הדרוזים בסוריה לישראל: "ספקו לנו נשק נגד דאע"ש" (וידאו)

ראשי העדה הדרוזית ביקשו מראשי המערכת הביטחונית והפוליטית לסייע לאחיהם בסוריה, שחוששים ממתקפה אכזרית של ארגון דאע"ש. בישראל ובמדינות נוספות, בהן ארה"ב, נערכים דיונים מקיפים בשאלה כיצד להגן על מאות אלפי הדרוזים בסוריה, שזקוקים לנשק ואמצעי לחימה. צפו בכתבה

בעקבות הפחד שאנשי הארגון הרצחני ביותר בעולם ישתלטו על חצי מיליון דרוזים בסוריה, ראשי העדה הדרוזית בישראל בסדרת של מפגשים עם בכירי מערכת הביטחון והמערכת המדינית – מה לעשות ואיך להגן על ריכוז הדרוזים בג'בל דרוז בגבול ישראל סוריה וירדן.

הדרוזים בסוריה אומרים שאינם רוצים שצה"ל יתערב ויבוא להילחם עבורם אלא שיספק להם נשק להגן על עצמם, וכנראה שישראל לא תעמוד מנגד ואכן תספק להם נשק הגנתי והתקפי, מה שעלול לסבך אותה עם ארגון הטרור דאע"ש.

צפו בכתבה


(באדיבות רשת)

יצויין שראשי העדה הדרוזית לחצו לסיוע ישראלי: "אנחנו מגינים על עם ישראל, לא ייתכן שתעמדו מנגד כשאחינו מותקפים".

גם מפקד פיקוד הצפון האלוף אביב כוכבי, התייחס לבעיה, והזהיר משינוי דרמטי בגזרה: "אל לנו להסיק מסקנות ממצב זמני בו המדינות וארגוני הטרור עסוקים בעצמם, ואל לנו לגבש אסטרטגיה או לתכנן את בניין הכח הצבאי לאור הווה מתעתע, חולף ולא יציב". כוכבי הוסיף, במהלך נאום בטקס השנתי לחללי מלחמת לבנון השנייה, כי "הזירה הצפונית עוברת שינוי רדיקלי, והמגמות המתהוות טומנות בחובן התפתחויות שליליות".

"לצד האיסלם השיעי הקיצוני, מתפשט בזירה הסורית וברמת הגולן הג'יהאד העולמי, המזריק למזרח התיכון את מלחמות הדת", הוסיף האלוף. "גבול סוריה הפך לזירת פיגועים פעילה כנגד מדינת ישראל, נמשכת התעצמות האויב בטילים ורקטות, ואירן שמגבירה נוכחותה באזור, גם מציידת את אויבנו וגם מכווינה רבים מנסיונות הפיגוע נגדנו".

"המצב יכול להשתנות באחת. עלינו להכין את כוחותינו ליום פקודה, הן בחזית הלבנון והן בחזית המזרחית, ומולן נעמיד מענה חד ונחרץ, שתוצאותיו יהיו ברורות וחד משמעיות". דברי כוכבי

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.