דרמה באלעד: רבני העיר הכריזו מלחמה נגד ראש העיר – צפו בתמונות

רבני העיר אלעד כינסו את חברי מועצת העיריה והכריזו על מלחמה נגד ראש העיר, יצחק עידן • הסיבה: קיצוץ של חמישים אחוז בתקציב שירותי הדת

הרוחות בעיר אלעד סוערות. רבני העיר, הגר"ז גרוסמן והגר"מ מלכה, כינסו את חברי מועצת העיר והכריזו מלחמה נגד ראש העיר, יצחק עידן, זאת בשל החלטתו על קיצוץ של חמישים אחוזים בשירותי הדת בעיר.

כאמור, בצעד חריג ויוצא דופן כינסו הערב (חמישי) רבני העיר את חברי מועצת העיר, והכריזו מלחמה על יוזמתו של ראש העיר לפגוע בצורה חמורה כל כך בשירותי הדת הניתנים לתושבים. רבני העיר קראו לחברי המועצה שלא לשתף פעולה עם מעשיו של ראש העיר, עידן, ולהוקיעם.

ראש העיר מצידו, ניסה במשך היום לבטל את הכינוס, אך מאמציו לא נשאו פרי. בפני הנוכחים בפגישה הוצגה סקירה של יו"ר ועד העובדים ומנהל מחלקת הדת בעיר, תומר כהן, על מצב שירותי הדת בעיר.

בין השירותים הצפויים להיפגע בשל הקיצוץ: רישום נישואין, לשכות ההוראה והעמדת המקוואות בעיר.

המשמעות היא כי מעתה לא יהיה די כוח אדם במוקד העירוני של רישום הנישואין ותעודות הרווקות, ולא תהיה פעילות בלשכות ההוראה העירוניות.

רבני העיר שלחו לעידן מכתב בו הם מבקשים ממנו לחזור בו מהחלטתו אך ראש העיר בחר להתעלם מהמכתב. בעקבות כך, הקיצוצים נכנסו לפועל והם גורמים לפגיעה חמורה בשירותי הדת.

בכירים בעיריה מסרו כי "החלטת ראש העיר על קיצוץ כל כך משמעותי בשירותי הדת הינה שערוריה והיא תמיט אסון על שירותי הדת בעיר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.