הדסה מרגוליס שוב מעוררת פרובוקציות: מהיריקה – עד הטבילה – מיוחד

הדסה מרגוליס מפרשת היריקה מבית שמש חוזרת לעורר פרובוקציות: יאיר לפיד על 19  חבריו ביש עתיד , לא נולד ביום אחד, יאיר רכב על הגל העכור של פרשת היריקה שכלל לא הייתה בבית שמש.

 המקור של לפיד לכתבה שזעזעה את המדינה ת"ק על ת"ק פרסה : הדסה מרגוליס, ודב ליפמן החרדי של לפיד, הזעיקו את צוות "אולפן שישי" לבית שמש – וסיפרו סיפורים קורעי לב על  כך  שחרדים יורקים על ילדות בית שמש, התחקיר שודר, ותחרד הארץ 40 שנה.

 לפיד תיגמל את ליפמן והציב אותו במקום ה-17 ברשימתו, ליפמן המשיך לספסלי הכנסת, אולם מרגוליס כוכבת הפרשה שהקפיצה את לפיד למרומי הפוליטיקה החדשה נותרה בחוץ, לא לאורך זמן .

 בימים האחרונים חזרה מרגוליס לזירה, תחילה היא השתתפה בהפגנה של רבבות בנות הסמינרים, היא לא הייתה בעזרת הנשים, חלילה, היא לא מחתה  על ביזוי הקודש, היא הצטרפה לנשות הכותל שהתעטפו בטלית והניחו תפילין .

הטבילה 

היום היא ממשיכה לרכוב על הטרנד, והיא מפרסמת מאמר אורח באתר NRD  בו היא כותבת כנגד המסורת היהודית, הטבילה במקווה .

 וכך כותבת במאמר נוטף שנאה לכל מה שקדוש לעם היהודי,"כמעט 11 שנה. בשנות נישואיי חוויתי, כמו הרבה נשים, חוויות משפילות במקווה. בפעם האחרונה שהייתי במקווה, לאחר הטבילה, פרצתי בבכי. ההשפלה והכאב היו גדולים, והדמעות זרמו."  מתארת מרגוליס.

מרגוליס ממשיכה לתאר,  "ביום הטבילה אני מלאה בחרדה: "מי תהיה הבלנית?",  הפעם, פתחתי בפניה את הפה. אבל זה לא מספיק. הבלנית  התווכחה איתי  שאני בסדר גמור, ואני התעקשתי שאני מוכנה.

"הייתי לחוצה. רק רוצה לסיים עם החוויה המשפילה וללכת הביתה". היא מתארת.

אני מוצאת את עצמי מרגישה מושפלת . אני שואלת את עצמי עד מתי? מתי הדברים ישתנו? מתי ארגיש שהמצווה היא שלי, ולא שלי ושל הבלנית? מתי אוכל לטבול לבד, בלי חותמת ההכשר של הבלנית?. מסיימת אשת הכותל החדשה את מאמרה.

היום חשפה מרגוליס טפח מפניה האמיתיות, עתה ברור לכל מה  עומד מאחורי פרשת היריקה בבית שמש "שלא הייתה"..

צילום תמונה: פלאש 90

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. היא לא צריכה ללכת למקוה זה לא יעזור לה היא אינה יהודיה

    דוד המלך |
    הגב