הגר"ש אליהו: "הבג"ץ חבורת שמאלנים תופסים את המדינה בגרון"

"צריך לזכור שהיהדות הרפורמית,מכחידה את עצמה , חמישים אחוז מהילדים בארה"ב לא מתחתנים. המחצית שכן מתחתנת מתחתנת ברובה עם שאינם יהודים"

בראיון ל'קול ברמה ' התייחס רבה של צפת הגאון הרב שמואל אליהו למתווה הכותל שהוקפא השבוע.

לדבריו, למרות שהדבר עכשיו יכול להיות עומד ותלוי בהכרעת הבג"ץ יש להילחם בנושא בשני מישורים .

המישור הראשון הוא כלפי הבג"ץ, שאינו משקף נאמנה את הלכי הרוח כאן במדינה אלא מורכב מקומץ אנשים שהמשותף להם, הן דעות קיצוניות בנושאי דת ומדינה. "הבג"ץ לא פוסק על פי חוק, כי אם על פי כוחות. כשהוא יבין שאין לו כוחות, הוא יתקפל. הבג"ץ אלו אנשים רגילים,שעושים שיקול של רווח והפסד".
בקריאה והגדרה זו קורא למעשה הרב תיגר על פסקי והחלטות הבג"ץ כפי שהן וניתן היה להבין שישנה קריאה אם כי חלושה שיוצאת מפיו של הרב שלקיום עצרות כנגד מתווה הכותל על מנת להראות את כמות המתנגדים למתווה הכותל .

עוד אמר כי על מנת שהרכב הבג"ץ ישתנה "ויתאים" להלך הרוח במדינה, יש לדאוג שימונו שופטים מאמינים. הן מהציבור הדתי לאומי והן מהציבור החרדי :"אנחנו מתפללים להשיבה שופטינו כבראשונה ויועצינו כבתחילה,צריכים למנות עוד ועוד שופטים מאמינים, חרדים ודתיים,ללא אג'נדה שמאלנית". "חבורה של עשרה חמישה עשר איש שמאלנים שתופסים את המדינה בגרון".

במישור השני תוקף הרב את כל נושא הוויתם של הרפורמים שאל מול פניהם קיימת תפיסת עולם אחת :""הכל במטרה לקעקע את התורה והיהדות".

גם כשנשאל האם ניתן להתעלם מכמות כזו של יהודים ברחבי ארה"ב שמגדירים עצמם כיהודים רפורמים לנוכח הפגיעה כביכול בהם לאור הקפאת מתווה הכותל השיב כי "צריך לזכור שהיהדות הרפורמית,מכחידה את עצמה , חמישים אחוז מהילדים בארה"ב לא מתחתנים. המחצית שכן מתחתנת מתחתנת ברובה עם שאינם יהודים ולהם יש רק ילד וחצי. הם יהדות שמכחידה את עצמם. אנחנו לא צריכים לאמץ את דרכם ,זו תרבות שהוכיחה את האפסות שלה.

הרב גם לא נשמע מוטרד יתר על המידה מהאפשרות שעכשיו הרחבה המרכזית בכותל תהפוך לזירת התגוששות מאחר והמתווה הוקפא ולמעשה העזרה המיוחדת שניתנה לרפורמים בוטלה. "לא אחת הוא עובר במקום ורואה שאין שם מתפללים . המקום לא מעניין את הרפורמים ,שהם מחקו מזמן מתפילותיהם את ירושלים והרצון לבניין בית המקדש. הכותל עבור הרפורמים הינו סה"כ עוד אבן דרך ,בכדי לבסס את תפיסתם כאן בארץ ונגד זה צריך להילחם .

גם אותן שמגיעות להיאבק בכותל, הינן מיעוט קולני :"מדובר בקומץ ,מגיעות עשרים נשים שמאלניות קיצוניות , הן סתם עושות רעש".

לסיכום אומר הרב "צריך ללמוד להתאחד ולפעול למען ערכים יותר יהודים במדינה, רק יש כמה אנשים שיושבים בעמדות כוח ומנסים למשוך את הציבור שמאלה. לא לאפשר לקומץ שיושב,על המושכות לנווט אותנו לכיוון השלילי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.