'הדובר החרדי' – ״גזלתם לנו את העיר״ – יעקב עמר על סערת הבחירות בבית שמש

בימים אלו, אנו עדים להסתה פרועה וחסרת תקדים, כנגד התוצאות הדמוקרטיות שנערכו בעיר בית שמש, ומה לעשות ובסופן נבחר ראש עיר חרדי "לא עלינו"…

העובדה, שקבוצה מסוימת לא יודעת לקבל עליה את גזר דינו של הבוחר היא תמוהה ומקוממת הרבה מעבר ליחסי חרדים חילונים בעיר בית שמש בפרט ובמדינה בכלל.

מצער לדעת שכשנתגלו עשרות זיופים בישובים ערביים הן בבחירות הארציות והן בבחירות המוניציפליות, לא ראינו את כל אותם אבירי הצדק קמים ויוצאים בהפגנות ענק בשמה של אותה הדמגוגיה שהשתמשו בה בבחירות בבית שמש. זו נקודה למחשבה שחשוב לשים לב אליה.
אך מעבר לכך, דומני שאם היו מתמודדים לראשות העיר בית שמש, שני מתמודדים חילוניים והיו תופסים זיופים בסדר גודל של קצת יותר משתי קלפיות, הסערה לא הייתה מתקרבת אפילו לאזור ערי יהודה…

אך כמו תמיד שמדובר ב-׳חרדיים חילונים', זה הכרחי ללבות את האש ולזעוק ״גזלתם לנו את העיר״ ובפרט כשראש העיר משה אבוטבול שזו לו הקדנציה השנייה בתפקיד, מקובל ואהוב גם על אלו שאינם נמנים בהכרח על ההגדרה ׳חרדי׳.

משום כך מעדיפים גורמים מסוימים שבוחשים בקדרה המקומית ושבוודאי אינם תושבי בית שמש להבעיר את העיר, בית המשפט חייב לשים לב גם לנקודה הזאת, במקרה של בחירות חוזרות בעיר מלחמת האחים שתתרחש חלילה, בין שכנים ותושבים שבסופו של יום יצטרכו, מה לעשות, לחיות האחד לצידו של השני, היא בלתי נמנעת ואסור לגרור עיר שלמה לקיטוב ופירוד בגלל כמה זייפנים מהצד הזה וכמה מחרחרי ריב ומדון מצידו האחר…

חושבני שהספיקה לה, לעיר בית שמש סיפור ״היריקה״ שיצא מכל פרופורציה ושימשה לכלי ניגוח והכללה כנגד מגזר שלם, בהציגו כל יהודי חרדי כ״יורק״ לעת מצוא…. שוב ושוב אנו עדים שאימת שמדובר בחרדים אזי נדמה שהכול מותר…. ובית שמש היא רק המשל.

אשמח אם התקשורת ובוודאי כל בר דעת ידע להפריד את כל נושא הזיופים מהמשוואה של ׳חרדים חילונים׳.

חייבים להבין שזיוף מקומי וקטן אין לו קשר לאלפי המצביעים שנתנו את קולם בדרך חוקית ודמוקרטית לרב משה אבוטבול, לא מכוח היותו חרדי כי אם מכוח האמון שנתנו לו בכדי שינהל את עירם על הצד הטוב ביותר, לבוא ולהפוך את כל הסיפור להשתלטות חרדית, תאמינו לי שמי שידו מעורבת בדבר אינו חפץ כלל בטובתה של העיר ובקידומה, ההפך הוא הנכון.
המטרה היא אך ורק להשתמש בכם ככלי ניגוח של מגזר זה באחר ולפגוע במרקם העדין שבניתם במשך שנים ארוכות שמתבטא בדו קיום ובכבוד ההדדי בין חרדים לחילונים בעיר.

במאבק הזה,  תוצאותיו יהיו אשר יהיו, יש מפסיד אחד ברור: תושבי בית שמש.

אלא אם כן ישכילו התושבים לקבל את גזר דינו של הבוחר ולהבין שבדמוקרטיה, לפעמים גם מפסידים.

הדובר - יעקב עמר

9 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אם זה נקרא "הדובר", טוב שיתכרבל מתחת לשמיכה ואל ימכור לנו דמגוגיה בגרוש.
  הכתבה כולה רצופה הנחות שגויות, חלולות וריקניות, שאין בינם לשיקוף המציאות ולא כלום.
  האיש מעולם לא "ירד" לבית שמש, אין לו את בסיס ההבנה על מה שקרה בפרשת היריקה, אין לו בסיס של הבנה לאמריה הכואבת גנבו לנו את העיר.
  אם באמת הוא רוצה להיות איש מקצועי ראוי לשמו, מוטב היה שידרוש קודם את הצד השני, ישמע ויבין, ואח"כ יחרוץ דינו.
  חבל על הזמן עם דובר כמותו.

  שמואל |
  הגב
 2. כתבה מוצלחת
  רק לא הבנתי פעם משה אבוטבול
  פעם הרב משה אבוטבול
  הארה בונה

  יעקב |
  הגב