"הדוגמן", השוטר אבבה וינון מגל / משה הרמן

ההישג הראשון של המפכ״ל הנכנס, ההצהרה המהפכנית של ראש המוסד והדרשה הבעייתית של ינון מגל. משה הרמן מסכם את סופ״ש מזוית אחרת { דעה}

ראו מה ביני ובין חמי: בימי שבתו של ראש המוסד תמיר פרדו כמעט ולא נרשמו מבצעי ראווה, במוסד ייחסו את זה להססנותו של נתניהו שהתעצמה לאחר סאגת חשיפת הדרכונים של מחסלי מבחוח בדובאי.

והנה, בתוך שבוע, ״הדתי״, או כפי שמכנים אותו בתקשורת ״הדוגמן״, שיורש את פרדו מוסר דרשות בבית כנסת במודיעין על מכירת יוסף, לא לפני שהוא עומד מתחייב על מבצעים איכותיים לעם ישראל. רמי לוי מן הסתם נלחץ והחזיר את מבצע ה׳עוף בשקל׳…

•••

ממש במקביל, נכנס בצליעה המפכ"ל החדש, רוני אלשיך, וכבר רושם הישג כביר: ערב שבת, כששבנו מסייל מטורף בקניון מודיעין, לובשי הכחולים במודיעין בניצוחו של כחול בשם אבבה, ארבו למשה הרמן ומשפחתו וחשפו את תשתית ההברחות. "כל זה שלכם", סינן השוטר הסמוי שלא הסתיר את איבתו לארבעת הילדים.

כותב השורת שלא בקי בחוקי התנועה נאלם דום, ובכך – ערב כניסת שבת כשהדגים והצועלנט' טרם התבשלו דים – נאלץ להתעכב ע״י צמד הכחולים של אלשיך במשך שעה שלימה תוך כדי סיכון לחילול שבת. ״העוון עלי", אמר השוטר הסמוי שהותיר אותי עם קנס כספי על סך 750 שקלים, ועוד הורדת 6 נקודות בעוון הזאטוטה שהצליחה לחמוק מחגורת הבטיחות ולעמוד בפוזה מול המצלמה של הסמוי.

בכך גנזו לנו את החלומות להנות מהעבודה של הנציגים החרדים שעמלו שנה וחצי על החזר רטרו של הקצבאות.

לאלשיך מחכה עבודה רבה במיגור הנהגים בקרית ספר ופזורותיה, או כמו שאמר ביבי "משימה לאומית"…. מוטב שמשטרת המפכ"ל שומר השבת תושב גבעת שמואל תעשה מעשה חיובי ותשיב את החוק הקודם שהתיר נסיעה ברכב עם ארבעה ילדים. חיפש אתונות ומתעסק עם דוחו"ת.

למרות התחושה הקשה, החלטנו שאבבה וחבריו לא ישביתו לנו את שמחת השבת, האוכל ודברי התורה נשפכו כיין ונתנו טעם של מעין עולם הבא לשבת הקדושה.

••••

בשבוע שעבר פרסם ינון מגל הפורש את גרסתו למסכם האירועים שחלפו עליו. עם יד על הלב , ליבי ליבי עם מגל , מאמין שהפמנסטיות נוקמות ונוטרות לאיש המוצלח שחטא בלשונו.

אולם, מגל עורר את תמיהתי כאשר פרסם בדף הפייסבוק שלו השוואה מקוממת בין מעשה תמר ויהודה למעשה הנבלה במסיבת הסיום של 'וואלה'. אם הוא היה טורח לעיין בשבת במדרש רבה ומדרש תנחומא אזי הוא היה מגלה כי יהודה סירב להיות עם תמר, אלא שמלאך בא אליו ואמר לו כי יעשה את זה לשם קידושין. בתנחומא מופיע כי תמר ראתה ברוח הקודש כי מיהודה יצא מלכות בית דוד. יחי ההבדל הגדול.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מלאכים רוח הקודש הכל טוב ויפה, אך זה דרש, ינון מגל דיבר לפי הפשט שכתוב שיהודה עשה תשובה וכן דוד המלך הקים עולה של תשובה, ומהם למד ועשה תשובה אשריו ואשרי חלקו, אני לא מכיר הרבה חרדים שהיו מודים כך בפומבי על חטאיהם, אולי הם היו מספרים שמלאך אמר להם.

    גד |
    הגב