הדסה: כנס על הפרעות קשב במגזר החרדי

הדסה הר הצופים: הצלחה מרשימה לכנס בנושא הפרעות קשב בילדים

הכנס המקצועי נערך עבור נשות מקצוע הפועלות במגזר החרדי

יום העיון השנתי של היחידה לנוירולוגיה של הילד בהדסה בנושא הפרעות קשב בילדים, התקיים בהדסה הר הצופים ומשך אליו קהל רב, אף מעבר למצופה.יום העיון המקצועי התקיים עבור נשות מקצוע הפועלות במגזר החרדי: פסיכולוגיות, מאבחנות, יועצות, מפקחות חינוכיות ומורות להוראה מתקנת.

הנושא המרכזי השנה התמקד בטיפול בהפרעות קשב: נוירולוגיה, פסיכיאטריה ופסיכולוגיה, כאשר על הארגון ניצחו היחידה לנוירולוגיה של הילד בהדסה, מרכז קש"ר ומרכז תנופה.
המפגש היה גולת הכותרת של שיתוף פעולה מתמשך בין הגורמים הללו הכולל מרפאות קבועות המתקיימות בהדסה יחד עם מרכז קש"ר בהן קיים שיתוף פעולה יוצא דופן המתבסס על גישה ייחודית שפותחה בהדסה במטרה לתת מענה לצורך ההולך וגובר בייעוץ מקצועי וקשוב.  למרפאות אלו ישנו ביקוש רב כאשר ייחודן הוא בשיתוף גורמים בקהילה, המסייעים ליישום ההמלצות בשטח.

את חלקו המקצועי של יום העיון פתח ד"ר איתי ברגר, מנהל היחידה לנוירולוגיה של הילד בהדסה, בהרצאה "על המתחדש בעולם התרופות", בהמשך הרצו הפסיכולוגית ד"ר דנה קציר-גולדנבום ממרכז תנופה בנושא "מחדר הטיפולים למעגלי החיים, תווכים בנקודות הקושי", הפסיכולוגית ד"ר שפרה וולגלרנטר מביה"ח אלי"ן בנושא "תיבת האוצרות –כלים להתפתחות רגשית" והפסיכיאטרית ד"ר איריס מנור מביה"ח גהה בנושא "תחלואה פסיכיאטרית נלווית להפרעת קשב". יום העיון הסתיים ברב שיח, שאלות ותשובות בנושא הפרעות קשב עם ד"ר ברגר וד"ר מנור.

יום העיון נפתח בברכתם של ד"ר אסנת לב ציון קורח מנהלת ביה"ח הדסה הר הצופים ופרופ' יעקב ברקון מנהל מחלקת הילדים בהדסה הר הצופים, אשר קיבלו את הקהל בברכה ופרטו את מגוון ואיכות השירותים הניתנים בהדסה לכל תושבי העיר ירושלים והישובים הסמוכים לה. כל משתתף זכה לקבל מארז מרשים ובו פרוט השירותים הניתנים בהדסה עם דגש על רפואת האם והילד. בהמשך הרצה הרב שמעון אורלנסקי יו"ר מרכז קש"ר בנושא "דע מה שתשיב" בנוגע להפרעות קשב בקהילה.

ביום העיון השתתפו מעל 300 בני אדם אשר גדשו את האולם בהדסה הר הצופים עד תומו. ההשתתפות הערה מעידה על העניין הרב הקיים בנושאים אשר נידונו ועל ההכרה של המשתתפים ביחידה לנוירולוגיה של הילד ומרכז הרפואי הדסה, כמעניקים שרות מקצועי מהמעלה הראשונה הניתן תוך תשומת לב אישית לכל הפונים ותוך התחשבות מלאה בצרכיהם.

בסיום יום העיון מולאו דפי משוב בהם העניקו המשתתפים ציון גבוה מיוחד לאיכות התכנים שהועברו, לרמת ההרצאות, לקשב המשותף ולמאור הפנים בה קיבלו כל הגורמים בהדסה את המשתתפים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.