'הדסה': תוגברו הצוותים בחדר המיון בכדי לתת מענה לצורכי המטופל החרדי

בימי שישי עמלים מאוד לזרז את הבדיקות הדרשות על מנת שהמטופל יוכל לשוב לביתו טרם השבת ובמוצ"ש תוגברו משמעותית צוותי הרפואה

עשרות יועצי הבריאות מכל הזרמים במגזר החרדי, נפגשו בשבוע האחרון עם הנהלת המרכז הרפואי 'הדסה' בכדי לדון על העמקת הקשר בין המגזר החרדי לבין הנהלת הדסה. מנכ"ל המרכז הרפואי 'הדסה' פרופ' זאב רוטשטיין אשר כיבד את האירוע בהשתתפותו, ביקש להודות לארגוני החסד הרבים הפועלים בהמרכז הרפואי הדסה ועושים פעילות חשובה ומבורכת. אני מצדיע לכם ומברך אתכם. דלתי פתוחה עבורכם לכל דבר ועניין ואשמח לעזור.

"אני סוגר החודש שנתיים בהדסה ומרגיש כאילו עברו שנים והדסה כבר זורמת לי בעורקים" סיפר הפרופ' רוטשטיין. והוסיף:" המתכון להצלחה של הדסה הוא איזון כלכלי, טכנולוגיה, מצוינות וציבוריות שתיתן מענה לכולם, לכל הציבור הישראלי הירושלמי. כלכלית אנחנו ממשיכים להשתפר ואני מקווה זה רק יילך וישתפר עוד ועוד. הדסה החדשה היא הדסה של כולם ורואים את זה אפילו בשיחות הטלפון. משנה לשנה יש גידול מתמיד במספר המטלפנים ובמילא במספר הלקוחות. עשינו בשנה האחרונה 22 השתלות כבד ולמעלה מ-40 השתלות כליה. אנחנו במקום השני בארץ בהשתלות ועוד לא הנחנו את מלוא כובד משקלה של הרגל על הגז".

גם לעניין המחלקה המטו-אונקולוגית, הביע התייחסות מנכ"ל 'הדסה',  הצלחנו בשנה אחרונה למרות קומץ של מתנגדים קולניים, להקים מחדש את המחלקה המטו-אונקולוגית, ולהחזיר את המחלקה הזו לפעילות ולהפוך אותה למחלקה מובילה ומיוחדת לילדים חולי סרטן.

לבקשת יועצי הרפואה נערך במפגש שולחן עגול בשיתוף הנהלת הדסה, שבו דנו במשך זמן רב בהעמקת שיתוף הפעולה לרווחת תושבי ירושלים והסביבה ובשדרוג דרכי העבודה בכל הקשור לחדר המיון. במפגש השתתפו: מנכ"ל המרכז הרפואי פרופ' זאב רוטשטיין, סגן מנהל בית החולים 'הדסה עין כרם' ד"ר אשי שלמון, רב המרכז הרפואי הדסה הרב משה קליין, בכירי מחלקת המיון- ד"ר קובי אסף, ד"ר סער חשביה והגב' פנינה שרון. יצוין, כי מפגש זה הינו מפגש ראשוני מתוך סדרת מפגשים שצפויים להיערך בתקופה הקרובה בכדי לשפר ולשדרג את העבודה המשותפת. במהלך המפגש ציינו הנהלת חדר המיון כי  תוגברו הצוותים בימי שישי ומוצאי שבתות בכדי לתת מענה לכל צורכי המטופל הדתי והחרדי . כחלק כך, בימי שישי עמלים מאוד לזרז את הבדיקות הדרשות על מנת שהמטופל יוכל לשוב לביתו טרם השבת ובמוצ"ש תוגברו משמעותית צוותי הרפואה, וזאת כמובן מבלי לפגוע ולוותר בטיב ובאיכות הטיפול, וגם מבלי לעשות איפה ואיפה בין המטופלים. כידוע, הצוות המסור בחדר המיון מטפל בכל החולים ללא הבדל, דת וגזע. בנוסף לכך, ציוד חדש ומשוכלל בעלות גובהה נכנס לשימוש צוות חדר המיון, ויחסי עבודה בין הצוותים הרפואיים לבין נהגי האמבולנסים המפנים את החולים, הינם מעולים ויוצאים מן הכלל.

הרב משה קליין, רב המרכז הרפואי 'הדסה': "המהפכה הגדולה בבתי החולים של 'הדסה' בכל הנוגע לציבור הדתי והחרדי , מצטרפת למהפכה המקצועית שמוביל המנכ"ל המסור פרופ' רוטשטיין והיא ניכרת לכל מי שבא בשערי אחד מבתי החולים, הדסה עין כרם או הדסה הר הצופים. בכל הנוגע לכשרות המזון הנעשית באופן המחמיר ע"י משגיחים יר"ש מומחים כמו בכל עניני השבת שבתי החולים התאימו את עצמם לחומרות ההלכה.  היום כבר כל הציבור החרדי  יודע שב'הדסה' הוא מוצא אוזן קשבת לכל דבר ועניין. יש כאן לכל הצוות כבוד והערכה לציבור החרדי ברוך ה', וב"ה כל גדולי התורה וההלכה סומכים את ידיהם ומוקירים את כל הנעשה כאן".

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.