הגר"ש בעדני: "אני כועס על אלי ישי; הכיסא חשוב לו יותר מהכל"

רבני הקהילות, ראשי הכוללים, ואברכים בני תורה בעיר בית שמש השתתפו בכנס חיזוק לתנועת ש"ס לקראת המערכה הגורלית – חבר מועצת החכמים הגר"ש בעדני בכינוס: "האהבה של מרן ליו"ר התנועה הרב דרעי הייתה גדולה משום שהיה מכתת רגליו יחד עם מרן זצ"ל ברחבי הארץ וכל מקום שלא היה תלמוד תורה היו הולכים ופותחים – "הגר"ד בניזרי בכינוס: "רבותי, לא להתבלבל משום דבר, מרן השאיר לנו את מועצת החכמים, יש דברים ברורים"

רבני הקהילות, ראשי הכוללים, ואברכים בני תורה בעיר בית שמש השתתפו בכינוס שנערך ע"י איגוד בני התורה בית שמש, הכינוס עמד בסימן "להיקהל ולעמוד על נפשם" וזאת עקב הסכנה לעולם התורה וחשיבות המערכה הגדולה העומדת בפתחנו.

בכינוס נשא דברים חבר מועצת חכמי התורה הגר"ש בעדני שליט"א שלמרות גילו ומזג האוויר טרח להגיע לעיר ולהביע את ההשקפה הברורה והצרופה בימים אלו. כמו"כ נטלו חלק הרה"ג רבי דוד בניזרי ראש ביהמ"ד תפארת הרשב"י, הרה"ג רבי עזרא בן שמעון שליט"א מרבני ישיבת אור אליצור, ח"כ הרב יואב בן צור, ראש העיר הרב משה אבוטבול, ויו"ר איגוד בני תורה בית שמש הרב אברהם פדידה.

את הכינוס פתח הרה"ג רבי דוד בניזרי ראש ביהמ"ד תפארת הרשב"י, שקרא לאברכי העיר להירתם בימים אלו ולצאת לשטח לפעול למען תנועת ש"ס. "כל אחד צריך להירתם מזמנו, לא צריך הרבה לשכנע. כל אחד הרגיש על בשרו את הקיצוצים בשנתיים האחרונות, כל ראש כולל הרגיש את המצוקות הקשות בתקציבים". הרב בניזרי התייחס למפלגתו של ישי ואמר, "רבותי. לא להתבלבל משום דבר, מרן השאיר לנו את מועצת החכמים, יש דברים ברורים".

אחריו נשא דברים הרה"ג רבי עזרא בן שמעון שליט"א מרבני ישיבת אור אליצור אשר חימם את האברכים לקראת היציאה לשטח. בדבריו סיפר על מסירות נפשו של מרן זיע"א למען עולם התורה ודאגתו הרבה וקרא לאברכים להידבק בדרכו של מרן ולפעול למען התנועה הקדושה אשר תהווה חיזוק גדול לקיומו של עולם התורה.

בדבריו סיפר הרב בן שמעון, "מלפני שנים היינו מגיעים הרבה למרן זצ"ל בביתו ברחוב ז'בוטינסקי לשאול אותו שאלות. היה זה בליל שישי, הגענו למרן ומחוץ לביתו היו אנשי המזרחי שהפגינו נגדו. מרן היה בצער גדול, וביקש מאתנו להישאר עימו, ישבנו כל הלילה ולמדנו, ובבוקר יצאנו עם מרן לתפילה, כשחזרנו לביתו של מרן הם הניחו שם מקרר שחסם את דלת ביתו מכוסה בכתמי דם. מרן השתפך בבכי נורא בחושבו שפגעו באשתו. הזזנו את המקרר פתחנו את הדלת וראינו את הרבנית בבית והכל בסדר, והתחלנו להרגיע את מרן. ועם אלה הוא חובר כעת ומשתמש עם מרן. לאן הגענו", זעק הרב עזרא בן שמעון

לאחר מכן נעמד הציבור על רגליו ובשירה אדירה  קיבל את בואו של חבר מועצת חכמי התורה הגר"ש בעדני שליט"א. עם כניסתו של הגר"ש בעדני למעמד הביע את כאבו בפני מארגני הכינוס "אני מבטל תורה כעת ויוצא בשביל זה, ביטולה זוהי קיומה, אין מה לעשות כך צריך".

בדבריו התייחס הגר"ש למפעל הגדול אותה הקימה תנועת ש"ס מוסדות התורה בכל רחבי הארץ ואמר  "היו הרבה מקומות בארץ שאין בכלל תלמודי תורה, היום אין מקום כזה שאין בו תלמוד תורה. ואת זה תנועת ש"ס עשתה".

הגר"ש הדגיש את פעולותיו הרבות של יו"ר התנועה הרב אריה דרעי, "האהבה של מרן ליו"ר התנועה הרב דרעי הייתה גדולה וזאת משום שהיה מכתת רגליו יחד עם מרן זצ"ל ממקום למקום וכל מקום שלא היה תלמוד תורה היו הולכים ופותחים, כך גם אל המעיין היו מגיעים ילדים בלי כיפות היום כולם בני תורה וכל זה בזכות תנועת ש"ס". הגר"ש ציין את מצב הרשת והחובה לחזק את תנועת ש"ס כדי שיוכלו להמשיך לפעול בהקמת המוסדות  "מצב הרשת קשה, ב"ה הצלחנו להביא נדיבי עם שיתמכו, לולי זה הכל היה קורס, אנחנו צריכים להמשיך את זה, וזה רק ע"י שנחזק את ש"ס".

