הדרכון של הרב ברלנד; חברי הקהילה היהודית: "חוששים להסתבך עם המאפיה הישראלית"

באפריקה מפחדים מהרב ברלנד? בכיר בקהילה אמר עוד כי מדובר ב"נושא רגיש מאוד בקהילה היהודית בדרום אפריקה, "כולם חוששים שיסתבכו עם המאפיה הישראלית". אם יש לו אזרחות דרום אפריקאית, הוא לא צריך לברוח יותר. הוא יכול לנפנף במסמכים שלו ולהגיד אני חוקי, תעזבו אותי בשקט'". { הנמלטים, הסוף}

חוששים להסתבך? בשעה שבקהילת "שובו בנים",בהנהגתו של הרב אליעזר ברלנד,חוגגים את קבלת האזרחות הדרום אפריקאית, בקהילה היהודית משדרים מסרים שונים לגבי הפרשה.

גורמים בקהילה היהודית אמרו ל-nrg  כי הם חוששים להגיב על הפרשה, חשש כי "שיסתבכו עם המאפיה הישראלית".

בכיר בקהילה אמר עוד כי מדובר ב"נושא רגיש מאוד בקהילה היהודית בדרום אפריקה, אם יש לו אזרחות דרום אפריקאית, הוא לא צריך לברוח יותר. הוא יכול לנפנף במסמכים שלו ולהגיד אני חוקי, תעזבו אותי בשקט'".

יצויין כי בין ירושלים לפרטוריה אין הסכם הסגרה, "כך שהרב ברלנד מוגן וכנראה לא יחזור לארץ לעולם".

לדברי אותו בכיר, "הרב מעורב במאפיה הישראלית. הם הורגים אנשים ואנחנו לא רוצים להיות בין הקורבנות. כל מי שמדבר נגדו נפגע. עכשיו הוא אזרח דרום אפריקאי, ואי אפשר לגעת בו", הוא הוסיף

בתוך כך, רבה של דרום אפריקה, הרב וורן גולדשטיין, קרא לחברי הקהילה היהודית שלא ליצור קשר עם הרב ברלנד.

עם זאת רב הקהילה הספרדית של דרום אפריקה נמצאת עמו בקשר ומסייע לו."הקהילה הספרדית מקבלת אותו. אנחנו החלטנו בכל הקהילה שלנו שלא להתערב בנושא ולא להתבטא. כולם מפחדים, זה הכוח של המאפיה הישראלית, גם כאן בדרום אפריקה".

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.