הדיל נפרם: אריאל הסיר את הערער – תדהמה בש"ס: "חשים מרומים"

קרע בין ה"בית היהודי" לש"ס: בשעה שיו"ר ש"ס אריה דרעי מנופף ב"דיל" הרבנים שנרקם עם הבית היהודי, שר השיכון אורי אריאל פורם לחתיכות את הדיל המדובר ומסיר את הערער שהגיש בנידון.

לפני שבועיים ימים הגיש השר אריאל ערער נגד חוק שטרן שמשמעותו הגדלת הגוף הבוחר של הרבנים הראשיים לישראל. עתה אריאל משך את הערער מה שיגרום לפירוק הדיל שנרקם בין דרעי לבין הבית היהודי.

 גורמים בש"ס אמרו ל"מעריב" כי צעד זה של מפלגת 'הבית היהודי' מעיד על נסיגה מההסכם. "הסרת הערער היא בעצם הודעה של מפלגת 'הבית היהודי' כי היא נסוגה מדיל עמאר – אריאל, בניגוד לסיכומים המוקדמים שהיו איתם" אמר הגורם.

 "החתימה של מרן הרב עובדיה יוסף על המכתב שלו מתחילת השבוע התבססה על ההבנה הזו, וכעת אנחנו חשים מרומים מצד אנשי הבית היהודי. חבל מאוד שמי שדיבר על פוליטיקה חדשה ועל חוסר אמינות של פוליטיקאים אחרים בסוף מתגלה כחסר אמינות בעצמו". ציין אותו גורם בש"ס ל"מעריב".

גם במידה וחוק עמאר יעבור את המשוכה בכנסת, כלל וכלל לא מובטח בחירתו של הרב עמאר לקדנציה נוספת בשל שינוי בגוף הבוחר .

 גורמים בש"ס ציינו כי כל תמיכתו של הגר"ע בדיל עמאר- אריאל הינה לסכל את הגדלת הגוף הבוחר, עתה בבית היהודי מחסלים כל שיתוף פעולה אפשרי בעתיד.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. בציונות הדתית מטבילים נידות:
    עפ"י פסק דין של ביה"ד הרבני הממלכתי ועפ"י הוראת גדולי הדור, הרה"ג מרדכי אליהו והרה"ג אברהם שפירא זצ"ל – 'הרב' שלמה אבינר, רבה של בית אל א', מטביל נידות ומכשיל באיסורי כרת ללא הרף.
    האם אפשר לסמוך על ציבור שיודע על הפשעים אך מעדיף לשתוק ולהשתיק את הפרשה?

    מתנחל |
    הגב