בדבריו התייחס הגר"ש לאותם המתלבטים וזעק בכאב, "לא להתבלבל, המטרה של ש"ס לא כסאות, המטרה להגדיל תורה, אסור לנו להתבלבל ממפלגות אחרות שמנסים להשתמש בשמו של מרן זיע"א, גם כשהיה אצלי בקשתי ממנו לא לפגוע בש"ס  ועכשיו אני רואה שהוא פוגע, אני כועס על מעשיו זה לא מה שהוא סיכם איתי, כנראה שהכסא חשוב לו יותר מהכל ובשביל הכבוד הזה להגיע לכסא כל האמצעים כשרים" אמר הגר"ש בכאב גדול.

"ברוך ה' יש אצלנו אחדות מלאה, הרב אריה דרעי כפוף למועצת חכמי התורה, היא מינתה אותו והוא עושה הכל לפי מה שמועצת חכמי התורה מורה לו" הבהיר הגר"ש.

16 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. רק ש"ס רק ש"ס רק ש"ס רק ש"ס רק ש"ס רק ש"ס

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אדם שמרגיש צורך להסביר למה הצד השני לא ולא ולא … זה אומר הכל אנשי מפלגת יחד המאוכזבים אני מבינה שכואב לכם שאתם לא עוברים את אחוז החסימה אבל מה לעשות האמת מעל הכל הקב"ה ימשיך לחזק את שס ואתם שלא פוחדים לדבר על רבנים ושומעים לאדם על גבול השפיות כאנמון יצחק תמשיכו לנבוח ולילל

  מיכל |
  הגב
 3. שס רוצחים שפלים, מעוניינים בקולות, ועוטפים את זה באיצטלה של תורה.

  מה הם מכניסים את המזרחי למפלגתו של ישי. במפלגת יחד ישנם רק חרדים לאומיים, ולא דתיים לאומיים, ומרזל אמר מפורש שהוא התנגד שיפגינו מול בית רבנים.

  והרב בעדני אתמול השמיע אמנון יצחק הקלטה שאומר, שלא צרכים לשמוע למרן בהכל, ועוד הרבה פניינים יקרים.

  רק אלי ישי שומע לרבנים, דרעי לא שומע, ואסור לבחור בשס שאין להם דעת תורה.

  אלי ישי - אנחנו אחריך באש ובמיים!! |
  הגב
  • דיברת מגרוני.
   כל מילה בסלע,רק "יחד"

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 4. נשות ש”ס בוגדות ברב עובדיה יוסף חובשות פיאה ולא כובע

  הם והן צועקים ‘מרן מרן’ אבל האם הם באמת שומעים לו, או שמא רק לצרכי בחירות נזכרים ב’מרן’ ובכל השנה עושים את ההיפך מדעת מרן שהיתה ידועה נגד הפיאות הנכריות, הוא אסר אותן וציוה כי נשות הספרדים יחבשו כובע או מטפחת.
  ובואו וראו, מועצת החכמות של ש”ס התכנסו לדון איך להביא את הנשים לקלפי, ורובן חובשות פיאות נכריות נגד דעת ‘מרן’, אולי יסבירו אותן נשים מדוע בבחירות חייבים לשמוע ל’מרן’ ובאשר לכיסוי הראש ‘מרן’ לא כל כך חשוב.

  יצחק |
  הגב
 5. גדולי הדור שלנו ענקי תורה כל חייהם בתורה , עסקן אחד או עסקנים לוחשים לאוזניהם וה' ירחם
  איך חז"ל אמרו ליצנות אחת דוחה אלף תוכחות עסקן אחד מסיח דעתם של אלף גדולי תורה
  הלוואי וטעיתי כששומעים הקלטות הדברים מתבהרים כזוהר הרקיע , מי ייתן וה' יתברך ישלח הגואל מהרה ויבנה בית מקדשנו ונבואת חכמים שהאמת נעדרת תסתלק ותהיה אמת אחידה עם משיח צדקנו, אנא ה' הושיעה את עמך וברך את נחלתך שבת שלום גוד שייבססס שבווותת שווללוום

  עמך |
  הגב
 6. שמעתי גם שהרב בעדני אומר בזו הלשון מה אנשים מטומטמים חושבים שגנב ורשע יכול להיות יושב ראש, עד כאן לשונו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 7. הרב בעדני טוען שמרן לא רצה בדרעי ,ועוד אמר השם ירחם על דרעי

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 8. בשופר יש הקלטה של הרב בעדני מאתמול

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 9. יש הקלטות סותרות מאתמול שהרב בעדני אומר : שכל אחד יכול לבחור רב ואם יש מחלוקת אין ככל אשר יורוך מה אנשים מטומטמים ישימו גנב ורשע להיות יו"ר הקלטות מפורשות שמרן לא רצה את דרעי ושיכנעו אותו שלושה חודשים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • אמנון מגיב כאן? מעניין. סגנון הטענות הדפוקות של אמנון.

   בורי |
   הגב
   • הרב בעדני אמר זאת מפורש !!! כן נגד דרעי

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב