הדיל שהתגבש: הגר"י דרעי יחליף את הראשל"צ

חשיפת 'אקטואליק': פרטים ראשונים מהסכם השלום שהתגבש אתמול: הרב יהודה דרעי ישמש כאחראי הכשרות במקום הראשל"צ

'אקטואליק' חושף לראשונה את פרטי ה"דיל" שנרקם אתמול בפגישת השלום הספרדי בין הרב הראשי לירושלים הגר"ש עמאר לבין יו"ר ש"ס אריה דרעי והגר"י יוסף הרב הראשי לישראל.

הפגישה אמש בין השלושה הוגדרה חיובית, אך חוץ מביטויי השלום ההדדיים בוצעו גם סיכומים ראשונים שמצביעים על התקדמות אמיתית ונדירה ביחסים בין השלושה, זאת לאחר תקופה ארוכה מאד, שגם בה נערכו כמה פעמים מפגשי שלום שלא הבשילו עד עתה לידי שלום אמיתי.

אלא שכעת, על פי מקורות בכירים בביתם של גדולי ישראל הספרדים, חוץ מהמילה "שלום" נרקם גם דיל שיפתור מספר בעיות בהתנהלות הרבנות הראשית לישראל:

ראשית הוחלט כי הרב עמאר, שימשיך לכהן כרב ראשי לירושלים, ייכנס למועצת הרבנות הראשית לראשונה מאז סיים את תפקידו כרב ראשי לישראל. הרב עמאר צפוי להתמנות לתפקיד בעוד כחודש ובכך להצטרף לשורה של רבנים בכירים החברים במועצת הרבנות הראשית.

בנוסף לכך, בעקבות חילופי המשמרות שנעשים בתום חצי קדנציה ברבנות הראשית לישראל, צפויים הרבנים הראשיים להחליף זה את זה בתפקידם. הרב הראשי הגר"ד לאו המכהן כנשיא הרבנות והממונה על הכשרות, יקח את תפידו של הגר"י יוסף ויכהן בקרוב כנשיא בתי הדין הרבניים, ואילו הגר"י ימונה לנשיא הרבנות הראשית.

אלא שנוצרה בעיה, בעקבות כך שהגר"י יוסף לא יוכל להיות אחראי על הכשרות שנמצאת תחת נשיאות הרבנות הראשית, זאת בעקבות ניגוד עניינים, כיוון שאחיו, הרב משה יוסף, מחזיק בכשרות בד"צ בית יוסף.

בעקבות כך, הוחלט אמש במהלך המפגש ההיסטורי, שמי שיחזיק בתיק הכשרות במועצת הרבנות הראשית – יהיה הרב יהודה דרעי, אחיו של יו"ר ש"ס אריה דרעי והרב הראשי לבאר שבע.

בכך הסתיימה לה הפגישה המכרעת והסיכומים בין השלושה, כאשר הם הבטיחו שהשלב הבא בסיום המחלוקת תעסוק כבר בפוליטיקה הארצית.

פנינו לתגובות לגורמים הרשמיים ברבנות ושאר הגורמים הקשורים להסכם, אך אלה סירבו להגיב לכתבה. חלקם אף הכחישו את פרטי ההסכם הנ"ל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.