הדוגמנית הגרמנית שהפכה לחרדית

קיה מאייר-גליצה מתגוררת בגרמניה ומקיימת את חייה כחרדית לכל דבר שבקדושה. קיה גדלה בגרמניה והחליטה לעזוב את אורח חייה החופשיים להתגייר ולהפוך לחרדית. { מהפך}

הדוגמנית הגרמנית הפכה לחרדית: קיה מאייר-גליצה היא כיום חיה שרי,  מתגוררת בגרמניה ומקיימת את חייה כחרדית לכל דבר שבקדושה. קיה גדלה בגרמניה והחליטה לעזוב את אורח חייה החופשיים להתגייר ולהפוך לחרדית.

בראיון לאתר וינט הדוגמנית  מגווללת על תהליך הגיור והחזרה בתשובה שלה, היא החלה לקרוא ספרים על יהדות שהזמינה באינטרנט, ועולם חדש נפתח בפניה. "עם כל דף שהפכתי, אמרתי לעצמי שזה מה שחיפשתי כל חיי.

 

"לא נולדתי יהודייה, לא הייתי מחוייבת בשום צורה לחוקים דתיים, ועם זאת זה דיבר אלי. אני זוכרת שאבא שלי אמר לי פעם שדת זה נחמד, בתנאי שזה לא מפריע לשום דבר. אני הרגשתי הפוך. שאני לא רוצה דת שתתנהל במנותק מהחיים שלי, אלא שתהיה מעורבת בהם באופן מלא".

 

לאחר שהתחזקה היא קבעה פגישה עם הרב שלמה ביסטריצקי, רב העיר וחסיד חב"ד. "הגעתי לפגישה, ואני זוכרת את עצמי אומרת לו: אני צריכה את העזרה שלך, כי אני רוצה להתגייר. בתגובה סיפר הרב , 'ספרי לי מי את ולמה את רוצה את זה?' דיברנו, וכל השיחה הייתה לי הרגשה שהוא מנסה 'למרוח' אותי ולהתחמק. הוא כל הזמן אמר לי משפטים כמו 'את צריכה ללמוד הרבה', או 'זה מחייב וזה קשה. למה את צריכה את זה?' וניסה לסיים את השיחה בכך שהציע לי ללמוד עוד ולחזור אליו".

 

בדרך כלל  לאחר הדחייה הראשונית שנהוגה ביהדות בבקשות גיור, רובם לא חוזרים: "היחידה שחזרה הייתי אני. בסופו של דבר, ההחלטה שלקחתי על עצמי משמעותית לא רק עבורי, אלא בעזרת ה' עבור הדורות הבאים, במיוחד כמי שמגיעה מהעם הגרמני. זו מחויבות עמוקה שהגיע מהמקום הכי פנימי בתוכי".

 

על תהליך ההסתגלות שלה לחברה החרדית סיפרה לוינט,"זה היה ממש קל. לא אהבתי את השיער שלי, ושמחתי מאוד לכסות אותו לתמיד. זה היה ונשאר כיף. הגעתי לישראל לקניות לחתונה, ומירי, חברתי, הצטרפה אלי. אחד הדברים שאני הכי אוהבת בישראל זה שהחברות הישראליות שלי זרמו איתי. כשבאתי ואמרתי להן 'אני צריכה לקנות פאה', התגובה הייתה מעולה. אף אחת לא חשבה שזה מוזר, להיפך. זה מרגיש לי טבעי שאני לא צריכה להסביר את עצמי שאני אוכלת כשר, או מתלבשת באופן מסוים".

 

לסיכום היא אמרה: "זו הייתה חוויה מדהימה, ובסופו של דבר, חדשה לכולנו. מירי כהן הסתובבה שם בג'ינס וגופייה כשהיא מתעדת את כל התהליך. אבל זה הרגיש מאוד בסדר. הייתה אווירה טובה, המון צחוקים. בכל מקרה, כשהגעתי לגרמניה עיצבתי את הפאה מחדש בסגנון שיותר מחמיא לי. אז פשוט לא יכולתי להגיד להן מה אני רוצה בדיוק".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.