הגר"ש עמאר למרן הגר"ע יוסף: תמוך ברב אריאל – כדי שאוכל להמשיך לכהן בתפקיד

הקרב על הרבנות הראשית לא מפסיק לרגע, והמעניין הוא שלא רק כלי התקשורת הדתיים והחרדיים עוסקים בכך, אלא גם כלי התקשורת הכללים שמביעים בנושא עניין ועוסקים בו כמעט מידי יום.

כל יום מביא אתו ידיעות וספינים חדשים, על דילים כאלה ואחרים הנרקמים. מי שעקב אחרי כל הפרסומים בעניין מתחילת המירוץ, כבר יצא מבולבל. בכל יום עולה לו שם אחר שהוא ולא אחר עתיד להיחבר לרב הראשי, שם שכמובן יום למחרת מתחלף בשם אחר.

הבוקר נודע כי אמש נפגש הגר"ש עמאר, הרב הראשי הספרדי, עם מרן הגר"ע יוסף וביקש ממנו כי יביע תמיכה פומבית במועמדותו של הרב יעקב אריאל לתפקיד הרב האשכנזי.

הבקשה הגיע על רקע הדיל עם הבית היהודי, כך שאם ש"ס יביעו תמיכה ברב אריאל, הרי שהבית היהודי יתמכו בחוק שיתיר לרב מכהן להתמודד בשנית – ויסללו לגר"ש עמאר את הכהונה השנייה בתפקיד.

היום (ב') גם עתידה להתכנס מפלגת הבית היהודי בכדי לדון בסוגיית מועמד מוסכם מטעמה. אך בסיעה מעריכים כי מהישיבה לא ייצא שם של מועמד סופי אחד. יתר על כן, אמש פורסם באחד מכלי התקשורת כי כל עוד לא יהיה תאריך סופי לבחירות – הבית היהודי לא תפרסם את שם המועמד הנתמך מטעמה.

חברי הכנסת יעודכנו בבדיקות הנעשות לבחינת יוזמת הרב דרוקמן המבקש להעמיד את הרב יעקב אריאל, רבה של ר"ג ונשיא ארגון צהר, כמועמד המוסכם מטעם הבית היהודי. אך בבית היהודי צריכים גם לבדוק כיצד להתגבר על התנגדותם של ח"כים בישראל ביתנו ובתנועה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.