הגר"ש כהן על ההתבטאות: "הם פוחדים שיהיה ראש ממשלה ספרדי"(וידאו)

ראש הממשלה שוחח עם יו"ר ש"ס וקבע איתו פגישה על רקע הסערה שנוצרה בעקבות אמירותיו של יו"ר חדשות 10: "יש לי סמכות לפטר אותו? כבר הצהרתי שאם אכן אמר זאת אלה דברים חמורים והוא צריך להתנצל" כך נחשף בערוץ 10. נשיא מועצת חכמי התורה הגר"ש כהן: "הם פוחדים שיהיה ראש ממשלה ספרדי"

ראש הממשלה שוחח עם יו"ר ש"ס וקבע איתו פגישה על רקע הסערה שנוצרה בעקבות אמירותיו של יו"ר חדשות 10: "יש לי סמכות לפטר אותו? כבר הצהרתי שאם אכן אמר זאת אלה דברים חמורים והוא צריך להתנצל" כך נחשף בערוץ 10. נשיא מועצת חכמי התורה הגר"ש כהן: "הם פוחדים שיהיה ראש ממשלה ספרדי".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שוחח היום (רביעי) בטלפון יו"ר ש"ס אריה דרעי והשניים ייפגשו מחר. במהלך השיחה אמר נתניהו לדרעי כי "לא אני מיניתי את סדן, מה אתם רוצים ממני?".

בפגישת השר דוד אזולאי וסגן השר איציק כהן עם נשיא מועצת חכמי התורה הגר"ש כהן, הורה הגר"ש "להמשיך את המאבק ולא לוותר בשום אופן כי זוהי פגיעה חמורה בציבור שלם". "שמעה בצער רב את דבריהם שלגם במועצת חכמי התורה הגיבו: נציגי תנועת ש"ס על אודות התבטאויות חמורות שנשמעו כלפי בני עדות המזרח בישראל. עוד נמסר כי היא "מורה בזה ליו"ר התנועה הרב אריה דרעי וליתר נציגי התנועה להמשיך ביתר שאת וביתר עוז את מאבקם החשוב להחזיר עטרת תפארת יהדות ספרד למקום הראוי לה".

(באדיבות רשת)

בתוך כך: הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו סיימה הערב (רביעי) את חלקו הראשון של הליך הבדיקה בעניין ‏הטענות כי יו"ר דירקטוריון חדשות 10 רמי סדן התבטא נגד ש"ס ונגד יו"ר המפלגה אריה דרעי.‏ בעקבות פניית חברי כנסת ליועמ"ש ועתירות ‏שהוגשו ‏לבג"צ, ‏הועברו ממצאי הבדיקה למשנה ליועץ המשפטי עו"ד אבי ליכט.‏

במהלך התשאול שהתקיים ביממה האחרונה פנתה היועצת המשפטית לרשות השנייה ‏בכתב ‏אל ‏תשעת חברי דריקטוריון חדשות 10 שלקחו חלק בישיבה המדוברת, נציגי ציבור ‏ונציגי ‏בעלי ‏המניות כאחד, וביקשה את התייחסותם לדברים שנאמרו בה כפי שצוטטו בתקשורת.‏

"האם שמעת ממר סדן בישיבת הדירקטוריון של חדשות 10 כי הוא "שונא את ש"ס ואת אריה דרעי הגנב?", נכתב בפניה ליו"ר ערוץ 10 מודי פרידמן. "למיטב זכרוני הציטוט לא נאמר על ידי מר סדן", ענה פרידמן. "מר סדן ציין בישיבה כי לדעתו אחת ממשימות חדשות 10 היא להרחיב קהלים ולפנות גם לפריפריה, ואף כיוון למצביעי ש"ס כאופציה לכאן".

"בהקשר זה הוא השתמש במילה אליטה בקשר לערוץ", המשיך פרידמן. "בנקודה זו העירו לו שניים מהנוכחים כי הם לא רואים בערוץ ובנו אליטה ולאחר ההערה, המשיך מר סדן בדבריו".

בתגובה לפניית היועצת המשפטית טענו שבעה מהנוכחים כי הציטוטים המיוחסים למר סדן לפיהם הוא "שונא את ש"ס ואת אריה ‏דרעי ‏הגנב" – לא הושמעו מפיו.‏ אחד מהנוכחים טען כי הציטוטים המיוחסים למר סדן הושמעו מפיו ואחד מהנוכחים טען כי לא יכול היה לשמוע את הציטוט המדובר.‏

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לא אוהבים אתכם לא גדולים ולא קטנים. אוהבים אתכם חכמים, אבל מה לעשות שאתם לא?
  ממתי על פי שמועות תולים אדם?
  לפי מה אתם בוחרים למי להאמין?
  עדת מפגרים!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב