הדורס הודה בחקירתו: "ביצעתי פיגוע"

הנהג שדרס את שלום יוחאי שרקי הי"ד הודה בחקירתו כי עשה זאת מתוך מניע לאומני. לטענתו, הוא ביקש "לנקום על חייו האומללים"

פיגוע הדריסה בגבעה הצרפתית בירושלים: היום הותר לפרסום כי המחבל שביצע את הדריסה הודה בחקירתו כי עשה זאת מתוך מניע לאומני.

מדובר המשטרה נמסר: בתאריך 15.4.15 בשעה 22:30 לערך נסע החשוד ברכבו בכביש מספר 1 בירושלים לכיוון פסגת זאב, עת הגיעו לצומת המטה הארצי לכיוון צפון עצר ברמזור אדום, כשהתחלף הרמזור האיץ את רכבו, סטה מהנתיב השמאלי במהירות לכיוון הנתיב הימני, עלה על המדרכה ופגע בשני צעירים יהודים שעמדו בתחנת האוטובוס. מיד לאחר מכן נסע לאחור עם רכבו והתנגש בעמוד רמזור. כוחות של משטרת ירושלים ולוחמי מג"ב שהגיעו לזירה עצרו את החשוד.

החשוד, חאלד קוטינה, בן 37, תושב ענתא, נשוי ועובד כמנקה מסגד בענתא ומוכר כאיש דתי אדוק.

בחקירתו הראשונית סיפר לחוקרי הימ"ר כי הוא חש 'נרדף ע"י אוטובוס של אגד ולכן נאלץ לסטות מנתיב הנסיעה'. בהמשך חקירתו, הודה ששיקר וטען כי מסר את גרסתו הראשונה כדי שיחשבו שהוא לוקה בנפשו.

בהמשך החשוד הודה בביצוע דריסת היהודים במכוון וסיפר בחקירתו כי באותו היום תכנן לפגוע ביהודים וזאת כנקמה על 'חייו האומללים'. עוד טען כי כמה שעות לפני ביצוע הפיגוע הסיע את הוריו ובני משפחתו מענתא למזרח העיר, ביציאה מענתא עוכבו במחסום והוא חש כעס רב על כך. לאחר שהוריד את בני משפחתו במזרח העיר, ישב ברכבו ואז גמלה בליבו ההחלטה לפגוע ביהודים.

החשוד נסע ברכבו מסוג מאזדה בכביש מספר 1 והחל לאתר קורבנות פוטנציאליים, רק כשעצר ברמזור בצומת הגבעה הצרפתית הבחין בשני הצעירים בעלי חזות יהודית הולכים לכיוון תחנת האוטובוס, החליט שזו מטרתו, הסיט את רכבו כאמור ופגע בהם.

במסגרת החקירה, נשלח החשוד להסתכלות, ועפ"י חוו"ד פסיכיאטרית נקבע שהוא כשיר לעמוד לדין.

מעצרו של החשוד הוארך ע"י בית משפט השלום בירושלים עד ליום שישי 24.4.15 . חקירתו נמשכת.

הבוקר דווח כי שלום יוחאי שרקי, שנהרג לפני כשבוע בפיגוע הדריסה סמוך לגבעה הצרפתית בירושלים, כ"נפגע פעולות איבה".

בביטוח הלאומי הסבירו כי הוא נכנס לרשימת נפגעי הטרור מרגע שכל הגורמים הרלוונטים קבעו באופן חד משמעי כי מדובר בפיגוע.

כזכור, בשעות הראשונות לאחר הפיגוע סירבה טענו במשטרה כי יתכן ומדובר בתאונה, אולם בהמשך התברר מעל לכל ספק שמדובר בפיגוע מכוון. יש לציין כי במשפחת שרקי טענו מהרגע הראשון שמדובר באירוע על רקע לאומני.

שלום, בן 25, הוא אחיו של כתב ערוץ 2 יאיר שרקי, שספד לו: "כל מה שאגיד עליך, אחי שלום, יהיה קלישאה. אבל מדהים כמה כל הקלישאות נכונות לגביך. וגם להגיד את זה, זה קלישאה. נכונה ועצובה". "תודה שחיכית לנו כדי שנוכל להיפרד ממך", אמר בצער אחיו הקטן יאיר. "כמה ילדים עצובים אתה משאיר. "ראיתי את התמונות מהפיגוע. אין לי ספק שזאת לא הייתה תאונה".
אביו של הנרצח אמר בהלויה: "חזרנו לארץ לא כדי להירצח. אבל השפלים לא יודעים להעריך את החיים. התיקון יהיה ע"י קידוש השם".

אחיו מיכאל ספד לו ואמר כי היה אהוב בכל מקום אליו הגיע. "כל הזמן היית מגיע ומקדיש את המקסימום כדי לעזור", סיפר האח. "אני כל כך אוהב אותך. היית לנו אח מכיל ואוהב. תמיד ברחת מהרע, תמיד בחרת להתעסק בטוב. נתת ביטוי לכולם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.