הדיל על בית שמש – אלעד: דגל אישרה את מתווה גוטרמן

העיתונאי ישראל כהן חושף הערב ברדיו ׳קול ברמה׳ כי דגל התורה הסכימה על מסמך ההבנות של הגר״י סילמן, גפני ומקלב ותגיש אותו בערב לשלומי אמונים לאישור

מתווה גוטרמן שיוביל ליישוב הסכסוך בין שלומי אמונים לדגל התורה בדרך ליישום? העיתונאי ישראל כהן חושף הערב ברדיו ׳קול ברמה׳ כי דגל התורה הסכימה על מסמך ההבנות של הגר״י סילמן, גפני ומקלב ותגיש אותו בערב לשלומי אמונים לאישור. ב'דגל' דאגו שלא לפגוע בנציגים המקומיים ולעשות עימם הכל בשיתוף פעולה ואומרים, אנחנו מקבלים עלינו את ההסכם בבית שמש, ואנו מצפים ש'שלומי אמונים' תקיים מצידה את ההסכם באלעד.

גורמים בכירים בשלומי אמונים מוסרים לאקטואליק כי שלומי אמונים מתכוונת לאשר את ההסכם בתנאי שישראל פרוש יהיה ראש העיר בבית שמש בעוד כ-5 שנים וסגן באלעד שחמש שנים הקרובות.

במקביל בפגישה שמו של רביץ התקדם משמעותית לגבי טלזסטון. בטלז סטון התקבלה החלטה אם תהיה פשרה עם רוזנטל רביץ ירוץ הוא כבר קיבל את ברכת הדרך הכל יהיה בהסכמה עם רוזנטל. לפני הפגישה נועדו גבאי בתי הכנסיות מאלעד עם הח״כים החרדיים וביקשו להביע תמיכה במועמד ׳דגל׳.

מי שפועל כמתוווך להשגת הסכם בין 'דגל התורה' ל'שלומי אמונים' למניעת דין תורה הוא יעקב גוטרמן, ראש עיריית מודיעין עילית. על פי ההסכם המתגבש בין דגל לשלומי אמונים, פרוש יסיר את מועמדתו, ולא ירוץ לראשות עיריית אלעד כפי שהוסכם בין דגל לשלומי אמונים בהסכם הקודם, בתמורה לכך, ישראל פרוש יהיה המעומד המוסכם מטעם דגל- אגודה בבחירות לראשות עיריית בית שמש בעוד כ- 5 שנים. פינדרוס, כך נראה ייקח בהליכה את הבחירות באלעד למרות הכעס השורר בקרב הציבור הספרדי ששוב קופח ולא קיבל ראש עיר ספרדי קדנציה שנייה ברציפות. מועמד יחד יתקשה לנצח את המעומד הליטאי מול תמיכתם של גדולי ישראל הליטאיים והספרדיים בפינדרוס.

ויוסי דייטש מה יהיה עליו? נראה שהפרושים מתמקדים יותר באלעד. "הוא לא נכלל בהסכם", מבהיר לנו גורם בשלומי אמונים, אך מביע תקווה כי דגל התורה יתעשתו ויתמכו ביוסי דייטש לראשות העיר. בתווך, רבני דגל התורה מתכוונים לקיים סקר בתוך 10 ימים ולבחון את הסיכויים של המועמדים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. עיר תמורת עיר .... והתושבים אבק......

    הבעיה היא לא מי! הבעיה היא השיטה.
    עיר תמורת עיר היא תופעה מגונה ודוחה.

    רק אמת! |
    הגב