הדלפות מישיבת המועצת: דרעי הכחיש להגר"ש בעדני על הסכם חתום עם שר החינוך • צפו בגלריה ומסמך של החלטות המועצת

הדלפות מישיבת המועצת.

דרמה בישיבת מועצת חכמי התורה של ש"ס שמתכנסת הערב במשרדי התנועה בהר חוצבים בירושלים. חבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי שמעון בעדני לא הסכים לפתוח את הישיבה לפני שיראו לו את הסכם שנחתם עם משרד החינוך בעניין לימודי ליבה במוסדות החינוך של התנועה.

יור התנועה אריה דרעי הכחיש שיש הסכם חתום בניגוד למה שפורסם בישיבת הסיעה. לאחר התחייבות של דרעי שאין הסכם חתום עברו לנושאים אחרים שעומדים על הפרק.

ל"קוקר" נודע עוד שאריה דרעי בקש מחברי המועצת לחתום על מכתב תמיכה בו כיושב ראש התנועה של ש"ס.

כאמור הישיבה הערב זה הישיבה הראשונה של המועצת מאז פטירת נשיא המועצת מרן הגר"ע יוסף. אריה דרעי עידכן את חברי המועצת בנושאים העומדים על הפרק. בהמשך הישיבה הצטרפו כל חברי הכנסת של התנועה לישיבה משותפת עם חברי מועצת חכמי התורה.

*

הנה לפניכם החלטות המועצת כפי שהוחלט על ידי חברי מועצת החכמים הגר"ש כהן, הגר"ש בעדני והגר"ד יוסף ככתבו וכלשונו:

מועצת חכמי התורה בארץ ישראל

"בראש ובראשונה מעלים אנו את זכרו הטהור של מורינו ורבינו עטרת תפארת ישראל, אביר הרועים שר התורה רבן של כל ישראל מרן רבי עובדיה יוסף זצוק"ל, אשר נסתלק מאתנו ועלתה נשמתו בסערה השמימה.

מרן זצוק"ל ייסד והנהיג את תנועת ש"ס מיום הקמתה, ומאז הסתלקותו מאתנו נוצר חלל גדול בתוכנו, ואין לנו חליפתו ותמורתו, ומחובתנו להמשיך את דרכו ולדאוג למען המשך מפעליו הגדולים והכבירים להחזיר עטרה ליושנה.

א. מועצת חכמי התורה בארץ ישראל שמעה בדאגה מיו״ר התנועה הקדושה הרב אריה דרעי הי״ו ומנציגי התנועה על מצב החקיקה האנטי דתית המתגבר בימים אלה ובפרט בנושא הגיוס ובנושא חינוך ילדי ישראל, ומודיעה בזאת כי היא מתנגדת נחרצות לכל פשרה בנושא גיוסם של לומדי התורה ודורשת מהממשלה להסדיר מיידית את מעמדם, על מנת שיוכלו להמשיך ולשקוד על דלתות התורה הקדושה, אשר כל קיומו של העם בארץ ישראל תלוי בה, וכדברי רבינו סעדיה גאון: ״אין אומתנו אומה אלא בתורותיה״  וכמה צער נצטער אותו צדיק מרן רבינו הגדול רבי עובדיה יוסף זצוק"ל על כך עד ימיו האחרונים ממש.

אוי לנו שכך עלתה בימינו, שדווקא בארץ הקודש מאיימים להשליך לבית האסורים את לומדי התורה, אשר הם עתידים להיות ממשיכי מורשת היהדות והנחלתה לדורות.

כמו כן, בנושא חינוכם הטהור של ילדי ישראל, המועצה מסמיכה ומחזקת את ידי יו״ר התנועה ואת ידי מנהלי רשת "מעיין החינוך התורני בני יוסף", להמשיך ולשמור על חינוך ילדי ישראל בדרך ישראל סבא, כפי המסורת המסורה לנו מדור דור, וכפי שהיה נהוג ברשת מיום היווסדה בהתאם להחלטתם של מרן זצוק"ל ויבדלחט"א חברי מועצת חכמי התורה.

ב. מועצת חכמי התורה מחזקת את ידיו של ראש העיר בית שמש הרב משה אבוטבול  ומורה לתושבי בית שמש ובפרט לציבור הספרדי להתלכד סביבו ומאחלת לו הצלחה רבה במאבקו למען הציבור בעיר.

ג.  מועצת חכמי התורה מביעה צער רב על המצב הכלכלי הקשה, כאשר עקב מדיניות הממשלה, מאות אלפי משפחות כורעות תחת הנטל ואין באפשרותם להתקיים בכבוד ולהביא לחם ומזון לפי הטף, "עוללים שאלו לחם פורש אין להם". ואלפי קשישים מתקשים להמשיך בחייהם ונאלצים לחזר על הפתחים בשביל להתקיים.

הדבר ברור כי ממשלה אשר איננה יודעת לנהוג בכבוד הראוי כלפי תורת ישראל ומסורת ישראל, לא תדע לנהוג ברגשי כבוד וחמלה כלפי קשישים, ילדים ושכבות המצוקה, אשר משוועים לעזרה. וזהו שאמר רבי אלעזר בן עזריה (אבות פ"ג מי"ז): "אם אין תורה, אין דרך ארץ". ואמר שלמה המלך (משלי כא, יג): "אוטם אזנו מזעקת דל גם הוא יקרא ולא יֵעָנֶה"

מועצת חכמי התורה רואה בכל חברי ממשלת ישראל אחראים למצב קשה זה. המשך הישיבה והשותפות בממשלה זו אשר מנהיגה מדיניות חסרת חמלה כלפי החלשים ובני התורה כמוה כפשע, ועל כל החברים בה מוטלת האחריות באופן שווה".

 

צפו בגלריה מישיבת המועצת צילום יעקב כהן\אהרן והב\ דוברות התנועה

מועצת ש''ס צילום דוברות התנועה (3) מועצת ש''ס צילום דוברות התנועה (4) מועצת ש''ס צילום דוברות התנועה (1) מועצת ש''ס צילום דוברות התנועה (2)

מועצת ש''ס צילם יעקב כהן 1

מועצת ש''ס צילם יעקב כהן 2

מועצת ש''ס צילם יעקב כהן 3

הרב בעדני צילם והב

הרב דוד יוסף צילם והב

הרב שלום כהן צילם והב

ישי צילם והב

מועצת ש''ש צילם והב

ש''ס מועצת אטיאס צילם והב (1)

ש''ס מועצת אטיאס צילם והב (2)

ש''ס מועצת אטיאס צילם והב (3)

IMG-20140101-WA0013

אזולאי צילם והב

דרעי מועצת צילם והב

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אני לא מבין למה כב' הרבנים מאיה ובעדני שהם אנשי אמת גדולי תורה ויראי ה' משתפים פעולה עם דרעי

    יוצמך |
    הגב