שוברים את הכלים: הבית היהודי במגעים עם 'דגל התורה' לרב אשכנזי חרדי

אמש כמעט והפוצץ סופית הדיל עמאר-אריאל בעקבות דבריה של איילת שקד יו"ר סיעת הבית היהודי שהציבה אולטימטום למרן הגר"ע יוסף להודיע על החלטתו במי הוא תומך לכס הרב הראשי הספרדי עד ליום שני.
הבוקר (ד') נודע כי בעקבות הפיצוץ הזה ביחסים, החלו להיווצר מגעים בין הבית היהודי לדגל התורה, במטרה להביא לבחירת מועמד ספרדי מהציונות הדתית ורב אשכנזי חרדי, שיהיה מקובל על הציונות הדתית-לאומית. כך מתפרסם הבוקר ב'מעריב'.

יהיו שיגידו שזה קלף איום של הבית היהודי מול ש"ס, אך לדברי גורם במפלגת 'דגל התורה', הם מבינים כי לבית היהודי נמאס מההידברות עם יו"ר ש"ס אריה דרעי, שלטענתם אינם יכולים לסמוך עליו.

הגורם אמר ל'מעריב' כי המטרה היא למנוע את בחירתם של חלק מהרבנים שאינם מקובלים עליהם. "הרב שטיינמן מנהיג הדור החרדי לא מעוניין בהמשך כהונתו של הרב שלמה עמאר, לאחר הנזקים שהוא עשה בכהונתו. הוא גם לא היה רוצה לראות את הרבנים דוד סתיו והרב יעקב אריאל. לכן מבחינתנו, דיל במסגרתו אנשינו יצביעו לרב ספרדי מהציונות הדתית ואנחנו נציג רב אשכנזי כמו הרב יצחק גרוסמן, יכול להתאים לכולם".

ב"דגל התורה" הבהירו כי עוד אין הבנות, אך עצם קיום השיחות הוא דבר משמעותי ומהווה מקפצה לסגירת דיל ופתח מילוט עבור בכירי הבית היהודי, שלא שמחים מידי בדיל שיתנהל מול דרעי, ומעדיפים דיל שקט ובטוח מול 'דגל התורה'.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.