הדילים השטיקים והטריקים – יחיאל גלאי מסכם את הבחירות (וידאו)

חודשים רבים של תככים טריקים שטיקים ודילים הגיעו לסיומם – צפו בכתבתם של יחיאל גלאי ומשה הרמן

חודשים רבים של תככים טריקים שטיקים ודילים הגיעו לסיומם. שלישי בערב בשעה 20:00 – נודע על זהותם של הרבנים הראשים לירושלים, הרב שלמה משה עמאר והרב שטרן נבחרו לרבנים הראשים של ירושלים הרבה בזכותו של ניר ברקת  שיחד עם נפתלי בנט הרכיבו גוף בוחר שמזוהה עם הציונות הדתית ובכך הביאו לבחירתם של הרבנים שטרן ועמאר.
צפו בכתבתם  של יחיאל גלאי ומשה הרמן
[alooma ref="f673c16e753cbe03391e66dc6cf16ae8.mp4" src="1" autoplay="1" pid="0"]

  כמה דקות לאחר השעה ארבעה אחר הצהרים – החלו לנהור לכיכר ספרא 48 חברי הגוף הבוחר, בזו אחר זו נכנסו החברים מאחורי הפרגוד והטילו את הפתקים הגורלים, במטות ישבו הפעילים במתח וכססו ציפורנים,לקראת התוצאות.

 

מעט אחרי שמונה בערב הגיע הרגע  המכונן: ראש העיר ניר ברקת יושב על כסאו המרופד עם חיוך של מיליון וחצי דולר לצידו של סגן שר הדתות, השניים מכריזים על המנצחים ומתקשים שלא לחייך. מחוץ לאולם העירייה קופץ ניסים אלקסלסי ופורץ בקריאות שמחה. אלקסלסי נשכב שנים רבות על הגדר וחלם למענו של הרב עמאר, אולם בחודש האחרון נוטרל  הנ"ל מכל פעילות, בביתו של הרב עמאר פותחים בקבוקים,וחוגגים את הניצחון, ראש  הממשלה בנימין נתניהו מתקשר לברך את הרב עמאר שמצידו מאחל לו מזל טוב על יום ההולדת.

 

כמה דקות לאחר מכן יוצאים הרבנים עמאר – שטרן לאולם עיריית ירושלים, בנאומו, רבה הנבחר של ירושלים שלמה משה עמאר, חולק שבחים על ראשו של חכם שלום כהן, (ראש ישיבת פורת יוסף)  ולא שוכח את אלי ישי ומקורביו שעזרו לו ברגעים הקשים, לעומתו,  אריה דרעי נפקד מרשימת הקרדיטים. דרעי יכול היה להתנחם בכך שעתה הרב עמאר יהיה מנוע מפעילות פוליטית וירד ממנו, אולם לא לעולם חוסן.

 

בצד המפסיד, העדיפו לרדת למחתרת, הרבנים לאו ואליהו לא הצליחו למוסס את הדיל שנתפר מראש, בדגל התורה שוב לא קראו את המפה הפוליטית והלכו על הסוסים המפסידים,

 

בתום הערב הזה, אנשי הבית היהודי ובני תורה שתמכו בדיל שטרן – עמאר יוצאים עם שלל רב של ג'ובים וכופתאות שמחכה להם בגוף הכשרות עמוס המשרות של הרבנות ירושלים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.