הגר"ש בעדני: "בחורי ישיבות קטנות צריכים ללמוד בסדר מוסר – מסילת ישרים"

הדברים נאמרו בעת שהגר"א עמרמי הגיע לקבל את ברכתו לקראת הקמת הישיבה לצעירים החדשה * הגר"ש בעדני אף ביקש להיות התורם הראשון לישיבה

"צריך להקפיד שבחורי ישיבות קטנות הנמצאים בתחילת דרכם הרוחנית ילמדו בקביעות מידי יום חצי שעה  מוסר", כך התבטא חבר מועצת 'חכמי התורה' הגר"ש בעדני שליט"א בעת שהגר"א עמרמי רב מוסדות 'כאיל תערוג' ומרבני שכונת הר חומה בירושלים הגיע לקבל את ברכתו לקראת הקמת הישיבה הקטנה החדשה בשכונת הר חומה בירושלים המיועדת למשפחות בני תורה. "מן הראוי ללמוד דווקא את ספר מסילת ישרים המקנה את הערכים לבניית אישיותו של בחור בן תורה ושווה לכל נפש", הוסיף הגר"ש בעדני שליט"א.

הגר"א עמרמי סיפר כי בישיבה החדשה שהוקמה בברכתם ובעידודם של מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א- יושם דגש מיוחד על לימוד העיון ופיתוח הצד העיוני ביחס אישי לכל אחד ואחד, תוך החדרת שמחת התורה ואהבתה בדרך עליה חונכו בעולם הישיבות הספרדי. השאיפה שלנו שמקומה של הישיבה יהיה בכותל המזרחי של טובי הישיבות בירושלים, ותזכה להוציא פירות מפוארים בחורי חמד המפארים את כותלי הישיבות הגדולות. לאחר מכן, סקר הגר"א עמרמי את כל פעילות הקודש במוסדות 'כאיל תערוג'- בית כנסת מפואר בן 3 קומות הפתוח בכל שעות היממה ומאות מגיעים לשם מידי יום לשיעורי תורה. כמו כן, בשנים האחרונות הוקם תלמוד תורה בשכונה אשר קנה לו שם של כבוד בקרב כל אישי החינוך בירושלים והורים רבים חפצים לשלוח את ילדיהם לשם.

בסיום הביקור איחל הגר"ש בעדני שיהיה סייעתא דשמיא בישיבה החדשה ויזכו לדורות ישרים ומבורכים, והוציא מכיסו כמה מאות שקלים והעניק להגר"א עמרמי, תוך כדי שהוא מציין שזכות גדולה היא להיות התורם הראשון לישיבה. יצוין, כי בימים אלו נפתחת הרשמה לשנת הלימודים הבעל"ט, וכבר רבים הם הפונים ומבקשים לזכות להימנות על תלמידי הישיבה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.