הדיינים פסקו: "תתקן את הנזק עם אקונומיקה"

ססכוך בין שכנים חרדיים התגלגל לערכאה מחוזית לאחר שהתובע התרעם על פסיקת בית הדין. השופטת קיבלה את עמדתו

מעטות הפעמים שסכסוכים בין שכנים חרדיים בבני ברק מגיעים לפתחו של בית המשפט. אך הדבר ארע לאחרונה, לאחר שאחד הדיירים בשיכון בעיר הרחיב את ביתו, והאריך את אחד מיסודות הבניין, תוך גרימת נזקים קשים ונזילות בלתי פוסקות לשכנו מלמטה.

עם התלהטות הסכסוך פנו השניים לבוררות במסגרת בית-דין-צדק "בניין ציון" של העדה החרדית.

במפתיע העבירו הדיינים שתי החלטות ביניים, שעל פיהן על השכן המשפץ לערוך תיקונים קוסמטיים בלבד לדירה הנפגעת, ולנקות את תקרתו באמצעות אקונומיקה.

בצר לו, ומשראה שבית הדין לא מגיע להכרעה שתיטיב עם מצבו, פנה השכן הנפגע לעו"ד דניאל הומיונפר – אשר שלח לשכן המשפץ מכתב דרישה לפיצויים.

עקב עירובו של עורך הדין הומיונפר, מיהרו הדיינים והוציאו פסק בוררות שקיפח קשות את השכן הנפגע, והכלילו בהכרעתם גם איומים קשים, שמטרתם למנוע מהתובע לערער על החלטתם לערכאה אזרחית, בין השאר במילים אלה: "כל הפונה לערכאות הרי זה רשע, וכאילו חרף וגדף והרים יד בתורת משה רבנו".

האיומים לא הרתיעו את השכן הנפגע, אשר הגיש, באמצעות עו"ד הומיונפר ערעור על החלטת הבורר לביהמ"ש המחוזי בתל אביב.

לאחרונה, פסקה השופטת יהודית שבח על ביטול פסק הבוררות של בית דין צדק וקבעה כי על השכן הפוגע לתקן את מלוא הנזקים בדירתו של השכן הנפגע.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. האם הם עשו את זה לשם שמיים ועל מנת להביא צדק או שהיה פה משהו אחר והם ניצלו את כוחם על מנת להטיל מורא.

  ייתכן והם עשו מעשים פליליים.

  רונאל |
  הגב
 2. "כל הפונה לערכאות הרי זה רשע, וכאילו חרף וגדף והרים יד בתורת משה רבנו". מילים אלה אינם של הדיינים אלא של הרמב"ם, ואוי לו לאתר חרדי שמדבר נגד בתי דינים עיין בספר חפץ חיים שמירת הלשון חומרת המדבר נגד בתי דין.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב