הדיקטטורה של לפיד: השעה ח"כית ממפלגתו

מליאת הכנסת אישרה אמש (רביעי) בקריאה ראשונה את שני החלקים של הצעת חוק המשילות לשינוי שיטת הממשל בישראל. החלק הראשון של ההצעה קובע כי מספר השרים יוגבל ל-19, כולל ראש הממשלה, ומספר סגני השרים יוגבל לארבעה. החלק השני קובע כי אחוז החסימה יעלה מ-2% ל-4%, והוכנס בו גם סעיף שיקשה על סיעות להתפצל.

במהלך הדיונים התעוררה סערה עקב הימנעותה המפתיעה של חברת הכנסת עדי קול (יש עתיד) בחלק הראשון של ההצבעה על החוק, אותו יזם בין השאר חבר מפלגתה רונן הופמן. ראשית, אולצה לפרסם הודעת התנצלות לצעדה המתריס. "היום נמנעתי בהצבעה על חוק המשילות. זו הייתה החלטה שפגעה בעיקר בחבריי לסיעה ואני מתנצלת", כתבה ח"כ קול. מאוחר יותר הודיע לח"כ קול יו"ר סיעת יש עתיד בכנסת, עפר שלח, כי היא מושעית עד להודעה חדשה מעבודתה בוועדות הכנסת, וכן נמנע ממנה הזכות להגיש הצעות חוק.

יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', ויו"ר הסיעה, יצחק הרצוג, הודיעו כי יעמידו לרשות ח"כ קול את מכסת החקיקה שנשללה ממנה כעונש על כך שנמנעה בהצבעה על חלקו הראשון של חוק המשילות. בהודעה משותפת של השניים נכתב כי יתנו לה להגיש חוקים פרטיים על חשבון סיעת העבודה "בכל עת שתחפוץ בכך". יחימוביץ' והרצוג הוסיפו כי הם: "מכבדים את השקפת עולמה של קול וסולדים מסתימת הפיות שהופעלה עליה".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.