הדיון על בריאות האשה החרדית: מקלב משיב ללביא: " המטרה שלך היא ניגוח החרדים וגרימת נזק" (הקלטה וידאו)

חבר הכנסת אורי מקלב משיב בחריפות לחברת הכנסת עליזה לביא שהאשימה את החרדים בהיעדרותם מהוועדה לקידום מעמד האשה, והאשים שמטרתה הוא גרימת נזק וניגוח בציבור החרדי, גם עו"ד רבקה שווארץ בראיון לתוכנית הכלכלית בערוץ 20 התייחסה הערב לנושא. צפו

ח"כ מקלב משיב בחריפות לחברת הכנסת עליזה לביא מיש עתיד שהאשימה את החכי"ם החרדים על היעדרותם מדיון על בריאות האישה החרדית בראיון לגלי צה"ל: "מטרתה של ח"כ עליזה לביא כבעבר לנגח את הציבור החרדי ונציגיו. מעולם היא לא קידמה דבר אלא להיפך מן הדברים היא באופן עקבי גורמת נזק".

האזינו לראיון המלא (באדיבות גלי צה"ל)

מוקדם יותר האשימה יו"ר הוועדה לקידום מעמד האשה את חברי הכנסת החרדים: "יש הזנחה רבת שנים של אוכלוסיית הנשים החרדיות שמצבן הבריאותי נחות לעומת כלל ציבור הנשים ואין התייחסות לחסמים שמונעים מודעות וגישה לטיפול", אמרה היו"ר לביא בדיון היום על בריאות נשים חרדיות. "אין נתונים, ואין חרדיות באקדמיה שייקחו על עצמן את המשימה. הבעיה איננה של המגזר החרדי אלא שלנו. נרדמנו בשמירה".

יו"ר הוועדה התייחסה גם לכך שלדיון לא הופיע אף ח"כ חרדי: "ציפיתי שיהיו בדיון היום ח"כים חרדים ולא הגיע אף לא אחד. אני מאוכזבת שהם לא כאן. זיהיתי קבוצות שלא מיוצגות בכנסת ישראל, כמו הנשים החרדיות, כדי שלא תמשכנה להיות שקופות בפני המחוקק והבאתי אותן כמשקיפות על מנת שיוכלו להעלות נושאים בוערים מהמגזר ולקדם אותם יחד. אני קוראת לחכים החרדים לשתף פעולה ויחד לפעול לשינוי".

מיד לאחר הדיון פנתה יו"ר הוועדה ח"כ עליזה לביא לשרת הבריאות יעל גרמן וביקשה את התגייסותה לנושא. השרה גרמן התחייבה להירתם ולטפל בהקדם לשיפור המצב.
רחלי איבנבוים, "מעורבות", יוזמת הדיון: "לפני 5 שנים מלאו לאמא של בעלי 50 ובעלי הציע לה, לבדוק את המעי הגס. חמי הלך לאדמו"ר להתייעץ, והוא אמר לו ש'לא צריך לחפש'. חמותי היקרה כבר 3 שנים לא אתנו. היא נפטרה מסרטן המעי הגס. יש 400,000 נשים חרדיות ואין לנו נתונים השוואתיים על מצבן הבריאותי. את הנתונים אני מצפה לקבל ממשרד הבריאות, אבל עיקר העבודה היא בתוך החברה, אנו חייבות להתגייס למען עצמנו".

עורכת דין רבקה שווארץ פעילה חברתית שהיתה בדיון לקידום מעמד האישה התראיינה לתוכנית הכלכלית בערוץ 20 וענתה על השאלה האם נשים חרדיות מודעות פחות מחילוניות בנוגע למצב בריאותן.
צפו בראיון – באדיבות ערוץ 20
[alooma ref="eea511ccb9fa8a7456a9bcc3c683418d.avi" src="1" autoplay="0" pid="0"]

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.