נדל"ן על קברו של מרן: דירה עלתה במיליון שקלים

הדירה בשכונת סנהדריה שצמודה לקברו של מרן הרב עובדיה יוסף היא הדירה המבוקשת בירושלים. ארגונים  תורנים הציעו לבעלי הדירה לרכוש אותה, במטרה להפוך את המקום לבית מדרש.

מנדי גרוזמן חושף את הסיפור במעריב הבוקר ולטענתו בעלי הדירה הציעו אותה למכירה בשל הביקוש – מחירה גבוה כעת בכמיליון שקלים מהמחיר המקורי – שני מיליון שקלים – וצפוי לעלות מעלה מעלה.

על שלט המכירה צוין במפורש כי זוהי הדירה "הכי קרובה לציון מרן."

שכנים  בבניין המתגוררים קיבלו אף הם הצעות אטרקטיביות למכירת דירותיהם.

 

השכנים מספרים למעריב על תנועת מבקרים לאורך כל שעות היום. "בשעות הבוקר המוקדמות ניתן לראות אנשים שבדרכם לעבודה עוצרים ליד הקבר ונושאים תפילה," סיפר אחד השכנים, "ועד שעות הלילה המאוחרות המקום עדיין הומה אדם. ההשפעה הגדולה של הרב עובדיה על היהדות בימינו, ועל הציבור הספרדי בפרט, מתבטאת גם בעלייה לקברו."

 

גורם במפלגה מטיח ביקורת על המסחרה שמתחוללת סביב הקבר: "מי שקצת הכיר את הרב ואת צורת חשיבתו, מבין שהפיכת המקום לאתר עלייה לרגל מנוגדת לכל מה שביקש והטיף לו במשך כל ימי חייו. הרב היה איש הלכה מובהק. לא אחת אירע שאנשים בצרה קיבלו ברכה ונושעו – אבל אסור היה לפרסם זאת כי 'הרב לא יאהב.' כל מה שמדיף ממנו ריח של מיסטיקה וחוסר רציונליות היה אצלו מחוץ לתחום. להתפלל על קברי צדיקים זוהי זכות, אבל אין שום צורך להפוך זאת למרכז החיים היהודיים. מרגש מאוד לראות כיצד רבים זוכרים את דמותו של הרב עובדיה, אבל כדאי שגם דרכו תיזכר ותמשיך להנחות אותנו."

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כנראה אותו "גורם במפלגה" הדירה לא שייכת לו ואין לו אחוזים במיליון השקלים שעלו כנראה אם הי לו כנראה הוא היה מדבר אחרת…………. מה שכן אני יכול לומר לך גורם יקר שמרן וודאי שיהודי ולא משנה ירוויח מיליון שקלים נוספים או יותר בזכותו…………

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב