הגר"ש עמאר לתושבי רמות: "יש לקרוא מגילה בי"ד"

רבה של י-ם הראשל"צ הגרש"מ עמאר שוחח אמש (ראשון) עם משה גלסנר ב'קול ברמה':והבהיר את עמדתו בנגע לקריאת מגילה בשכונת רמות. האזינו. { "הקראוונים בדיחה"}

כמידי שנה מתעוררת בשכונת רמות בירושלים הספק אודות התאריך בו צריך לשמוע קריאת מגילה.

רבה של י-ם הראשל"צ הגרש"מ עמאר שוחח אמש (ראשון) עם משה גלסנר ב'קול ברמה':והבהיר את עמדתו בנידון," גם השנה תושבי שכונת רמות הספרדים צריכים לקרוא את המגילה בברכה בי"ד באדר ובט"ו בלי ברכה". בכך שב הרב עמאר על עמדתו משנה שעברה הקובעת כי מי שקרא מגילה בט"ו לא יצא ידי חובה.

"ע"פ ההלכה, בן ט"ו שקרא בי"ד יצא בדיעבד, אבל בן י"ד שקרא רק בט"ו לא יצא בדיעבד והברכה לבטלה.

הרב עמאר הוסיף: "לגבי שאר המצוות מי שמקיים בט"ו את שאר המצוות תבוא עליו ברכה".

על הצבת הקרוואנים בשנה שעברה שתחבר את רמות עם ירושלים אמר הרב :"הקראוונים ששמו באמצע לא מחברים, הם אפילו לא בדיחה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אחר שלצערנו הגדול המצב שנוצר בירושלים עיר הקודש הוא שעשרות רבות של חנויות ועסקים נפתחו בשנים האחרונות וקדושת השבת מתחללת ברחובה של עיר והלב קרוע ומורתח, ועוד על אלו שמוציאים כיסאות ושולחנות לרחובה של עיר בעיצומו של שבת קודש ועינינו רואות וכלות.

  ובפרט שלפי מה שהראוני, שחילולי שבת רבים מאוד נעשים בעידוד ובתקצוב העירייה ואף במבנים של העירייה רחמנא ליצלן, וגם מה שנעשה במקום המכונה 'מתחם התחנה' ד' ירחם.

  אני קורא, מבקש ומתחנן לכל מי אשר יכול ויש בו כוח וסמכות לפעול בעניין זה, בהקדם בכל דרך, להשפיע ולפעול, לעמוד בפרץ ולהוסיף בקדושת השבת.

  וחס ושלום שלא להעלים עין מהדרדור והפרצה הנוראה המתרחשת מול עיננו בירושלים עיה"ק. וכבר צווח יחזקאל הנביא כי 'משבתותי העלימו עיניהם ואחל בתוכם' [יחזקאל כב כו] וכבר אמרו חזל כי לא חרבה ירושלים עד שהעלימו עיניהם מן השבת.

  ובזכות שמירת השבת נזכה בשיבת השכינה לציון ברחמים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב