הגר"ש כהן ייצא לביקור היסטורי לחיזוק הקהילות היהודיות באירופה

במהלך ביקורו ימסור מרן שיעורי תורה ושיחות חיזוק בקהילות היהודיות בצרפת ובאנגליה ויפגוש את רבני הקהילות ,הרבנים הראשיים ובכירי הממשל * ביום א' ישא את הנאום המרכזי בכנס 'דרשו' בצרפת בפני למעלה מ-5000 משתתפים

התרגשות רבה בעולם היהודי בצרפת לקראת מסעו ההיסטורי של נשיא מועצת חכמי התורה מרן הגאון חכם שלום כהן שיוצא למסע היסטורי לחיזוק הקהילות היהודיות באירופה.

מרן הגר"ש כהן ייצא ביום חמישי הקרוב לאירופה למסע שיימשך 6 ימים בהם יבקר בקהילות היהודיות בצרפת ובאנגליה כאשר זהו ביקורו הראשון של מרן באירופה מאז ומעולם.

הגעתו של מרן נשיא מועצת חכמי התורה מרן הגר"ש כהן לאירופה הצריכה שרשרת התארגנויות ותיאומים בין הרשויות השונות, ובשל היותו עומד בנשיאות מועצת חכמי התורה של תנועת ש"ס , יאובטח מרן לאורך כל המסע בידי כוחות בטחון מיוחדים.

ביום חמישי בשעות הבוקר המוקדמות יגיע נשיא מועצת חכמי התורה בלווי פמלייתו לנתב"ג, שם ייפגש ליד כבש המטוס עם בכירי חברת אל על, רב החברה הרב יוחנן חיות וצוות המטוס שיתברכו מפיו לקראת הטיסה ההיסטורית.

עם נחיתתו בפריז, ימתינו למרן הגר"ש כהן הרב הראשי לצרפת, שגריר ישראל בצרפת וראשי הקהילות היהודיות.

במהלך ביקורו של נשיא המועצת יבקר בין היתר במוסדות התורה הגדולים בפריז ובסביבותיה.

כמ"כ תיערך קבלת פנים חגיגית ע"י מאות ילדי הת"תים שיקבלו את מרן בשירה ובדגלים

כשהם לבושים בבגדים חגיגיים לרגל המאורע ההיסטורי שצרפת לא ראתה מזה שנים.

התרגשות רבה ניכרת גם בקרב הקהילות השכנות שמבקשות אף הם לזכות בביקורו של מרן.

במהלך השבת הקרובה שבת פרשת ויקרא, ישהה מרן שליט"א בביתו של רבה הראשי של צרפת הגר"י סיטרוק, שם יסעד וימסור שיעורים תורנים בביה"כ של הרב סיטרוק הסמוך לביתו .

ביקורו זה של נשיא מועצת חכמי התורה, מעורר התרגשות רבה בעולם היהודי בכלל וזה שבאירופה בפרט, לאור העובדה כי מדובר במסעו הראשון של מרן שליט"א, מאז הוכתר לשמש כנשיא מועצת חכמי התורה.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

    • יש הרבה כיפות סרוגות שם לא עידכנו אותו כנראה?

      משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
      הגב