הדיל של חיים כץ בליכוד: כץ, ארדן ורגב בין המומלצים

שוב פריימריז בליכוד – ושוב נרקמים הדילים, בהם הדיל הקבוע והמדובר של ח"כ חיים כץ

הדיל נחשף: כמו בכל בחירות מקדימות בליכוד, גם הפעם מופצת בין חברי המפלגה רשימה ובה שמות "מומלצים". גם הפעם מדובר בחבר הכנסת חיים כץ, גדול פוקדי הליכוד, שעומד מאחורי הדיל שנועד לקדם חברים מסוימים מאוד במפלגה.
בשעות האחרונות מופצת רשימה מטעמו של כץ לעובדי התעשייה האווירית שגם חברים בליכוד, עם המלצה להצביע לשרים ישראל כץ וגלעד ארדן – שני שרים המתחרים על המקום השני ברשימה, ושעקב התמיכה בשניהם, אף אחד מהם לא ייפגע כתוצאה מהדיל.

ברשימה של ח"כ כץ מופיע גם שמה של חברת הכנסת מירי רגב, אותה הוא מנסה לקדם בכל הכוח בקרב על תפקיד האישה הראשונה והחזקה במפלגה, וגם שמו של יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין מככב בה.

יתר השמות המופיעים ברשימה הם של מועמדים שנראים כחסרי סיכוי, אך הם סומנו על מנת למנוע הצבעה של חברים רבים לח"כים אחרים שמתחרים על המקומות הריאליים ברשימה.

נתניהו הקדים להצביע: "צריך רשימה חזקה"

ראש הממשלה ויו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, הגיע הבוקר להצביע בבנייני האומה בירושלים: "הפריימריז האלה חשובים כי הם מחליטים למי יש את הסמכות להוביל את הליכוד והמדינה. צריך כמובן רשימה חזקה וביקשתי את הזכות להוסיף שני שריונים כדי לחזק את הרשימה עוד יותר. הליכוד זאת כמעט התנועה היחידה שיש בה בחירות דמוקרטיות. חשוב שיהיה ליכוד אחד גדול מול כל השמאל כדי להוביל את מדינת ישראל בבטחה".

ח"כ דני דנון, המתמודד מול נתניהו על ראשות המפלגה, הצביע בתל אביב והשמיע מסר דומה: "הליכוד היא המפלגה בעלת הערכים והקו שצריכים להוביל את ישראל בשנים הבאות מול מפלגות השמאל".

מבחינת נתניהו לא צפוי שינוי, והוא ייבחר שוב ליושב ראש הליכוד. הקרב האמיתי יתחיל מהמקום השני, כשגלעד ארדן וישראל כץ יתמודדו על מקום הסגן. בפריימריז הקודמים במפלגה זכה במקום השני גדעון סער, שבחר לפרוש זמנית מהחיים הפוליטיים. הקרב המעניין השני הוא על מי תהיה האישה הראשונה במפלגה.

בנוסף לבחירת המועמדים שירכיבו את הרשימה, יתבקשו המתפקדים לאשר את ההחלטה להסמיך את יו״ר הליכוד לשריין שני אישים במקומות ריאליים ברשימה.

בשעה 09:00 הבוקר נפתחה ההצבעה במפלגה: 96,651 בעלי זכות הצבעה יגיעו לאורך היום ל-600 קלפיות ב-115 אתרים שונים ברחבי הארץ. את תוצאות הרשימה נדע רק מחר בבוקר. מתפקדי הליכוד יתבקשו לאשר שני מינויים ליושב הראש, שיאפשרו לראש הממשלה בנימין נתניהו לשריין מקום על פי בחירתו. בין חבר כנסת אחד לשלושה צפויים להיפלט מהרשימה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.