הדרום ממשיך לבעור, מצרים פועלת להרגעת הרוחות

לאחר שעות ספורות של שקט – הדרום שוב בוער: עשרות רקטות נורו בשעה האחרונה לעבר אשדוד, אשקלון, אופקים ועוד, צהל תקף עמדות טרור ברצועה. דיווח: מצרים פועלת להרגעת הרוחות

אחרי כמה שעות שקטות יחסית – התחדשה מתקפת הרקטות על הדרום. אזעקות נשמעו באשדוד, לכיש ואזורים נוספים. במקביל תקף חיל האוויר בצפון ובמרכז הרצועה, כנראה משגרים מוטמנים, והפלסטינים דיווחו על פצועים.

בתוך כך, הבוקר מדווח בכלי התקשורת כי מצרים פועלת בקדחתנות להשיג רגיעה בין חמאס וישראל. ע"פ הדיווח מצרים העבירה לממשלת ישראל ולחמאס הצעות אופרטיביות להפסקת הירי, אולם לפי שעה לא נראה כי הצדדים בדרך לקבלת ההצעה המצרית.

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון סיים לפני שעה קלה דיון בהשתתפות מפקד פיקוד העורף האלוף איל איזנברג, מנכ"ל משרד הביטחון דן הראל וראש רח"ל בעקבות ההתפתחויות האחרונות בעימות מול חמאס.

בסיום הדיון סיכם שר הביטחון כי יכריז על מצב מיוחד בעורף ביישובים ובמועצות אשר נמצאים בטווח של עד 40 קילומטרים מגבול רצועת עזה.

לפני שעה קלה התייחס שר הביטחון להתפתחויות והבטיח לנקוט יד קשה ותקיפה כנגד החמאס. בפוסט שפירסם בעמוד הפייסבוק שלו כותב יעלון: "אנחנו נערכים למערכה מול חמאס, שלא תסתיים בתוך ימים ספורים. חמאס מוביל את העימות הנוכחי למקום בו הוא שואף לגבות מחיר מהעורף שלנו. יש צורך באורך נשימה. להתנהגות הנכונה של האוכלוסייה יש חלק מכריע ביכולת שלנו לא לספוג נפגעים, ולהישמע להוראות פיקוד העורף ביחס לקרבה ולכניסה למרחבים ממוגנים. בשעות האחרונות תקפנו בעוצמה ופגענו בעשרות נכסי חמאס, וצה"ל ממשיך במאמץ ההתקפי, באופן שיגבה מחמאס מחיר כבד מאוד. לא נסבול ירי טילים רקטות לעבר יישובי ישראל, ואנו ערוכים להרחיב את המערכה בכל האמצעים העומדים לרשותנו כדי להמשיך ולהכות בחמאס. אני מבקש לחזק את תושבי הדרום ואת ראשי הרשויות והמועצות, אשר מגלים מנהיגות ואחריות ומסייעים לנו להמשיך במאמץ ההתקפי".

מבצע 'צוק איתן' – כל הדיווחים:
המבצע הצבאי "צוק איתן" כבר בעיצומו: מטוסים של חיה"א תקפו הלילה עשרות יעדים ברחבי עזה, ביניהם: בתים של בכירי חמאס בחאן יונס ומוסדות של הארגון.

בתגובה לירי מאיים חמאס ב"רעידת אדמה" ובהרחבת טווח ירי הרקטות, עוד אומר חמאס כי הרס הבתים בחאן יונס הוא "חציית כל הקווים האדומים".

בדף הפייסבוק של דובר "צה"ל נכתב: "פתחנו הלילה במבצע 'צוק איתן' כנגד החמאס, כוחותינו החלו בתקיפה אווירית של יעדים ברצועת עזה. אזרחי ישראל הנמצאים בטווח הרקטות, דעו זאת: אנו נגן עליכם ואנו נעשה זאת בכל עוצמה שנידרש לה".

האזעקות בדרום


באדיבות רשת

ההפצצות בעזה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.