הגר"ש עמאר בביקור בקריה בת"א לרגל השנה החדשה – תמונות

הראשל"צ לשעבר הגר"ש עמאר ביקר בקריה בתל אביב לרגל השנה החדשה: "הצלחנו בס"ד לפעול שגם ההליכות נהפכו להלכות"
בביקור שהוזמן על ידי הרבנות הצבאית הודה הגר"ש עמאר שליט"א לרב הראשי הבאי על שיתוף הפעולה ובמציאת פתרונות על פי הדרך ההלכה * כמו כן נשא שיחת התעוררות לחיילים לקראת הימים הנוראים וברכם לכתיבה וחתימה טובה
הראשל"צ והרה"ר לשעבר הגרש עמאר שליט"א הוזמן הבוקר לטקס תחילת השנה החדשה ע"י הרב הצבאי הראשי הרב רפי פרץ והרבנים הצבאיים. הטקס התקיים במתחם הקריה הצבאית בתל אביב, בו נכחו מפקד הקריה וסגנו, הרבנים הפיקודיים וחיילים רבים.
בהרמת הכוסית שנערכה בלשכת הרב הצבאי הראשי, הודה הרב הצבאי לגר"ש עמאר על ההכוונה הצמודה שהעניק לרבנות הצבאית לאורך כהונתו כרב הראשי לישראל, ועל מציאת הפתרונות לבעיות שהתגלו – על פי דרך ההלכה הצרופה. הראשל"צ הגר"ש עמאר הודה לרב הצבאי הראשי על שיתוף הפעולה הפורה לאורך השנים, ועל ההישגים הרבים שהושגו בתחומי הגיור, העגונות, הכשרות ועוד.
הגר"ש עמאר הזכיר בדבריו את דברי חז"ל 'הליכות עולם לו – אל תקרי הלכות אלא הליכות', וסיפר: "בכל שנה ביום הזיכרון מתקיימים שני טקסים ממלכתיים. הראשון לחיילים הנופלים והשני לנפגעי פעולות איבה. במרווח שבין שני הטקסים נהגנו, הרבנים הראשיים, להסתובב בין מצבות הנופלים, לפגוש את המשפחות הכואבות, לערוך להם טקסי אשכבה ולעודד את רוחם. ראינו כיצד הם מתרגשים מהמעמד המיוחד.
"באותה הזדמנות פגשתי את אלמנתו של המפקד עמנואל מורנו הי"ד שנפל במלחמת לבנון השנייה, ושמעתי על מעשיו הגדולים למען עם ישראל שרבים מהם נותרו עלומים עד היום. חיזקתי את רוחה של האלמנה באותה עת משבר קשה, ועד היום היא מספרת שהיא משתמשת ברעיונות שהשמעתי באוזניה כדי לעודד ולרומם משפחות אחרות שהשכול פקד אותם. הנה כך, זכינו שגם ההליכות נהפכו להלכות", סיים הגר"ש עמאר.
לאחר מכן התקיים כנס התעוררות לחיילים לקראת הימים הנוראים, במהלכו חיזק הגר"ש עמאר את החיילים הפועלים למען עם ישראל וברכם בשנה טובה ומתוקה.

רבי שלמה עמאר (4)

רבי שלמה עמאר (5)

רבי שלמה עמאר (1)

רבי שלמה עמאר (2)

רבי שלמה עמאר (3)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.