הדחת זועבי: דווקא החרדים מתנגדים

מחשש שמא החרב תתהפך עליהם? הח"כים החרדים החליטו להתנגד להדחת ח"כ חנין זועבי – ובי'ישראל ביתנו' תוקפים

לאחר משבר הגיוס בין המפלגות שכמעט הוביל לפירוקה של הממשלה ועדיין מרחף מעל ראשה, שוב מתיחות בין מפלגות החרדים וישראל ביתנו, זאת בעקבות התנגדותם של הח"כים החרדים להדחתה של חברת הכנסת חנין זועבי בעקבות דבריה באו"ם.

רשת ב' חשף הבוקר הקלטה של ח"כ אורי מקלב בפורום סגור של "דגל" על ההצעה להדיח את זועבי. "זהו צעד פופליסטי שנועד לצרכים תקשורתיים.  צריכים לראות למי אנחנו מחוייבים לעזור בצעדים כאלה ולמי לא", אמר מקלב.

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) יוזם המהלך להדחתה של חנין זועבי מהכנסת, אמר בעקבות התנגדותם של הסיעות החרדיות יחד עם  'המחנה הציוני' להצטרף למהלך, כי "טמינת הראש בחול הפוכה לרצון הציבור, שמאס בהסתה ובתמיכה בטרור של הגיס החמישי היושב בכנסת ישראל".

פורר: "אנחנו לא נוותר ואני בטוח שכל סרבני החתימה ויפי הנפש שמאמינים שזועבי צריכה לעוף מהכנסת אבל מפחדים ומעדיפים לעשות חשבונות ישנים בניגוד מוחלט להגיון הבריא, למצפונם ולרצון הציבור יחתמו בסופו של דבר".

לגבי התבטאויותיו של אבי גבאי נגד ההדחה אמר ח"כ פורר: "אני מציע שמי שפורסם שקנה בכסף את מקומו סביב שולחן הממשלה, ישב במעצר בית בפרשת בזק הקודמת ושברור שלא יצליח לשמור על כיסאו ויודח לפני הבחירות בידי מפלגתו שלו, שישמור על קור רוח, לא יפגין לחץ מיותר ויתעסק בניסיון למנוע את הדחתו.

"גבאי שמנסה להתחפש לימין מוכיח שוב שהוא הפך לקו ההגנה החזק ביותר של חנין זועבי ואיימן עודה. נראה שגבאי רוצה להשאיר לו פתח אחרי שיעוף ממפלגת העבודה, לנסות את מזלו ברשימה הערבית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.