הדרג המדיני דחה את המלצות צה"ל להרגעת השטח

בצה"ל הציגו שורת המלצות לדרג המדיני, אשר לטענת גורמים בצבא, יביאו להרגעת השטח ולמיתון גל הטרור הנוכחי. במשרד ראש הממשלה הבהירו כי לא יקבלו את ההמלצות הכוללות גם שחרור מחבלים פלסטינים מהכלא והעברת נשק למנגנוני הבטחון של הרשות הפלסטינית {לא יתנו להם רובים}

בצה"ל הציגו שורת המלצות לדרג המדיני, אשר לטענת גורמים בצבא, יביאו להרגעת השטח ולמיתון גל הטרור הנוכחי. במשרד ראש הממשלה הבהירו כי לא יקבלו את ההמלצות הכוללות גם שחרור מחבלים פלסטינים מהכלא והעברת נשק למנגנוני הבטחון של הרשות הפלסטינית.

ההמלצות גובשו במטה הכללי והועברו לידי הדרג המדיני שעתיד לקבל החלטה בנושא. גורמים בלשכת ראש הממשלה אמרו כי בנימין נתניהו לא מתכוון לאשר כל מחווה שכוללת העברת נשק לפלסטינים או שחרור אסירים. יצויין כי גיבוש ההקלות נעשה עוד לפני תחילת גל הטרור הנוכחי.

בין היתר המליצו בצה"ל לאשר את הבקשות שהתקבלו מצד הרשות הפלסטינית לקבלת כלי רכב ממוגני ירי, כלי נשק ותחמושת.כן המליצו לשחרר עשרות מחבלים פלסטינים הכלואים בישראל, והמליצו לשנות באופן ניכר את הקריטריונים המאפשרים לפלסטינים קבלת היתרי עבודה בשטח ישראל, כך שלמעשה מספרם של הפועלים יגדל משמעותית.

אלא שבמשרד ראש הממשלה הבהירו, כי לא תאושר העברת נשק או שחרור אסירים, אישורי הבנייה לפלסטינים יותנו באישור בינלאומי לבנייה בגושי ההתנחלויות, והיתרי העבודה ימשכו לפי המלצות מערכת הביטחון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.