הדרג המדיני לצה"ל: "תתכוננו למבצע צבאי בקרוב"

במערכת הביטחון מתריעים כי אם בסופו של דבר לא יימצא צד שלישי שיוריד את חמאס מהעץ בסופו של דבר ישראל תיאלץ לצאת לסבב לחימה נוסף

 הדרג המדיני העביר מסר לצה"ל כי במידה וטרור העפיפונים לא ייפסק בקרוב – לא יהיה מנוס מיציאה למבצע צבאי ברצועת עזה, כך דווח הערב בערוץ 10

על פי הדיווח, ישראל הציבה את יום שישי הקרוב כמועד אחרון להפסקת השריפות. במידה וזה יקרה, נראה כי צה"ל יבליג ולא ייצא למבצע. במידה ולא, ככל הנראה ישנה כוונה אמיתית לפתוח במערכה צבאית ברצועה.

במערכת הביטחון מתריעים כי אם בסופו של דבר לא יימצא צד שלישי שיוריד את חמאס מהעץ בסופו של דבר ישראל תיאלץ לצאת לסבב לחימה נוסף.

בנתיים זה ממש לא קורה. קרוב ל 30 שריפות משעת הבוקר בדרום היום, יום שלישי. הלהבות משתוללות ומתפשטות במהירות בשדות קיבוץ מפלסים, ממזרח לג'בליה, בצפון הרצועה.

במקביל, מצרים הציבה אולטימטום לחמאס להפסיק עם שיגור העפיפונים ובלוני התבערה עד יום ראשון הקרוב. אלא שבארגון הטרור הסבירו למצרים כי אין  ביכולתם לרסן את השיגורים שמבוצעים בידי "האזרחים הקטנים" של רצועת עזה.

הערכה היא כי במידה וטרור העפיפונים לא יסתיים, יורה הדרג המדיני לחסל בכיר בחמאס שיגיב מצדו בשיגור מטח טילים לערי הדרום – דבר שיהווה את הטריגר לפתיחת מבצע נרחב ברצועה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.