"הדרג הפוליטי של ש"ס דרש שהרב עמאר לא יגיע להילולה"

מקורבו של הגר"ש עמאר בראיון סוער ל'קול ברמה': "יש מישהו שהתרגל שהרבנים עובדים אצלו…מישהו צריך לעשות בדק בית" {אלקסלסי מאשים}

סערת יחסי ש"ס – הרב שלמה עמאר: הרוחות ברחוב הספרדי ממשיכות לסעור בעקבות הפרסום אמש ב'קוקר' על הדרתו של רבה הראשי של ירושלים, הגר"ש עמאר, מהילולת בבא סאלי בנתיבות.

הבוקר העניק מקורבו של הרב עמאר, ניסים אלקסלסי, ראיון ל'קול ברמה' והפנה אצבע מאשימה לדרג הפוליטי של ש"ס. "הגיעה דרישה מהדרג הפוליטי בש״ס שהרב עמאר לא יגיע להילולה של הבבא סאלי בנתיבות. יש לנו הוכחות ברורות. גם התכתבויות שמוכיחות את זה".

עוד הוסיף אלקסלסי: "יש מישהו שהתרגל שהרבנים עובדים אצלו , זה לא עובד אצלנו ככה. מישהו צריך לעשות בדק בית. המחלוקת הזו מרחקת ולא מאחדת .לומר בציבור שצריך לעשות שלום ומאחורי הגב לפעול בצורה הפוכה. זו צביעות. יש אנשים שפועלים ברמה נמוכה מאד של רדיפה".

כזכור, אמש חשפנו כי תושבי נתיבות הופתעו השבוע לקרוא את המודעות של מוסדות הבבא סאלי המבשרות על הילולת רבי ישראל אבוחצירא זצוק"ל, בהם נעלם לפתע שמו של הראשל"צ ורבה הראשי של ירושלים הגר"ש עמאר. בתחילה הופיעה מודעה בה התבשר הציבור על השתתפותם של הראשלצי"ם הגר"י יוסף והגר"ש עמאר, אולם כעבור זמן מה נוסחה מודעה חדשה, ושמו של הרב עמאר נעלם ממנה.

במודעה החדשה מופיע שמו של יו"ר ש"ס אריה דרעי באותיות גדולות לעומת המודעה הקודמת. לדברי גורמים המעורבים בפרטים, בש"ס לחצו על מוסדות הבבא סאלי להסיר את שמו של הגר"ש עמאר מהמודעה. כידוע מנכ"ל המוסדות החדש של הבבא סאלי הוא גואל ועקנין, אשר שימש עד לאחרונה דוברו של השר אריה דרעי.

יש לציין כי זה לא המקרה הראשון בו גורמים בש"ס ובסביבתו של הראשל"צ הגר"י יוסף מנסים להדיר את הגר"ש עמאר מאירועים ובעבר פורסם כיצד לחצו על רבנים שלא להשתתף בעצרת סליחות שערך הגר"ש עמאר בכותל המערבי. כחלק ממאבק זה אף נמנעים אנשיו של הגר"י יוסף מהשתתפות משותפת עם הגר"ש עמאר באירועים משותפים על מנת להימנע מלחיצת ידיים בין שני האישים.

גואל ועקנין מסר בתגובה: "המודעה שונתה כיוון שהרב עמאר לא אישר את הגעתו בתחילה".

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שום סערה ושום נעליים. רוב הציבור הספרדי כבר לא מקבל את הרב עמאר כמובן מאיליו. הוא בעצמו גרם לכך. לא ממליץ לאף אחד להיתקל איתו אישית.

    איציק |
    הגב