הדולר נחלש היום ביותר מ-0.5%, לשפל של שנתיים וחצי

מי שמוטרד מהתחזקות השקל הינם היצואנים{באלוקים אנו בוטחים}

השקל ממשיך היום (ג') במסע ההתחזקות שלו מול המטבעות המובילים בעולם. המטבע הישראלי עלה ב-0.5% מול הדולר ומי שמוטרד מהתחזקות השקל הינם היצואנים. "המשק שלנו מוטה ייצוא וזה אכן סיכון עבורו שכן 40% מהתוצר הוא יצוא. בגלל זה בנק ישראל והאוצר אשר רואים את הייצוא כקטר של המשק מוטרדים מאוד משער החליפין. אומנם יוקר המחיה אמור לרדת אם השקל גבוה, אך יש לכך מחיר כלכלי.שקלים. מאוחר יותר המשיך הדולר במסע דרומה ונסחר ברמה של 3.640 שקלים. מול היורו, השקל עלה ב-0.4% והשער היציג נקבע על 3.87 שקלים. מתחילת השנה, השקל התחזק ב-5% מול הדולר ו-4% מול היורו.

על אף התחזקותו של השקל, בנק ישראל הותיר אתמול את הריבית במשק על 0.1%, וכמעט ולא שינה את נוסח ההודעה. על פי ההודעה, בנק ישראל רואה בשיעור הצמיחה ברבעון האחרון של 2016 (6.2%) נתון חריג, כאשר בניכוי כלי רכב נרשמה צמיחה של קצת מעל 3%, כך על פי האומדנים של בנק דיסקונט.

מי שמוטרד מהתחזקות השקל הינם היצואנים. המשק שלנו מושפע רבות מהיצוא וזה אכן סיכון עבורו שכן 40% מהתוצר הוא יצוא. בגלל זה בנק ישראל והאוצר אשר רואים את הייצוא כקטר של המשק מוטרדים מאוד משער החליפין. אומנם יוקר המחיה אמור לרדת אם השקל גבוה, אך יש לכך מחיר כלכלי.

 

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.