הגר"ש כהן לשר בנט: "הכל מאהבה"(גלריה)

סגירת מעגל: השר נפתלי בנט שמע דברים מחבקים מנשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס הגר"ש כהן בעת ניחום האבלים: , ״כל ימי גדלתי מתוך אהבה לכל יהודי באשר הוא. בוודאי גם את הציבור הדתי לאומי. וגם אם לפעמים נשמע שאני אומר דברים קשים, זה מגיע מתוך אהבה״. יעקב כהן תיעד {בית של גוים?}

שר החינוך נפתלי בנט הגיע היום לניחום אבלים אצל נשיא מועצת החכמים של ש"ס הגאון רבי שלום כהן שלום היושב שבעה על אשתו הרבנית יעל ע״ה. בניחום השתתף הרב חיים ביטון מנכל רשת בני יוסף, ששיבח את שר החינוך על סיועו למערכת החינוך התורנית.

השר בנט ביקש מחכם שלום לשמוע על תכונותיה הנאצלות של הרבנית ושמע על נכונותה להקריב את כל חייה למען התורה.

השר בנט התעניין על חיי הרב והרבנית בתקופת מלחמת השחרור, ושמע על הפחד הגדול ששרר אז ברובע היהודי, על הבריחה והחזרה לאחר מלחמת ששת הימים. ״היינו כחולמים״, אמר הרב, ״אף אחד לא האמין שנחזור לרובע היהודי״.

הרב הזכיר את שכונת קטמון, ממנה ברחו הערבים במלחמת ששת הימים והשאירו הכל מאחוריהם. ״היה קשה להאמין איך הם השאירו כך הכל, ואיך הקב״ה גלגל שנחזור לשם ונקבל בתים מוכנים״. השר בנט השיב, ״הם היו בטוחים שנעשה להם כפי שהם היו עושים לנו במצב דומה. זה כל הסיפור״.

חכם שלום הזכיר את היותו כהן המצווה לברך את העם באהבה. ״בצעירותי ארע לח מקרה שאדם אחד הכה אותי לחא סיבה, ואחר כך פגשתי אותו בבית כנסת. היה קשה לי לברך אותו בברכת כהנים ולכן יצאתי. אבל אחרי כמה דקות התיישבתי בדעתי וחזרתי לברך אותו באהבה כי כך הקב״ה מצווה אותנו. אם זה לא באהבה אסור לנו לברך ברכת כהנים״.

״תדע״, המשיך הרב, ״כל ימי גדלתי מתוך אהבה לכל יהודי באשר הוא. בוודאי גם את הציבור הדתי לאומי. וגם אם לפעמים נשמע שאני אומר דברים קשים, זה מגיע מתוך אהבה״.

(הגר"ש כהן מספיד את רעייתו ע"ה)

צילום: יעקב כהן
צילום: יעקב כהן

212A7629

212A7631

212A7635

212A7639 (1)

212A7639

212A7642

212A7644

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. זה ניחום אבלים, או כנס פוליטי?

  מה זה הצחוקים הללו?

  מסעוד חיים ביטון |
  הגב
 2. חחחחחחחחח

  שהמנדטים בורחים מתחילים "לאהוב" כל יהודי

  חחחחחחחחחחח

  כס יה מלחמה לה' בעמלק, כס כיפה סורגה |
  הגב