויץ והציונים עשתה הפאה נכרית, בפרט של נשי החרדים . גדול מחטיא… גדול מחטיא מהרג. "ברוך שלא עשני אשה"!!! פאה נכרית מעגיל.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  • אצלינו החרדים יש אמונת ״חכמים״ באמת ואדם שאנשיו מסובבים אותו הוא ״פתי״ ואינו נחשב לאדם גדול…..טענה זו שמרמים אדם גדול זה שטות שהמציאו אותה המזרחי לפני שבעים שנה , ואתה בסך הכל מפגר בשבעים שנה…ופשוט שאדם גדול באמת לא שייך לרמות אותו,ולעולם אל תאמין באדם שתפסת שמרמים אותו……..כי זאת לא אמונת חכמים אלא אמונת פתיים……ולגוף טענת ההבל שהעלת,להווה ידוע לך שלמרן רה״י הגרש״א שליט״א יש אח והוא הגאון הגדול ר׳ עזריאל שליט״א חבר בהכשר שנגב ממנו, ויודע היטב את כל הנעשה שם בברור מכלי ראשון ואינו זקוק לאחרים כדי לדעת מהנעשה

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב