הגשימה חלום: להגיע למסיבת סיום י"ב של תלמידיה

לאחר החגיגה המשיכו המורה, צוות אמבולנס המשאלות של מד"א ובני המשפחה לטיול לילי בירושלים שכלל ארוחת ערב ותפילה בכותל המערבי

"אמבולנס המשאלות" הוא מיזם של מגן דוד אדום, ששם לו למטרה למלא בקשות של אנשים המתמודדים עם מחלות קשות או סופניות ושיכולת הניידות שלהם אבדה. הגשמתה של כל משאלה מתוכנן בקפידה, בתיאום עם הרופא האחראי לחולה ובהתאמה מרבית לצרכיו, וכמובן – בליווי צוות רפואי של מד"א שעבר הכשרה מתאימה. לפני כשבוע התקבלה במד"א משאלה מיוחדת: רינה, מורה מזה 25 שנים, שבעקבות מחלת הסרטן לא יכלה להגיע לטקס ומשאלתה הייתה להגיע ולחגוג עם תלמידיה במסיבת הסיום של שכבת י"ב.

לאחר שפנתה לכמה גופים הגיע למד"א, ותוך שעה תואם עבורה 'אמבולנס המשאלות' של מד"א עם הנהג חובש רפואת חירום, תומר בר לוי, עם פרמדיק מד"א יאיר כהן, ועם חובשת רפואת החירום רבקה מני, מביתה למסיבת הסיום שהתקיימה בירושלים. צוות מד"א שידע שהמורה לא יצאה זמן רב מביתה, שירטט עבורה משאלה משופרת- וכך אחרי הטקס המרגש המשיך איתה גם לבית קפה ולתפילה בכותל. ההתרגשות הייתה עצומה ויחד איתה ועם בני משפחתה הנרגשים, המשיכו כולם לטיול לילי בירושלים.

נהג וחובש רפואת חירום של מד"א, תומר בר לוי, סיפר: "כשהגענו לבית, הוקסמנו כולנו מאישיותה והתמודדותה. התברר לנו שרינה לא יצאה את פתח הבית מעל חצי שנה, שכן קשה מאוד לשנע אותה במצבה הרפואי. ברגעים כאלה אנחנו מבינים ושוב שוב מה משמעות הפרויקט המיוחד הזה. זו זכות לתת לאותם אנשים לשמוח ולהגשים חלום".

רינה שהתרגשה מאוד הודתה לצוותי מד"א ואמרה: "התגעגעתי לצוות המורים והתלמידים שאותם לא ראיתי מעל לחצי שנה, בזכות אמבולנס המשאלות של מד"א הצלחתי ללוות את תלמידי האהובים בטקס הסיום ולראות אותם מסיימים את 12 שנות הלימוד שלהם. בשמי ושמם משפחתי, תודה רבה"

מנכ"ל מד"א, אלי בין: " המושג "מורה לחיים" מקבל במקרה זה משמעות מיוחדת במינה, ושמחנו להיות שם ולסייע בהגשמת המשאלה. מתוך הבנה כי הטיפול הנפשי הוא לא פחות משמעותי מהטיפול התרופתי החלטנו במד"א לייסד את פרויקט 'אמבולנס המשאלות', שפועל להגשמת חלומותיהם של החולים במחלה הקשה. אני מרגיש שיש לנו זכות גדולה להמתיק ולו בקצת רגעים קשים ומרים, ולסייע לחולים במחלות קשות ובני משפחותיהם "להטעין את המצברים" לקראת המשך ההתמודדות הלא פשוטה. מד"א ימשיך לפעול למען בריאותם של האזרחים, בכל המובנים, וינסה להשכיח את כאבם ככל שניתן. אני שולח ברכות החלמה מהירה וחיזוקים למשפחה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.