הדרך הטובה ביותר ליישור שיניים בגיל מבוגר

אף פעם לא מאוחר מדי לשפר את החיוך שלכם, כפי שבוודאי כבר ראיתם בעצמכם אצל לא מעט מבוגרים שעברו לאחרונה יישור שיניים אצל האורתודנט.

אם גם אתם רוצים ליישר את השיניים שלכם, המומחים אומרים שזה אף פעם לא מאוחר מדי. בימים אלה, המבוגרים – שמקווים לקבל סוף סוף את החיוך המושלם עליו חלמו כל חייהם – מהווים כמעט מחצית מאוכלוסיית המטופלים על ידי אורתודנטים.

פלטת יישור השיניים התפתחה במידה ניכרת במהלך 15 השנים האחרונות. הימים של "הפה המתכתי" עברו, ודרכים הרבה יותר קלות, ידידותיות וקוסמטיות ממתינות לכם במרפאת השיניים. היום, ההתקנים ליישור שיניים הם קטנים יותר ולא כוללים חוטים שנכרכים סביב השיניים. האורתודנטים משתמשים ביישור שיניים קטן יותר או יישור שיניים שקוף, שהמראה שלו הרבה יותר אסתטי. זאת ועוד, סוגרים אלה פחות כואבים ודורשים זמן טיפול קצר יותר (בין 12 ל-20 חודשים). לאור אפשרויות אלה, יותר מבוגרים בוחרים לעשות סוף סוף את הצעד הראשון לקראת יישור שיניים.

את הפלטה המסורתית עם חוטי הברזל מרכיבים על השיניים למשך כשנה וזהו. היא אמורה ליישר את השיניים מבלי שתוחלף במהלך הטיפול. אבל היום יש אפשרויות יותר נוחות וידידותיות והן מעודדות לא מעט מבוגרים לעבור טיפול של יישור שיניים.

האפשרויות החדשות ליישור שיניים בגיל מבוגר

בפלטות של ימינו כמעט ולא מבחינים, גם כשאתם מחייכים, והן כוללות מבחר של שיטות, כגון:

  • פלטה קרמית שעשויה מחומר שקוף שנראה הרבה פחות לעין לעומת פלטות המתכת המסורתיות.
  • סוגרים עם חוטים שמצורפים לשיניים האחוריות ומושכים את השיניים למיקומם החדש.
  • Aligner מפלסטיק מותאם אישית ומשמש כמו מגן שיניים שמונח על פני השיניים. תפקידו, להעביר בעדינות את הנשך למצב הרצוי החדש.

שיטת אינוויזיליין (יישור שיניים שקוף)

אינוויזיליין הוא התקן ליישור שיניים שכולל סדרה של מיישרים שקופים, נשלפים, שמותאמים לתזוזת השיניים, ללא מתכת או חוטים. בשיטה זו המטופל לובש סדרה של מיישרים במשך תקופה של כשבועיים, ולאחר תקופה זו, הרופא מחליף את סדרת המיישרים בסדרה חדשה, בהתאם לתכנון המוקדם ליישור השיניים של המטופל וכך עד שהשיניים נעות למקום הרצוי כשכל מיישר מניע את השן בהדרגה למקומה.

זמן הטיפול הממוצע נע בין מספר חודשים עד שנה או שנה וחצי. אמנם, האורתודנטים טוענים שהאינוויזיליין יכול להיות חלופה טובה לפלטה המסורתית, בכול זאת יש לו מגבלות: האינוויזיליין לא פועל היטב על בעיות אנכיות שבהן השיניים נמצאות בגבהים שונים, כלומר שיניים שהן נמוכות או גבוהות יותר מאחרות. ההתקן בעייתי גם בשיניים עקומות או צפופות מאוד או כשיש בעיות בנשך.

באופן כללי, משך הזמן שבו תידרשו ללבוש את מיישר השיניים תלוי בטיפול שלכם. לפעמים לוקח יותר זמן ליישר את השיניים של האדם המבוגר לעומת השיניים של הילדים. אבל ברוב המקרים אין ממש הבדל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.