הדיל הנוכחי: הרב סתיו והרב אליהו לרבנות הראשית

הרב עמאר מחוץ למירוץ? עיתון 'מעריב' מצטט הבוקר גורמים בבית היהודי הטוענים כי יו"ר המפלגה, נפתלי בנט, שוקד על יוזמה חדשה, לפיה הרב דוד סתיו ימונה לרב האשכנזי הראשי, והרב שמואל אליהו ימונה לרב הספרדי הראשי.

סגן שר הדתות אלי בן דהן, צפוי הבוקר (א') להיפגש עם הרב דב ליאור, מתנגדו הבולט של הרב סתיו, על מנת להציג בפניו את המתווה החדש של בנט ולשכנעו לתמוך בו. "המטרה היא לתמוך בהצעת ח"כ אלעזר שטרן להרחיב את הגוף הבוחר, להעמיד את הרב דוד סתיו שמקובל על המפלגות החילוניות ועל הזרמים הליברלים בציונות הדתית, ומנגד לתמוך במועמדותו של הרב אליהו על מנת לפייס את החרד"לים", אמרו ל'מעריב' הגורמים בבית היהודי. כזכור, בשבועות האחרונים מנהלים גורמים בזרם החרדי-לאומי של הציונות הדתית, ובראשם הרב דב ליאור, מאבק עיקש נגד כוונתו של יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט להריץ את הרב דוד סתיו לרב האשכנזי הראשי.

היוזמה של ח"כ שטרן להרחיב את הגוף הבוחר שהתקבלה בישיבת הסיעה של הבית היהודי לפני כשבוע, גם היא עוררה זעם רב בקרב רבני זרם החרד"ל של הציונות הדתית. על הניסיון להרחיב את הגוף הבוחר אמר בעבר הרב ליאור למקורביו כי "בנט אינו שומע לרבנים", ואף אמר כי יילחם על הנושא.

כעת מתכוונים בבית היהודי לנסות ולפייס את הרב ליאור ואת רבני החרד"לניקים בציונות הדתית באמצעות העמדתו של הרב שמואל אליהו תמורת הרב סתיו. הרב אליהו, רבה הראשי של העיר צפת ובנו של הרב הראשי לשעבר הרב מרדכי אליהו, נחשב לאחד מרבני הימין הדתי. בעבר עורר סערה ציבורית כשהיה בין חותמי המכתב המתנגד להשכרת דירות לערבים בצפת בטענה שהערבים מתנכלים ליהודים בעיר.

בן דהן אישר אתמול כי בכוונתו להיפגש עם הרב דב ליאור אך הכחיש כל ניסיון לקדם את היוזמה. מקרובי הרב דב ליאור אישרול'מעריב' כי תיערך פגישה עם סגן השר בן דהן אך טוענים כי הסיכוי שהרב ליאור יסכים להרחבת הגוף הבוחר הוא קטן מאוד. "היום מרחיבים את הגוף הבוחר בשביל רב ציוני דתי, מחר ירחיבו אותו לטובת רב רפורמי", אמרו מקורבי ליאור.

מהבית היהודי מסרו בתגובה כי "אנחנו מחכים עד יום שני לתגובת ש"ס לגבי מתווה עמאר-אריאל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.