"הדבר האחרון שהייתי רוצה זה להיכנס למלחמת לבנון השלישית"

שר הביטחון, אביגדור ליברמן התייחס בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו למתיחות עם חיזבאללה בגבול הצפון ועל העימות המילולי עם ארגון הטרור

שר הביטחון, אביגדור ליברמן התייחס בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו למתיחות עם חיזבאללה בגבול הצפון ועל העימות המילולי עם ארגון הטרור.

"היום כנראה אי אפשר שלא להתייחס לסוגיה האיראנית ויותר נכון לניסיון האיראני ליצור טבעת חנק סביב מדינת ישראל", אמר ליברמן בפתח הישיבה. "זה גם ניסיון לבנות בסיסים בתוך סוריה, זה גם ניסיון להקים מפעלים לייצור טילים בתוך לבנון וגם האיראנים הפכו אולי למממן הראשי של הזרוע הצבאית של חמאס. אני יכול להבהיר מצידנו שאנחנו נחושים למנוע מאיראן להתבסס בתוך סוריה, אנחנו מכירים אתרים לבניית טילים, להסבת טילים בלבנון, ומכירים את האישים המעורבים בייצור אותם טילים, ואנחנו כמובן נחושים לחסל את כל מנהרות הטרור מרצועת עזה למדינת ישראל".

ליברמן התייחס לביקור נתניהו במוסקבה ואמר: "הסוגיה האיראנית היא עומדת גם במרכז של הפגישה של ראש ממשלתנו, נתניהו, עם פוטין ואנחנו פה בארץ נעשה את כל הפעולות הנדרשות".

שר הביטחון התייחס לסוגיית חוות גלעד ואמר "הנקודה השנייה, אני מקווה שביום ראשון הממשלה תאשר את חוות גלעד בהתאם לאותה הצעת מחליטים שהגשתי למזכירות הממשלה, הצעה שעברה את כל המשוכות המשפטיות, ומשבוע הבא נוכל להתקדם ולהפוך את חוות גלעד ליישוב חוקי מוכר במדינת ישראל, ואולי יותר חשוב להתחיל ולחבר את כל התשתיות לאותה חווה."

שר הביטחון נשאל ע"י הכתבים כי "אנחנו שומעים את הדברים, המאוד מאוד רגועים, על כך שאתם יודעים במערכת הביטחון על המקומות בלבנון שבהם מייצרים את הטילים. מה מונע ממטוסי חיל האוויר להשמיד את אותם אתרים, למה אנחנו מחכים?".

שר הביטחון סיים וענה כי "לגבי כל מה שקשור בלבנון אפשר למנוע לא רק באמצעות הפצצות, אנחנו מפעילים את כל המנופים המדיניים ומנופים אחרים על מנת למנוע ייצור טילים, והדבר האחרון שהייתי רוצה זה להיכנס למלחמת לבנון השלישית. אני חושב שיש עדיין מספיק אמצעים, מספיק אפשרויות ואנחנו מנצלים את כל האופציות, ובהחלט מה שאני יכול עוד פעם להדגיש זה שאנחנו נחושים למנוע מלהפוך את לבנון למפעל אחד גדול לייצור טילים מדויקים".

 

דבריו של ליברמן נאמרים על רקע העימות עם חיזבאללה.

חיזבאללה תקף הבוקר (שני) בחריפות את דובר צה"ל רונן מלניס, בשל המאמר שפרסם בכלי תקשורת  בלבנון, בו הזהיר "הפיכת לבנון למפעל טילים איראני".

מאמרו של דו"צ, הופיע אתמול בשלושה אמצעי תקשורת בולטים בלבנון, בהם "קול ביירות", "אלמצדר" ו"אלחואר אלמתמאדן". מנליס  הזהיר מ"ניסיון חיזבאללה להשתלט על המדינה", והבהיר כי "צה"ל ניצל את השנה האחרונה לשיפור משמעותי של המוכנות למלחמה בחזית הצפונית".

חאג' מחמד רעד, חבר הפרלמנט מטעם ארגון הטרור וחבר במועצת השורא שלו, אמר  כי "מי שפרסם את המאמר הוא פחדן". המאמר הוא סוג של דברי הבל ודברי פרובוקציה שמתפרסם רק על ידי מי שהוא פחדן", קבע.

לטענתו, "חיזבאללה חזק יותר היום ויש לו יכולות שמסוגלות להרוס את הצבא הישראלי. ישראל היום הפכה למבודדת אזורית ובינלאומית, והספינים התקשורתיים שיוצאים ממנה נועדו לכסות על מצוקתה, כיוון שהיא רוצה להציג עצמה חזקה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.