הדרישות של יהדות התורה: העלאת הקצבאות, הסרת הסנקציות

יהדות התורה הציבה רשימה של דרישות בפני ראש הממשלה בתמורה לתמיכה בו מול הנשיא, ביהדות התורה לא מסתפקים ברשימת הדרישות, החרדים יציגו לנתניהו חשבונית עמוסה בדרישות: להעלות את תקציבי ישיבות, הסרת הסנקציות הפליליות בחוק גיוס, העלת קצבאות ילדים ביטול חוק הגיור.

יהדות התורה הציבה רשימה של דרישות בפני ראש הממשלה בתמורה לתמיכה בו מול הנשיא, ביהדות התורה לא מסתפקים ברשימת הדרישות,  החרדים יציגו לנתניהו חשבונית עמוסה בדרישות: להעלות את תקציבי ישיבות, הסרת הסנקציות הפליליות בחוק גיוס,  העלת קצבאות ילדים  ביטול חוק הגיור.

בניגוד לפעמים קודמות,  מבהירים ביהדות התורה, הם לא יסתפקו בלחיצת יד.

גורם ביהדות התורה אישר את הדברים לוינט : "אלה הדרישות העקרוניות שלנו, והפעם נתעקש על הסכם חתום ומניח את הדעת ולא שוב באמירות וחיוכים. כבר היינו שם. מדובר בניסיון לשדך מחדש בני זוג שכבר עברו משבר אמון קשה בפרק א', כולל בגידה. זה לא פשוט. אם תהיה התחייבות בכתב נמליץ על נתניהו להרכבת הממשלה. כרגע אין דבר כזה"

אתמול פורסם  שחברי המועצת של אגודת ישראל השיבו בחיוב לראש הממשלה ונענו להצעתו לפזר את הכנסת וללכת לבחירות תוך התחייבות – לתמוך בו אצל הנשיא לאחר הבחירות, הכדור עבר לבית בחזון איש 5.

"בידיים של הרב שטיינמן", זה הכותרת שבחר בן כספית  במעריב.  "הרב שטיינמן בן ה -100 מחזיק עכשיו את  המפתחות ביד יאמר רוצה אני וישראל תלך לבחירות על כלום, יסרב? נתניהו יצטרך להתפשר ולסבול ביחד עם לפיד". הוסיף בן כספית.

בישראל היום (העיתון של)  מריחים את הבחירות ומכינים את הקרקע להכשיר את דעת הקהל,  "השותפות בקואליציה יתעשתו, או שלא נהסס ללכת לבחירות". כך אמר אתמול גורם בכיר בסביבתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לישראל היום".

בכיר בליכוד אמר אתמול כי "ראש הממשלה לא מעוניין בבחירות, ועם זאת אי אפשר להמשיך במצב שבו חברי קואליציה מתנהגים כמו חברי אופוזיציה – משתלחים בממשלה שבה הם חברים ומציבים אולטימטומים. כך אי אפשר לנהל מדינה".

גורמים בכירים בליכוד מעריכים כי בתוך ימים יוחלט אם הולכים לבחירות או שממשיכים בכל זאת עם הקואליציה הנוכחית, לפחות למשך כמה חודשים נוספים. נכון לאמש, קיים נתק כמעט מוחלט בין ראשי המפלגות המרכיבות את הקואליציה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.